Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Φρέσκια πρέπει να είναι η αλλαγή, τέλος Μαρτίου. Πήγε 28000 είτε 18000. Αν δεν βαριέται κάποιος την αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο, ας μας πει τι παίζει. Εγώ ό,τι είχα να κλείσω για φέτος το έκλεισα, οπότε δεν θα πάρω.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Ναι το τσέκαρα ισχύει από 29/3...
Πάντως μιλάμε για μεγάλη αύξηση στους πόντους του εξωτερικού.
Και ότι είχα συμπληρώσει τους πόντους για 2 εισιτήρια...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Δηλαδή αν υπάρχει εισιτήριο εξωτερικού με 18000 bonus με επιστροφή, σε χαλάει;
Ως τώρα το πιο οικονομικό που υπήρχε ήταν 20.000 σε προορισμούς σε προσφορά
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Αφού έγινε αύξηση στους πόντους που χρειάζονται πως θα βγει προσφορά με λιγότερους πόντους από ότι ήταν πριν;;;
Αν βγει (που δεν το βλέπω) φυσικά και είναι καλοδεχούμενη.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αλλαγή στα απαιτούμενα bonus για εξαργύρωση ανά ειστήριο:
στα 18000 bonus για εισιτήριο με επιστροφή για όλους τους προορισμούς
είτε στα 28000 bonus για εισιτήριο με επιστροφή σε όλους τους προορισμούς
Δεν διευκρινίζεται αν αυτή η διαβάθμιση αφορά κοντινούς/μακρινούς προορισμούς ή Go light/ Flex εισιτήριο είτε είναι κάτι σαν happy miles:

Διατηρούνται οι προσφορές για επιλεγμένους προορισμούς.
http://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=27
Αν μάθει κάποιος περισσότερα ας μας πει.
Αρχίζει να έχει ομοιότητες με το νέο Miles and bonus απ' ότι φαίνεται.
Εγώ βλέπω 18000 μόνο για r/t εσωτερικού. Για εξωτερικό είναι είτε 28000 είτε προσφορά 24000 πάντα για economy.

Aπ 'ότι ξέρω η εξαργύρωση εξωτερικού με Bonus γίνεται για όλους τους απευθείας προορισμoύς της Aegean και για τους πιο μακρινούς όπως AUH.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Καλά, χαμπάρι δεν πήρα ότι είναι για εσωτερικού τα 18000.... Ε,τότε είναι αυξησάρα!
Με 9000 μίλια κλείνω Flex για Μιλάνο κι εδώ θέλω 14000 bonus!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Ήταν αναμενόμενο, πιστεύω. Το πρόγραμμα των bonus γίνεται όλο και πιο γενναιόδωρο, μπαίνουν όλο και περισσότερες συνεργαζόμενες εταιρείες και μαζεύονται πιο εύκολα σε σχέση με πριν λίγα χρόνια.
Ας μην ξεχνάμε ότι το πρώτο διάστημα του προγράμματος έβγαζες εισιτήριο εξωτερικού με επιστροφή με πολύ λιγότερα bonus που μαζεύονταν πιο δύσκολα (έχω προλάβει και 16000 με επιστροφή εξωτερικό)
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Μήπως έχει να κάνει με την θερινή περίοδο και από τον Οκτώβριο να τα ξανακατεβάσουν?
Η διαδικασία κράτησης και εξαργύρωσης είναι εύκολη?Θέλω να πω υπάρχει περίπτωση να σου αρνηθούν ή να σου περιορίσουν το χρονικό διάστημα που θέλει κανείς να κάνει κράτηση μέσω εξαργύρωσης μιλίων?
Επίσης ποιός είναι ο πιο μακρινός προορισμός σε απευθείας πτήση με την Aegean?
Πολλές ερωτήσεις....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.016
Μήπως έχει να κάνει με την θερινή περίοδο και από τον Οκτώβριο να τα ξανακατεβάσουν?
Η διαδικασία κράτησης και εξαργύρωσης είναι εύκολη?Θέλω να πω υπάρχει περίπτωση να σου αρνηθούν ή να σου περιορίσουν το χρονικό διάστημα που θέλει κανείς να κάνει κράτηση μέσω εξαργύρωσης μιλίων?
Επίσης ποιός είναι ο πιο μακρινός προορισμός σε απευθείας πτήση με την Aegean?
Πολλές ερωτήσεις....
Όσα χρόνια χρησιμοποιώ το πρόγραμμα, μόνο αύξηση βλέπω.
Η εξαργύρωση είναι πανεύκολη, πρέπει να κλείσεις πάρα πολύ νωρίς αν θες εισιτήριο για Χριστούγεννα, Πάσχα ή Αύγουστο ενώ μερικές φορές μένουν μόνο business ή προσφέρονται μόνο business σε κάποιες περιόδους. Πολύ εύκολα βρίσκεις απλά εισιτήρια σε περιόδους που δεν ζητούν πολλοί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.430
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom