Ποιο ελληνικο νησι να επισκεφτω χωρις αυτοκινητο;;

giannavah

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Καλησπεραα..!! οργανωνω απο τωρα τις καλοκαιρινες μου διακοπες και αναρωτιομουν σε ποιο νησι μπορουμε να παμε χωρις αυτοκινητο χωρις να εχουμε προβλημα... Και γενικοτερα χωρις μεταφορικο... ενα νησι που θα εχει βολικες συγκινονιες ή θα ειναι ανετα μονο στη χωρα...! ευχαριστω!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σίκινος!
Μικρό νησί με ένα λεωφορείο που σε παει παντού όπου χρειάζεσαι να πας.
Αν σου αρέσουν τα ερημονήσια!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ελεύθερο καμπιγκ μπορείς ίσως να κάνεις στην παραλία του Αγίου Γεωργίου. Αλλά το εν λόγω λεωφορείο δεν περνά από εκεί το βράδι οπότε θα είσαι απομονωμένος εκτός αν περπατάς καμιά 3-4 χιλιόμετρα πήγαινε και άλλα τόισα έλα!
Αλλη εκδοχή είναι στα Αλοπρόνοια, αλλά εκεί είναι οικισμός: Είδα σκηνές μια δύο, αλλά δεν ξέρω πώς πάει το πράγμα!
Ζωή ψιλοπράγματα: δυο τρία μπαράκια στην Χώρα, ενα πολύ όμορφο οινοποιείο στο γκρεμό- που όμως κλείνει νωρίς και τρεις -τέσσερεις ταβέρνες.
Δήμος Σικίνου - Municipality of Sikinos
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Σίκινος!
Μικρό νησί με ένα λεωφορείο που σε παει παντού όπου χρειάζεσαι να πας.
Αν σου αρέσουν τα ερημονήσια!
+1!!!:xmas_razz:
μπράβο έρση, αγαπάμε σίκινο!!
ελεύθερο εγώ δεν είδα να κάνουν στο νησί..και δεν θεωρώ ότι υπάρχει και λόγος..αν έχεις τη δυνατότητα να πας ιούλη, μπορείς να βρεις δωμάτιο φθάνοντας σε τιμές που ούτε καν φαντάζεσαι..

αν ενδιαφέρεσαι για ελεύθερο γιατι δεν πάτε ανάφη??
 

giannavah

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
δεν εχουμε αοφασισει ακομα ελευθερο ή οργανωμένο ή ακομα κ καποιο ξενοδοχείο..Κατι πιο κοσμοπολιτικο δεν παιζει που να μην χρειάζεται οχημα?
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
΄Υδρα !!! :xmas_wink:
 

giannavah

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Υδρα; καλο ακουγεται... Και κοντα στην αθηνα... Ομως εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ακριβο σαν νησι και πως πανε ολοι οι νεοπλουτοι!
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Και κοσμοπολίτικο και φθηνό είναι λίγο δύσκολο!
Το Νησί στα Γιάννενα; :xmas_smile:
 

giannavah

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
:p Λες? κοιτα σκεφτομαστε κατι για αντιπαρο ή αμοργο.... Απλα δεν ξερουμε κατα ποσο ειναι εφικτο κατι τετοιο χωρις μεταφορικο.. :/
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
δεν εχουμε αοφασισει ακομα ελευθερο ή οργανωμένο ή ακομα κ καποιο ξενοδοχείο..Κατι πιο κοσμοπολιτικο δεν παιζει που να μην χρειάζεται οχημα?
θες πιο κοσμοπολιτικο, ωραία..τι σας ενδιαφέρει περισσότερο, παραλίες, νυχτερινή ζωή, ζευγαρονήσι?για πόσες μέρες μιλάμε?για εβδομάδα ή για 3ημερο?πες τι θέλετε περιπου για να καταλάβουμε!θα μπορούσατε πχ. να πάτε σύρο, που έχει καλές συγκοινωνίες ή πάρο ή σίφνο (προσωπικά κανένα απο τα 3 δεν ειναι αγαπημένο μου αλλά νομίζω ότι είναι ασφαλείς επιλογές)..

Υδρα; καλο ακουγεται... Και κοντα στην αθηνα... Ομως εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ακριβο σαν νησι και πως πανε ολοι οι νεοπλουτοι!
αν θες να πας καπου για μια εβδομάδα με τίποτα..αν θες για 3ημεράκι μια χαρα..απο νυχτερινή ζωή μην περιμένεις πολλά πράγματα όμως!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom