Όταν όλα πάνε διαφορετικά από ότι τα σχεδίασες!

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επιτέλους να ηρεμήσετε λιγάκι.
Φαντάζομαι πως θα θυμάστε για πάντα αυτή την Παραμονή Πρωτοχρονιάς.:)
Εύχομαι όλα να σας πάνε καλά από εδώ και πέρα.
Σε ευχαριστούμε πολύ Chris. Σίγουρα θα μας μείνει αξέχαστη η πρωτοχρονιά ;)
Καημενουλια μου. Τι ηταν και αυτο... Ευτυχως τωρα ολα καλυτερα!
Ναι Άννα μου ευτυχώς όλα πάνε σαφώς καλύτερα :)
Τι τραβήξατε βρε Kanel μου.. Σε καταλαβαίνω γιατί είμαστε και μεις σε διαδικασία μετακόμισης.. Αλλά με τόσες δουλειές παραμονή Πρωτοχρονιάς πρέπει να σας αποζημειώσουν οπωσδήποτε! Πολύ χαίρομαι που τώρα είναι όλα μια χαρά! Περιμένουμε τις φωτογραφίες!
Άστα να πάνε echoo μου...Αφού μέχρι να ξεσπάσω στον μεσίτη ήμουν μέσα στα νεύρα. Μετακόμιση ακούω...καλό κουράγιο. Τώρα όσον αφορά την αποζημίωση ακόμη την περιμένουμε από τον ιδιοκτήτη...αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ :p
Προτείνω το Travelstories να πάρει τα δικαιώματα της ιστορίας της @Kanel28 για να το γυρίσουμε ταινία.
Ευχαρίστως να τα πάρετε αρκεί να παίξω τον πρωταγωνιστικό ρόλο....Δεν νομίζω ότι μπορεί να πετύχει κανείς την αποκρουστική φάτσα που πήρα όταν αντίκρισα το σπίτι :p
 

Gatopardos

Member
Μηνύματα
16
Likes
21
Τι περάσατε !! και τι ωραία που τα γράφεις με suspense .

Αλλά τέλος καλό όλα καλά που λένε. Τίποτα Άραβες φοιτητές θα ήταν γιατί από την εμπειρία μου μόνο αυτοί είναι τόσο βρομύλοι(όχι ότι οι Άγγλοι πάνε πίσω)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
kala εκατσα και διαβασα την ιστορια σου σερι...απο την αρχη..
δεν ξερω πλεον αν εμεις ημασταν πολυ τυχεροι με το θεμα σπιτιου ή εσεις πολυ ατυχοι....
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Αυτη η πρωτοχρονια θα σας μεινει αξεχΑστη
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Κουράστηκα να ψάχνω να βρω τρόπους, ειδικά όσο καθάριζα τον καμπινέ, για το πως θα εκδικηθώ τον μεσίτη χωρίς να με ανακαλύψουν.
Καλη μου Κανελιτσα και συ και ο συντροφος σου,εισαστε ξεχωριστοι ανθρωποι.Εχετε βαλει ενα στοχο,
και μια αναποδια δεν θα σας αλλαζε τη πορεια σας....σιγουρα,ομως θα ειναι κατι που θα το θυμαστε μια ζωη..:)
Οσο για τον μεσιτη,μια λυση υπαρχει...
plub+23jpg.jpg
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
kala εκατσα και διαβασα την ιστορια σου σερι...απο την αρχη..
δεν ξερω πλεον αν εμεις ημασταν πολυ τυχεροι με το θεμα σπιτιου ή εσεις πολυ ατυχοι....
Άτυχοι έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στην αρχή υπήρξαμε πολύ, αλλά τώρα το σπιτάκι μας είναι μια χαρά :) Οι επόμενοι θα είναι σίγουρα τυχεροί γιατί θα τους το αφήσουμε λαμπίκο :p
Αυτη η πρωτοχρονια θα σας μεινει αξεχΑστη
Χαχα αυτό εννοείται!!!
Καλη μου Κανελιτσα και συ και ο συντροφος σου,εισαστε ξεχωριστοι ανθρωποι.Εχετε βαλει ενα στοχο,
και μια αναποδια δεν θα σας αλλαζε τη πορεια σας....σιγουρα,ομως θα ειναι κατι που θα το θυμαστε μια ζωη..:)
Οσο για τον μεσιτη,μια λυση υπαρχει...
View attachment 58767
Καρφιτσούλα μου σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια...Νόμίζω γενικά ήμασταν αρκετά ψύχραιμοι οπότε δεν το βάλαμε στιγμή κάτω :p
Όσο για τον μεσίτη, αυτό που πόσταρες είναι το λιγότερο μπροστά σε αυτά που σκεφτόμουν. :p
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Υπάρχει φωτογραφικό υλικό και θα το ανεβάσω σύντομα. Τώρα το τι έγινε στις 2 του μήνα στο γραφείο δεν περιγράφεται. Θα σας τα πω όλα στον επίλογο
Κανελιτσα μου γλυκεια,απ'οτι βλεπεις σε περιμενουμε με υπομονη.....:p
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Τωρα αν σου πω οτι ακριβως τα ιδια και παραλληλα τον ιδιο χρονο με εσενα λιγα μιλια παρακατω ενα αλλο ζευγαρι τραβουσε τα ιδια με σενα θα αισθανοσουν λιγο καλυτερα .:(
μονο που εμεις καταφεραμε και τελειωσαμε την καθαριοτητα κατα τις 10 το βραδυ
και η αλλαγη του χρονου μας βρηκε εξαντλημενους να κοιμομομαστε στο κρεβατι .......
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τωρα αν σου πω οτι ακριβως τα ιδια και παραλληλα τον ιδιο χρονο με εσενα λιγα μιλια παρακατω ενα αλλο ζευγαρι τραβουσε τα ιδια με σενα θα αισθανοσουν λιγο καλυτερα .:(
μονο που εμεις καταφεραμε και τελειωσαμε την καθαριοτητα κατα τις 10 το βραδυ
και η αλλαγη του χρονου μας βρηκε εξαντλημενους να κοιμομομαστε στο κρεβατι .......
Απίστευτο!!! Η αλήθεια είναι ότι νιώθω αρκετά καλύτερα τώρα. Αν επιτρέπεται σε ποια πόλη ζείτε;
Μήπως βρήκατε κανένα ευρηματικό τρόπο να εκδικηθούμε τους μεσίτες μας;

Δυστυχώς λόγο των συνεχών επισκέψεων που δεχόμασταν από Ελλάδα δεν κατάφερα να κλείσω την ιστορία, αλλά θα το κάνω σύντομα.
Ελπίζω να είστε καλά και να έχετε προσαρμοστεί στην Αγγλική πραγματικότητα. :)
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Απίστευτο!!! Η αλήθεια είναι ότι νιώθω αρκετά καλύτερα τώρα. Αν επιτρέπεται σε ποια πόλη ζείτε;
Μήπως βρήκατε κανένα ευρηματικό τρόπο να εκδικηθούμε τους μεσίτες μας;

Δυστυχώς λόγο των συνεχών επισκέψεων που δεχόμασταν από Ελλάδα δεν κατάφερα να κλείσω την ιστορία, αλλά θα το κάνω σύντομα.
Ελπίζω να είστε καλά και να έχετε προσαρμοστεί στην Αγγλική πραγματικότητα. :)
Το δικό μας θέμα πάντως δεν ήταν ο Μεσίτης αλλά το ότι όταν είδα το σπίτι δεν υπήρχε ρεύμα και δεν φαίνονταν καλά κάποια πράγματα (ελεεινή κουζίνα , μπάνιο κλπ )
Μένουμε 30 μίλια έξω από το Λονδίνο και πραγματικά αν αρχίσω να γραφώ για Αγγλική πραγματικότητα δε μου φτάνει ένα βιβλίο καθώς εμείς ζήσαμε και το σύστημα υγείας τους (η γυναίκα μου γέννησε πριν ένα μήνα εδω )

Πάντως όποτε θέλετε μπορούμε να πιούμε ένα καφέ και να ανταλλάξουμε εμπειρίες αφού έχουμε τέτοιο κοινό ξεκίνημα στο Ηνωμένο Βασίλειο

Καλα αυτες οι επισκεψεις γνωστων ποτε σταματανε :) ?
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το δικό μας θέμα πάντως δεν ήταν ο Μεσίτης αλλά το ότι όταν είδα το σπίτι δεν υπήρχε ρεύμα και δεν φαίνονταν καλά κάποια πράγματα (ελεεινή κουζίνα , μπάνιο κλπ )
Μένουμε 30 μίλια έξω από το Λονδίνο και πραγματικά αν αρχίσω να γραφώ για Αγγλική πραγματικότητα δε μου φτάνει ένα βιβλίο καθώς εμείς ζήσαμε και το σύστημα υγείας τους (η γυναίκα μου γέννησε πριν ένα μήνα εδω )

Πάντως όποτε θέλετε μπορούμε να πιούμε ένα καφέ και να ανταλλάξουμε εμπειρίες αφού έχουμε τέτοιο κοινό ξεκίνημα στο Ηνωμένο Βασίλειο

Καλα αυτες οι επισκεψεις γνωστων ποτε σταματανε :) ?
Να σας ζήσει το μωράκι...γερό, δυνατό και καλότυχο.
Ευχαρίστως να το κανονίσουμε!
Σήμερα έφυγαν και οι τελευταίοι και ετοιμάζω και νέο κεφάλαιο με τις καθημερινές μας περιπέτειες :p
 

iridra

Member
Μηνύματα
78
Likes
29
Καλή συνέχεια στη νέα ζωή και εύχομαι όχι άλλες τόσο τραγικές περιπέτειες παρά μόνο όμορφες.
Δεν ξέρω αν θα σε κάνει να νιώσεις λίγο καλύτερα εσείς τουλάχιστον επιλέγατε το σπίτι ενώ αντίθετα με πόλεις σε άλλες χώρες, έστω και μικρότερες δηλώνεις ενδιαφέρον για το σπίτι και ΑΝ θέλει ο ιδιοκτήτης/μεσίτης στο δίνει διαλέγοντας από πλήθος ανθρώπων όπως προανέφερε και ένα άλλο μέλος, φυσικά λόγω τις αυξημένης ζήτησης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom