Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
10 κιλά δίνουν και οι ryanair και η easyjet. Πρωσιπικά δεν μου είχανε ζυγίσει την χειραποσκευή όταν πέταξα με αυτήν.
Οχι. Γιατι δεν κοιτατε τα σαιτ πριν γραφει μια ανακριβεια? Η Easy δεν εχει περιορισμο βαρους και η Ραιαν επιτρεπει και 2η χειραποσκευη αρα λιγο παραπανω απο 10 κιλα.
Οι κανονισμοι ειναι σαφεις. Δεν βοηθα κανενα ουσιαστικα να λεμε εκαναν τοτε η δεν εκαναν ελεγχο. Να τηρειτε τους κανονισμους και να ειστε ενταξει στις υποχρεωσεις ως επιβατες. Εχω δει να κανουν ελεγχο και εχω δει να μην κανουν. Σε βοηθα αυτο? Οσοι νομιζαν οτι θα γλυτωναν πληρωναν 35Ε επιτοπου. Ορισμενοι και 2 χ35....
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Οχι. Γιατι δεν κοιτατε τα σαιτ πριν γραφει μια ανακριβεια? Η Easy δεν εχει περιορισμο βαρους και η Ραιαν επιτρεπει και 2η χειραποσκευη αρα λιγο παραπανω απο 10 κιλα.
Οι κανονισμοι ειναι σαφεις. Δεν βοηθα κανενα ουσιαστικα να λεμε εκαναν τοτε η δεν εκαναν ελεγχο. Να τηρειτε τους κανονισμους και να ειστε ενταξει στις υποχρεωσεις ως επιβατες. Εχω δει να κανουν ελεγχο και εχω δει να μην κανουν. Σε βοηθα αυτο? Οσοι νομιζαν οτι θα γλυτωναν πληρωναν 35Ε επιτοπου. Ορισμενοι και 2 χ35....
Συγνωμη φιλε Samion. Μου διεφυγε. Οσο για τον ελεγχο ειπα απλως την εμπειρια μου. Δεν ειπα να παει και να παρακουσει τους κανονισμους.:shock:
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Στην διασταση ειμαι μια χαρα..!!Στα κιλα δεν ξερω μεσα λεει για 23 κιλα..μια χαρα ειναι δεν θα τα υπερβω..
  • One item of checked-in luggage of up to 23 kg per passenger.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στην διασταση ειμαι μια χαρα..!!Στα κιλα δεν ξερω μεσα λεει για 23 κιλα..μια χαρα ειναι δεν θα τα υπερβω..
  • One item of checked-in luggage of up to 23 kg per passenger.
Μπερδευεσαι? Για χειραποσκευη δεν εγραψες πριν?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συγνωμη φιλε Samion. Μου διεφυγε. Οσο για τον ελεγχο ειπα απλως την εμπειρια μου. Δεν ειπα να παει και να παρακουσει τους κανονισμους.:shock:
Καλα δεν εκανες και τπτ κακο..αλιμονο. Τα γραφομενα σχολιαζουμε. Η αληθεια ειναι στην Αθηνα δεν ελεγχουν και πολυ. Αυτο δεν βοηθα ομως. Αν ελεγξουν...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
10 κιλά δίνουν και οι ryanair και η easyjet. Πρωσιπικά δεν μου είχανε ζυγίσει την χειραποσκευή όταν πέταξα με αυτήν.
Η easyjet δεν εχει οριο στα κιλα, μονο στις διαστασεις.

Η αληθεια ειναι στην Αθηνα δεν ελεγχουν και πολυ.
Ειχαμε ταξιδακι με την αγαπημενη ευρωπαικη αεροπορικη εταιρεια; Μια κριτικη δεν εγραψες:haha:
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
One item of checked-in luggage of up to 23 kg per passenger.
Αυτο το βαρος ειναι αν παραδωσεις αποσκευη.Αν πας με χειραποσκευη πρεπει να εχεις αυτο.."your hand luggage is what you can take on the plane with you, providing it does not weigh more than 10 kg and is no larger than 55x40x20 cm."
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.750
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Το καλοκαίρι στην Αθήνα ζυγίζανε όλες τις χειραποσκευές όταν έτυχε να πετάξω μαζί τους. Άρα μην το αφήνετε στην τύχη αν θα ζυγίσουνε ή όχι, μπορεί να είστε τυχεροί αλλά μπορεί και να σας βάλουν να πληρώσετε. Και τότε τι θα πείτε: "Μου είπανε σε ένα φόρουμ ότι δεν ζυγίζετε";
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Η easyjet δεν εχει οριο στα κιλα, μονο στις διαστασεις.

2.Ειχαμε ταξιδακι με την αγαπημενη ευρωπαικη αεροπορικη εταιρεια; Μια κριτικη δεν εγραψες:haha:
1. Το εγραψα πριν..
2. Τον τιτλο του θεματος που γραφεις τον διαβασες?
3. Ρωμαικο καφεδακι σου χρειαζεται βλεπω...εκλεισες τπτ? :rolleyes:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
1. Το εγραψα πριν..
2. Τον τιτλο του θεματος που γραφεις τον διαβασες?
3. Ρωμαικο καφεδακι σου χρειαζεται βλεπω...εκλεισες τπτ? :rolleyes:
1.Το είδα αργότερα αλλά δεν κρατήθηκα.
2. Η εταιρεία που χτυπάει στα ίσια την alitalia;
3. Η αγαπημένη βροχερή Ρώμη το νοέμβρη είναι υπέροχη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom