Γερμανία Εκδρομές από Μόναχο

alex5000

Member
Μηνύματα
31
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή,Νορβηγία,Ισλανδία
Συγνώμη το τρίτο δεν είναι κάστρο είναι μουσείο δες τη σελίδα που έχω στείλει αν μπείς μέσα θα το δείς...Λάθος λόγω όψης είναι τόσο όμορφα εκεί που μπερδεύτηκα
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.733
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Ναι αυτό λέει ότι τα τουρ είναι μέχρι τις 3 και ότι διαρκούν περίπου 30 λεπτά.. Δεν λέει τι ώρες έχει.. Ρωτάω αν υπάρχουν καθορισμένες ώρες (π.χ 9:30, 10:00, 10:30) ή αν περιμένουν να γεμίσουν τα γκρουπ και ξεκινάνε όποιες ώρες να ναι... Αν ξέρεις κάτι παραπάνω... Ευχαριστώ πάντως..
..
Φτανοντας στο εκδοτηριο βγαζεις εισητηριο και πανω στο εισητηριο σου εχει το νουμερο του γκρουπ και την ωρα που θα μπεις και να ξεναγηθεις..εγω πχ ημουν στο 480 γκρουπ και μπηκα 3 και δεκα . Η ξεναγηση,( ο θεος να την κανει ξεναγηση απο τους ξεναγους του καστρου) κρατησε 20 λεπτα το πολυ -πολυ ....
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
..
Φτανοντας στο εκδοτηριο βγαζεις εισητηριο και πανω στο εισητηριο σου εχει το νουμερο του γκρουπ και την ωρα που θα μπεις και να ξεναγηθεις..εγω πχ ημουν στο 480 γκρουπ και μπηκα 3 και δεκα . Η ξεναγηση,( ο θεος να την κανει ξεναγηση απο τους ξεναγους του καστρου) κρατησε 20 λεπτα το πολυ -πολυ ....
Ναι, το θέμα μου είναι να κλείσω το εισιτήριο από εδώ ώστε να μην χάσω χρόνο εκεί και ήθελα να δώ αν υπάρχουν συγκεκριμένες ώρες... Έστειλα μήνυμα και σ αυτούς και μου είπαν ότι έχει κάθε μισή ώρα για Αγγλικά, οπότε αφού αρχίζουν στις 10:00 θα πάει το επόμενο στις 10:30 και αυτό θα πάρω μάλλον..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.733
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Ναι, το θέμα μου είναι να κλείσω το εισιτήριο από εδώ ώστε να μην χάσω χρόνο εκεί και ήθελα να δώ αν υπάρχουν συγκεκριμένες ώρες... Έστειλα μήνυμα και σ αυτούς και μου είπαν ότι έχει κάθε μισή ώρα για Αγγλικά, οπότε αφού αρχίζουν στις 10:00 θα πάει το επόμενο στις 10:30 και αυτό θα πάρω μάλλον..
Για να μπεις στο καστρο 10.30 πρεπει να εισαι εκει στις 10 πραγμα αδυνατον αν δεν μενεις εκει κοντα. Πχ απο Μοναχο το τρενο θελει 2 και μιση ωρες , κανεις αλλαγη τρενου και απο το Fussen παιρνεις λεωφορειο που θελει 20 λεπτα να σε παει στο χωριο και απο εκει ποδαροδρομο η με 1,20 λεωφορειο η με αμαξα πας μεχρι το καστρο....
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Για να μπεις στο καστρο 10.30 πρεπει να εισαι εκει στις 10 πραγμα αδυνατον αν δεν μενεις εκει κοντα. Πχ απο Μοναχο το τρενο θελει 2 και μιση ωρες , κανεις αλλαγη τρενου και απο το Fussen παιρνεις λεωφορειο που θελει 20 λεπτα να σε παει στο χωριο και απο εκει ποδαροδρομο η με 1,20 λεωφορειο η με αμαξα πας μεχρι το καστρο....
Θα πάρω το τρένο που ξεκινάει 6:55 απο το Μόναχο.. Δεν θα έχω πρόβλημα ώρας.. Νομίζω προλαβαίνω..
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα, έψαχνα να κάνω κράτηση για το allianz arena στο σαιτ τους αλλά δεν κατάφερα να κάνω.. Ξέρει κανείς τι παίζει.. Ενώ δείχνει το ημερολόγιο δεν μπορείς να επιλέξεις μέρα..
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Αν ξέρει κάποιος και μπορει να μου απαντήσει θα ηθελα να μάθω αν η γέφυρα στο καστρο είναι ανοιχτη για βολτα ακομα και τις μερες που ειναι κλειστο το κάστρο πχ 1 Γεναρη.. Αξιζει δλδ να παω ως εκει; θα μπορεαω να βγαλω καμια φωτογραφία?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αν ξέρει κάποιος και μπορει να μου απαντήσει θα ηθελα να μάθω αν η γέφυρα στο καστρο είναι ανοιχτη για βολτα ακομα και τις μερες που ειναι κλειστο το κάστρο πχ 1 Γεναρη.. Αξιζει δλδ να παω ως εκει; θα μπορεαω να βγαλω καμια φωτογραφία?
Δεν την επισκεφθηκα για να ξερω....λογικα,λεω,δεν κλεινει η γεφυρα σαν ενα κλειστο αξιοθεατο...
Παντως,καλυτερα να παρεις ενα τηλεφωνο στις 31,να ρωτησεις,γιατι και λιγο χιονι να εχει πεσει,κλεινει για την ασφαλεια των επισκεπτων.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.733
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
kalhmera.. η γεφυρα δεν κλεινει μπορεις να πας ..το αν τη βρεις απο τη ομιχλη ειναι το ζητουμενο...εγω ημουν πανω και δεν εβλεπα τη τυφλα μου και φυσικα ουτε φωτογραφιες , ουτε το καστρο..η εμπειρια και η μπυροκατανυξη ομως δεν παιζεται..καλα να περασεις..
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Μια αναλογη εμπειρια με της Lullu ειχε και η emouli τον Οκτωβριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom