Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

dixoulidis

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
μια ερώτηση παρακαλώ..
η κόρη μου 2 ετών έχει πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας με ελληνικούς χαρακτήρες..εγω τα στοιχεία της θα τα περάσω με λατινικούς?
ναι,απαραιτήτως

καλησπέρα..προσπαθώ να κάνω ακριβώς αυτά που λες και φτάνω μέχρι το 2 βήμα.πατάω check in και μετα δεν μου εμφανίζει τίποτα..το έκαν 2 φορές..μου ζητάει κωδικό κράτησης μεηλ, τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας και προορισμό..τι μπορεί να συμβαίνει και δεν τα καταφέρνω?έχω αγχωθεί γιατι πρόκειται για 3 εισητήρια και αν δεν τα καταφέρω είναι 60 ευρω χ 3=180...ποιος μπορεί να με βοηθήσει?
ευχαριστω
για να μπεις στη διαδικασία του on line check in-εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα σήμερα προ ολίγου- διαλεξε από τις τρεις επιλογές που έχει την τελευταία που είναι και η πιο απλή (με συμπλήρωση μόνο email και αεροδρομίου αναχώρησης κι άφιξης)
 
Last edited by a moderator:

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
γεια σας παιδια παω να κανω τσεκ ιν και είμαι στο διαστημα των 7 ημερων για δωρεαν θεση.και στο τελος μετα τα στοιχεια της ταυτότητας μου βγαζει add service και λεει να επιλεξω θεση..και στο τελος μετα λεει continue τι είναι αυτό?γτ ηξερα ότι μετα το διαστημα των 7 ημερων ότι δινουν αυτή τυχαια μια θεση χωρις να επιλεξουμε κατι..
Κι εγώ αυτό το πρόβλημα έχω, ίσως χρειαστεί να κάνουμε check in λίγο πρίν την επιστροφή μας. Χαζομάρα......:icon_evil:
 

nickzark

Member
Μηνύματα
85
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Οπουδηποτε εξωτερικο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
υπαρχει θεμα με την ωρα?πηγα να κανω σημερα στις 23:00 ωρα check in και ενω εβαλα ολα τα στοιχει κανονικα οταν πατησα το κουτακι checkin σκουρηνε η οθονη και ποτε δεν προχωρησε στο επομενο βημα..ολα αυτα με τον υπολογιστη.σκεφτηκα μηπως να το κανω με το κινητο μου αλλα δεν δοκιμασα.εχει τυχει σε εσας?
 

nickzark

Member
Μηνύματα
85
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Οπουδηποτε εξωτερικο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
τελικα σημερα το μεσημερι ολα οκ.Αρα συμπερασμα μην κανετε check in Βραδυ
 

Izmn

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα!! Έχω κι εγώ το πρόβλημα που μπαίνεις να κάνεις τσεκ- ιν και δε σε αφήνει η ryanair αν δε διαλέξεις την επιλογή με τις συγκεκριμένες θέσεις (δηλαδή πρέπει να πληρώσω θέση). Έχει βρει κανείς τη λύση???? Σε όποιο link βρήκα της ryanair για το πώς κάνουμε τσεκ-ιν μου έβγαζε error 404 και τελικά δεν έχω καταφέρει ακόμη να το κάνω... Όποιος ξέρει κάτι, παρακαλώ ας με βοηθήσει λιγάκι γιατί έχω αγχωθεί πολύ!! :(
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα!! Έχω κι εγώ το πρόβλημα που μπαίνεις να κάνεις τσεκ- ιν και δε σε αφήνει η ryanair αν δε διαλέξεις την επιλογή με τις συγκεκριμένες θέσεις (δηλαδή πρέπει να πληρώσω θέση). Έχει βρει κανείς τη λύση???? Σε όποιο link βρήκα της ryanair για το πώς κάνουμε τσεκ-ιν μου έβγαζε error 404 και τελικά δεν έχω καταφέρει ακόμη να το κάνω... Όποιος ξέρει κάτι, παρακαλώ ας με βοηθήσει λιγάκι γιατί έχω αγχωθεί πολύ!! :(
Είσαι περισσότερες από 7 ημέρες πριν από την πτήση σου; Αν ναι γι΄αυτό σου βγάζει υποχρεωτικά να επιλέξεις θέση.
Περίμενε και όταν φτάσεις 7 μέρες πριν από την πτήση ξαναμπες να κάνεις.
 

Izmn

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πετάω σε 2 μέρες, δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Μου λέει κάτω από την επιλογή που πατάς για θέση όπου να' ναι ότι θα είναι διαθέσιμη από τις 18/4 κι εγώ πετάω 16/4!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πετάω σε 2 μέρες, δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Μου λέει κάτω από την επιλογή που πατάς για θέση όπου να' ναι ότι θα είναι διαθέσιμη από τις 18/4 κι εγώ πετάω 16/4!!
Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα, εσύ θες ή δεν θες θέση;

Υ.Γ: Βασικά τσέκαρε σε ένα σημείο που λέει πως θες να κάνεις τσεκ ιν χωρίς να επιλέξεις και να πληρώσεις για θέση. ίσως φταίει αυτό.
 

Izmn

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Δε θέλω να επιλέξω θέση αλλά η επιλογή αυτή, το κουτάκι δηλ. δεν μπορώ να το τσεκάρω και από κάτω λέει ότι θα είναι διαθέσιμο από 18/4. Με αφήνει μόνο να τσεκάρω την άλλη επιλογή που επιλέγεις θέση.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δε θέλω να επιλέξω θέση αλλά η επιλογή αυτή, το κουτάκι δηλ. δεν μπορώ να το τσεκάρω και από κάτω λέει ότι θα είναι διαθέσιμο από 18/4. Με αφήνει μόνο να τσεκάρω την άλλη επιλογή που επιλέγεις θέση.
σου κανει τσεκ -ιν στην αναχώρηση αλλα δεν σε αφηνει να κανεις τσεκ-ιν στην επιστροφη... το 18/4 αντιστοιχει στην επιστροφη..... Συνεχισε την εκτυπωση θα σου βγαλει το boarding για την αναχωριση κανονικα με τυπωμενη θεση δωρεαν..και στις 18 θα κανεις και για την επιστροφη..
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
μολης εκανα check in για κατι φιλους, το νεο πλεον ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις check in 15 μερες πριν αλλα 7, και το αλλο ειναι οτι σου δινει απο μονο του θεσεις , δεν πας και κάθεσαι πλέον μονο σου !! για να παρεις θεση απλα.... το γνωστό !! :)

ps : εδω ηθελα να το γραψω !!!
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Ελπίζω τις οικογένειες με μικρά παιδιά να τους βάζει όλους μαζί!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom