πρώτη φορά στη θεσσαλονίκη! βοήθεια!

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αυτούς τους λουκουμάδες της γιαγιάς που λέτε στη Χαριλάου μου φαίνεται πρέπει να τους δοκιμάσω σύντομα.Δεν είμαι δα και μακριά αλλά χαμπάρι δεν είχα.Θυμάμαι ήταν να ανοίξει ένα μαγαζί στην παραλιακή με αυτό το όνομα αλλά έκλεισε πριν καν αρχίσει.Κατά τα άλλα για εστιατόρια,αν θες να δώσεις κάτι παραπάνω 2 επιλογές και από μένα.Αγιολί(το πάνω εστιατόριο όμως) πάνω στη Νίκης και προς ανατολικά habanera με "εξωτικές" γεύσεις!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Αν πάτε προς Χαριλάου για τους λουκουμάδες, δεν έχετε φάει και είστε φαν των ψητών κρεατικών, δοκιμάστε και το Απειρώταν. Όλα τα πιάτα δεν είναι του ίδιου επιπέδου (ανάλογα και τα γούστα - φυσικά) αλλά γενικά είναι καλό value for money. Το ότι είναι σχεδόν πάντα γεμάτο και αν δεν έχεις κάνει κράτηση μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις αρκετά, ίσως λέει κάτι.

Απειρώταν[/QUOTE]

Ουκ ολίγες οινοποσίες έχω κάνει και συνεχίζω να κάνω εκεί!!!!!!! Μήπως την επόμενη συνάντηση να την κανονίσουμε εκεί;;; Είναι και φίλη μου η κοπέλα που το έχει!!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μήπως την επόμενη συνάντηση να την κανονίσουμε εκεί;;;
Ή εκεί, ή στη Λόλα.

Πρώην Ουζερί του Γιάννη, τώρα τό'χουν τα παιδιά, εξ ού και η αλλαγή του ονόματος. Το ξέρουμε από τότε που άνοιξε και ποτέ δεν μας απογοήτευσε. Αν σας αρέσουν τα φρέσκα ψάρια και θαλασσινά, αν θέλετε τα πιάτα να είναι πραγματικά "της ώρας" και όχι "του φούρνου μικροκυμάτων" (βλ. Αγιολί) και όταν παραγγέλνετε και πληρώνετε μερίδα να είναι μερίδα πραγματική και όχι tapas, τότε ανηφορίστε προς Πανεπιστήμιο, Παναγία Δεξιά, στο κάθετο στενό απέναντι. Μπορεί να μη βλέπετε θάλασσα αλλά το πλάι της Υπαπαντής αλλά - εν προκειμένω - δεν θα σας πειράξει καθόλου!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
κατάλαβα πιο μαγαζί είναι! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάει αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις!!!! ;)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αντε αντε αργούμε.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Συμφωνω και επαυξανω για το Απειρωταν! Ειδικα, το μπιφτεκι του, ειναι απλα, θεικο! Και μιας και αναφερομαστε στην Χαριλαου, Παπαναστασιου και Μαρτιου, στα 50 μετρα απο την διασταυρωση, ενα μπουγατσατζιδικο, που λεγεται Σερραικον. Δοκιμαστε τις μπουγατσες του και θα με θυμηθητε....Κολαση...Giannoula, εσυ πρεπει να γνωριζεις για ποιο μαγαζι μιλω.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ενα μπουγατσατζιδικο, που λεγεται Σερραικον.
Καλά, τα μισά μπουγατσατζίδικα "Σερραϊκόν" ή "Σέρρες" λέγονται! :haha: (προφανώς για να γίνεται συνειρμός με τη Σερραϊκή μπουγάτσα που - απλά - είναι μοναδική). Τώρα, εσύ για ποιά διασταύρωση μιλάς; Γιατί νομίζω ότι ένα που είναι δίπλα στο Σείριο έτσι λέγεται αλλά η μπουγάτσα του δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Καλά, τα μισά μπουγατσατζίδικα "Σερραϊκόν" ή "Σέρρες" λέγονται! :haha: (προφανώς για να γίνεται συνειρμός με τη Σερραϊκή μπουγάτσα που - απλά - είναι μοναδική). Τώρα, εσύ για ποιά διασταύρωση μιλάς; Γιατί νομίζω ότι ένα που είναι δίπλα στο Σείριο έτσι λέγεται αλλά η μπουγάτσα του δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο.
Εγραψα την διασταυρωση. Παπαναστασιου και Μαρτιου. 50 μετρα απο την διασταυρωση αυτη, πανω στην Παπαναστασιου. Ο τυπος, εχει απιστευτες μπουγατσες. Και φτιαχνει και μπουγατσα με σκετο φυλλο μονο, που δεν την φτιαχνουν πολυ πολλοι πια.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Συμφωνω και επαυξανω για το Απειρωταν! Ειδικα, το μπιφτεκι του, ειναι απλα, θεικο! Και μιας και αναφερομαστε στην Χαριλαου, Παπαναστασιου και Μαρτιου, στα 50 μετρα απο την διασταυρωση, ενα μπουγατσατζιδικο, που λεγεται Σερραικον. Δοκιμαστε τις μπουγατσες του και θα με θυμηθητε....Κολαση...Giannoula, εσυ πρεπει να γνωριζεις για ποιο μαγαζι μιλω.
Συμφωνώ απόλυτα σε όλα!! Ένα συν στο μπιφτέκι του Απειρωταν!!!!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Καλησπέρα σε όλους!Θα ήθελα κάποια πρόταση απ'όσους γνωρίζουν για κάποιο καλό-ρομαντικό εστιατόριο στην πόλη.Είναι για επέτειο και δυστυχώς ή ευτυχώς συμπίπτει με παραμονή Χριστουγέννων.Κάθε χρόνο πασχίζω να βρω κάτι γιατί πολλά είναι κλειστά.Πέρσι ας πούμε πήγαμε στο Αγιολί και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.Μπάτζετ γύρω στα 50-60 ευρώ σύνολο θα έλεγα.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
οριακά στο μπατζετ(ισως ξεφευγει λιγο) είναι το grada nuevo,το θεωρώ απο τα πολύ καλά εστιατορια της πολης ,κοιτα εδώ έχει και τον καταλογο με τις τιμες...
http://www.gradanuevo.gr/
εναλλακτικά θα προτεινα το molyvo που ειναι μεσα στο μπατζετ σου κι έχει πολύ ζεστο περιβαλλον και καλο φαγητο
http://molyvos.gr/
επισησ,για παραμονη χριστουγεννων καποια εστιατορια βγαζουν γιορταστικά μενου ....η τιμη είναι φιξ και πιστευω οτι θα βγουν ισως μενου γυρω στα 30 ευρώ το ατομο...αλλά ειναι νωρις ακομα...
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Σ'ευχαριστώ πολύ.Δεν έχουμε πάει σε κανένα από τα 2 οπότε είναι ότι πρέπει!Για το πρώτο έχω ακούσει και γω καλά λόγια και θα ήθελα να το δοκιμάσουμε.Ελπίζω να είναι ανοιχτά!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.374
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom