Αυστρία Φοιτητικό πάσο στη Βιέννη

Αντιγόνη

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω εαν με την επίδειξη του φοιτητικού ελληνικού πάσο στη Βιέννη έχουμε ως φοιτητές έκπτωση στα μουσεία κλπ;

Ευχαριστώ πολύ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.025
Likes
41.012
Συνηθως καθε μουσειο παντου στον κοσμο αναφερει τις προυποθεσεις για φοιτητικο εισιτηριο. Δεν υπαρχει κανονας ουτε σε καθε χωρα ουτε σε καθε μουσειο.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
21ος αιώνας, ο Elon Musk στέλνει αμάξι στο διάστημα, και η αναζήτηση, αν το τάδε μουσείο στην Βιέννη δέχεται πάσο (και παρέχει έκτπωση) αποτελεί μυστήριο...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έχω χρησιμοποιήσει το ελληνικό πάσο (μόνο με ελληνικά γράμματα, δεν ξέρω πώς είναι σήμερα αν έχει δηλ. λατινικά) και σε μουσεία αλλά και σε μεταφορικά μέσα ακόμα και εκτός ΕΕ (πχ στο Flytoget που δίνει έκπτωση 50% γενικά για φοιτητές έως 31 χωρίς να διευκρινίζει αν είναι μόνο για Νορβηγούς) αλλά αυτό έγινε επί τόπου και μετά από ερώτηση σε κάποιον υπεύθυνο ο οποίος φυσικά ελληνικά δεν καταλάβαινε αλλά σου δίνει ή όχι την έγκριση για την έκπτωση.

Η γνώμη μου είναι είτε να στείλεις από τώρα ένα email στο μουσείο για να μάθεις τι ισχύει (και να έχεις μαζί σου την απάντηση αν είναι θετική) είτε να εμφανιστείς στο εκδοτήριο και απλά να πεις ότι είσαι φοιτήτρια σε χώρα της ΕΕ και αν δικαιούσαι έκπτωσης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.402
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom