Κουβαλάτε πολλά στα ταξίδια σας;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
To γεγονος αυτο αποδεικνυει περιτρανα ποσο αγαπω τα ταξιδια που ενω εχω ολα τα προαναφερομενα κουσουρια τα εκανα γαργαρα και πηγα στην Ινδια!! Aπο αυτο και μονο πρεπει να γινω επιτιμο μελος στο φορουμ νομιζω!!



Μια χαρα εισαι... οι αλλες ειναι ανοικοκυρευτες!! :p :p
Εσύ, είπαμε, σε πρώτη φάση να αποφεύγεις τις κακές παρέες.:p
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Κατ' αρχήν και κατ' αρχάς θα πρέπει να σταματήσεις να κάνεις παρέα με την Ντιμ που σας φουσκώνει τα μυαλά με κάτι μπιχλιάρικους τριτοκοσμικούς προορισμούς και μας μπαίνει στο μάτι μ' αυτά τα τάχαμ εναλλακτικά. Δηλαδή εμείς είμαστε μακάκες που πηγαίνουμε στας Ευρώπας και γυρνάμε μοσχοβολιστοί και ατσαλάκωτοι;:p
Και επιτέλους η βαλίτσα πώς λερώνεται εσωτερικά (ακόμη και στην Ινδία) ρε κοπελιά;
Tι λες βρε Φιονα? Αμα επιαναν τόπο οι παραινεσεις μου, γιατί το μισό φορουμ περιμενει την Ραιαν να βγαλει προσφορες και στο τέλος να γράψει ΚΑΙ λάθος το ίδιο του το όνομα?
Οσο για το αρχικό ερωτημα απαντω λακωνικα, οτι οταν ειχα παει στην Βορεια ή στην Νότια Κινα (δεν θυμάμαι ακριβως) για 3 εβδομάδες, δεν είχα καν αποσκευη να παραδόσω. Βολεύτηκα με μια απλή χειραποσκευη 6-7 κιλών.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Α μαρη χαζιά μπραζίλιαν τα λένε, γίνε ευρωπαία!
Ασχετοι ειστε ..:bleh: αλλο κοψιμο εχει το μπραζιλιαν και αλλο το στρινγκ.

Στο θεμα μας τωρα ...οταν ταξιδευω με χειραποσκευη και γενικοτερα οταν τα κουβαλαω εγω ..κανω αιματηρες οικονομιες ...αλλα οταν την κουβαλαει αντρας ή παμε με αυτοκινητο.....τον γονατιζω τον κακομοιρη.
Τις προαλλες επαθε μικρο τραβηγματακι στο χερι...σοβαρα τωρα.

ΥΓ.Παντως ενα μικρο φαρμακειο δε μου λειπει και μενα ποτε.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Tι λες βρε Φιονα? Αμα επιαναν τόπο οι παραινεσεις μου, γιατί το μισό φορουμ περιμενει την Ραιαν να βγαλει προσφορες και στο τέλος να γράψει ΚΑΙ λάθος το ίδιο του το όνομα?
Ωιμε! Ωστε έχεις διαφθείρει λοιπόν το μισό φόρουμ!

Οσο για το αρχικό ερωτημα απαντω λακωνικα, οτι οταν ειχα παει στην Βορεια ή στην Νότια Κινα (δεν θυμάμαι ακριβως) για 3 εβδομάδες, δεν είχα καν αποσκευη να παραδόσω. Βολεύτηκα με μια απλή χειραποσκευη 6-7 κιλών.
Ε, αυτό έλειπε, στα καταγώγια που συχνάζεις να κυκλοφορείς όπως η Παεφστρα (δες παραπάνω).
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.980
εεετσι... οχι σαν την @dim kyr που για 3 εβδομαδες παιρνει χειραποσκευη 6 κιλων που σημαινει οτι αλλαζει μπραζιλιαν καθε 4-5 μερες :p
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Βοηθήστε με να καταλάβω, τι ακριβώς συζητάμε; Οι μεν κρίνουν τους δε για το μέγεθος και το βάρος των αποσκευών τους; Ε, και; Γιατί, κάνουν μήπως όλοι το ίδιο ταξίδι;

Αν δεν έχω άλλους περιορισμούς (π.χ. χρεώσεις αεροπορικών), θα πάρω τόσα πράγματα, όσα θα μου βελτιστοποιήσουν το πόσο καλά θα περάσω. Για μένα, σε ένα ταξίδι που θα πάω σε μια πόλη, θα μείνω σε ένα μόνο ξενοδοχείο, και θα μετακινηθώ εύκολα και γρήγορα από/προς το αεροδρόμιο, το βάρος και το μέγεθος των αποσκευών είναι συγκριτικά ασήμαντο. Αντίθετα, σε ένα ταξίδι που θα αλλάζω ξενοδοχείο σχεδόν κάθε μέρα, που θα πρέπει να στριμώχνω τις αποσκευές σε τρένα, λεωφορεία, πορτ-μπαγκάζ, κλπ, το βάρος και το μέγεθός τους είναι πολύ πιο σημαντικό. Στην πρώτη περίπτωση, θα πάω large. Στη δεύτερη, θα πάρω αυστηρά μετρημένα ρούχα και θα πλύνω κιόλας αν χρειαστεί.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Καλα , εγώ ειμαι και ιδιατερη περιπτωση. Κουβαλάω τιγρέ γόβες, τουαλέτες με φτερά, εσάρπες με παγιέτες...
Ελα ρε! Φλωρινιώτη παιδί μου, εσύ είσαι?

υγ. Vario, θα σε εκπλήξω: Υπάρχουν πλυντήρια ή ακόμα και ποταμια για τους οικολόγους ΚΑΙ στην Κίνα. Διέδωσέ το...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εμενα παλι επειδή τα ταξιδια ειναι σχεδόν εβδομαδιαία ,καθε φορα παιρνω μαζι μου τα πολυ βασικα .1-2 τζιν και μερικα απο τα πλουζακια που μενουν αφορετα στη ντουλαπα για πολυ καιρό και ολα τα παλια εσωρουχα-καλτσες και τα αφηνω οπου παω . Ετσι γυριζω με βαλιτσα σχεδον άδεια με μονο τα σουβενιρ...:D
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αχ.. ναι, εχεις δικιο μπερδευτηκα. Θα επρεπε να το καταλάβω γιατί απο την περιγραφή των ενδυμάτων και αξεσουαρ ελειπε η ζωνη του Ρόκι Μπαλμπόα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.380
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom