Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

timis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας, πως μπορώ να μάθω τα μελλοντικά δρομολόγια (Οκτώβριο) της vueling? Έψαξα στη σελιδα τους, τους εστειλα email αλλα τσιφος. Ειδικα ενδιαφερομαι για πτησεις Κυπρος-Ισπανια. Προς το παρον υπαρχει Λαρνακα - Βαρκελωνη αλλα σταματαει τον Σεπτέμβρη.

 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απλα δεν κανει τσεκ ιν στο αεροδρομιο που πετας. Δεν κανει σε ολα ηλεκτρονικο, ουτε στην Αθηνα. Καλη ουρα. Που θα ειναι μεγαλη εννοειται..
 
Μηνύματα
31
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη-Μαγιόρκα
γινετε για την επιστροφή αλλα λεει οτι το check-in ανοιγει 2 ωρες πριν την πτηση..
προφανώς εννοεί για το αεροδρόμιο!!
Ευχαριστώ πάντως!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
γινετε για την επιστροφή αλλα λεει οτι το check-in ανοιγει 2 ωρες πριν την πτηση..
προφανώς εννοεί για το αεροδρόμιο!!
Ευχαριστώ πάντως!!
Που το διάβασες αυτό για τις 2 ώρες; Αν γίνεται on line μπορείς να το κάνεις και τώρα, από ό,τι καταλαβαίνω.
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αντιγράφω από http://www.vueling.com/en/customer-services/conditions-of-carriage#luggage :

"
    • 8.5
      Hand luggage
Each Passenger may only carry one item of hand luggage of up to 10 kg and no larger than 55x40x20 cm, with the exception of the Excellence fare which allows for one item of hand luggage of up to 14 kg.

In addition, the Passenger may carry one extra item free of charge and which must be significantly smaller than 55x40x20 cm, such as a small briefcase, a handbag or camera."

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν συγκεκριμένα όρια μεγέθους για το extra item (όπως π.χ. στη Ryan)?

Τσάντα με 15άρι λαπτοπ ή γυναικεία τσάντα είναι ΟΚ?
 
Μηνύματα
31
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη-Μαγιόρκα
Αντιγράφω από http://www.vueling.com/en/customer-services/conditions-of-carriage#luggage :

"
    • 8.5
      Hand luggage
Each Passenger may only carry one item of hand luggage of up to 10 kg and no larger than 55x40x20 cm, with the exception of the Excellence fare which allows for one item of hand luggage of up to 14 kg.

In addition, the Passenger may carry one extra item free of charge and which must be significantly smaller than 55x40x20 cm, such as a small briefcase, a handbag or camera."

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν συγκεκριμένα όρια μεγέθους για το extra item (όπως π.χ. στη Ryan)?

Τσάντα με 15άρι λαπτοπ ή γυναικεία τσάντα είναι ΟΚ?
εγω που ταξιδευσα αυτόν τον μηνά δεν ειχα προβλήματα. δεν είχα laptop, αλλά η γυναίκα μου που είχε έχτρα τσάντα δεν ειχε θέμα.
 
Μηνύματα
11
Likes
4
Να προσθέσω κι εγώ την εμπειρία μου σε διαφωνία του φόρουμ κάποιες σελίδες πίσω. Ταξίδεψα τέλη Αυγούστου Ρώμη-Αθήνα και συμφωνώ με την άποψη του μέλους εδώ, πως πράγματι είχε μεγάλη στενότητα χώρου η θέση, υπερβολικά μικρή απόσταση για τα γόνατα. Κάτι που δε με έχει προβληματίσει (τόσο πολύ) ούτε σε 3ωρες πτήσεις με Ryan για Λονδίνο. Και δεν είμαι κανά θηρίο, 1.80. Πραγματικά δυσκολεύτηκα, αν και πράγματι υπήρχαν αρκετά κενά γύρω-γύρω και κάπως βολεύτηκε ο κόσμος. Δεν ξέρω πως θα ήμουν σε πτήση πχ. Αθήνα-Βαρκελώνη.
Επίσης εδώ είδα πρώτη φορά ότι από Αθήνα δεν έχει online check-in (;!), κάτι που θεωρώ ΜΕΓΑΛΟ μειονέκτημα για low-cost, που στο 80% των περιπτώσεων δεν παίρνουμε βαλίτσα. Από Αθήνα είχα πετάξει με άλλη και δε το διαπίστωσα αυτό. Δεν είναι δυνατόν να μην έχεις βαλίτσα και να πας να στήνεσαι στην ουρά με αυτούς που δίνουν βαλίτσες μόνο και μόνο για ένα απλό check-in. Και απ' ό,τι είδα στην Ρώμη, ειδικά η ουρά της Vueling ήταν τεράστια (παρότι από Ρώμη γίνεται το online check-in και περίμεναν μόνο όσοι έδιναν βαλίτσα)!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom