ΗΠΑ I'm still in a NEW YORK state of mind..

Cindy S.

Member
Μηνύματα
44
Likes
15
Καλησπέρα! Φοβερές φωτογραφίες .... Τέλειο ταξίδι.... Εγώ θα πάω Καναδά τον άλλο μήνα. (Αν μπορείς να μας δώσεις παραπάνω πληροφορίες για το αεροδρόμιο και τον έλεγχο ....)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα!!! Δεν χορταίνω να διαβάζω την ιστορία σου!!!! Τα λες πολύ περιγραφικά και σίγουρα θα κρατήσω πολλές σημειώσεις για το ταξίδι μου! Θα ήθελα να μάθω, αν είναι εφικτό, τι κάμερα χρησιμοποιείς. Οι βραδυνές φωτοφραφίες σου είναι τέλειες! Ψάχνω και εγώ μία να μην είναι περίπλοκη και να εχει έτοιμα settings!
Ευχαριστώ
Ευχαριστώ πολύ ταξιδιάρα ψυχή! :):) Χρησιμοποιώ μια απλή φωτογραφική της sony (DSC-W730 στα 16,1 megapixels με φακό carl zeiss)..
Είναι πολύ μικρούλα και με βολεύει..
Καλό ταξίδι!
Καλησπέρα! Φοβερές φωτογραφίες .... Τέλειο ταξίδι.... Εγώ θα πάω Καναδά τον άλλο μήνα. (Αν μπορείς να μας δώσεις παραπάνω πληροφορίες για το αεροδρόμιο και τον έλεγχο ....)
Γειά σου Cindy! Θα πας Καναδά μέσω JFK;
 

antigoni_fl

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Συγχαρητήρια για την ιστορία σου echo! Φαίνεται πως όλα ήταν υπέροχα και πως περάσατε όμορφα. Ταξιδεύω κ εγώ στις 15 Δεκεμβρίου και θα μείνω στο long island. Με έχει ανησυχήσει κάπως αυτό γιατί οι περισσότεροι εδώ λένε πως μόνο στο Μανχάταν αξίζει να μείνει κανείς. Εσύ γενικά τι εικόνα σχημάτισες για το Long Island? Είναι δύσκολες/ακριβές οι μετακινήσεις στο Μανχάταν?
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
@antigoni_fl
Και στο long island να μείνεις μια χαρά θα είναι. Σημαντικό είναι να έχεις σχετικά κοντά το μετρο το οποίο είναι πολύ γρήγορο.
Είναι γεγονός όπως σε κάθε πόλη ότι όσο πιο πολύ απομακρύνεσαι από το κέντρο έχει θετικά και αρνητικά. Με την εβδομαδιαία κάρτα για το μετρό το κόστος μετακίνησης δεν είναι καθόλου ακριβό.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Συγχαρητήρια για την ιστορία σου echo! Φαίνεται πως όλα ήταν υπέροχα και πως περάσατε όμορφα. Ταξιδεύω κ εγώ στις 15 Δεκεμβρίου και θα μείνω στο long island. Με έχει ανησυχήσει κάπως αυτό γιατί οι περισσότεροι εδώ λένε πως μόνο στο Μανχάταν αξίζει να μείνει κανείς. Εσύ γενικά τι εικόνα σχημάτισες για το Long Island? Είναι δύσκολες/ακριβές οι μετακινήσεις στο Μανχάταν?
Γεια σου Αντιγόνη, σευχαριστω για τα καλα σου λόγια! Όσο για αυτό που ρωτάς,εξαρτάται απτο που θα μένετε στο L.I.. Εμένα μου άρεσε πολυ η πόλη που μεναμε αλλα ηταν αρκετά μακριά, μια ώρα και κατι με το τρένο ως τον Penn station. Και τα εισιτήρια του LlRR ειναι ακριβουτσικα.. Εμείς βγάζαμε 10 διαδρομών που έβγαινε πιο οικονομικά,αλλα έχει και εβδομαδιαία εισιτήρια απεριοριστων διαδρομών..
 

antigoni_fl

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα @echo2011 !
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση .
Βλέπω στον χάρτη οτι το ξενοδοχείο μας είναι πολύ κοντά στη γραμμή F
(21st Street Queensbridge F Station ) και διάβασα ότι φτάνεις αρκετά γρήγορα στο Μανχάταν από εκείνη τη στάση. Η μια ώρα και κάτι όμως που μου λες ακούγεται αρκετή. :/ Aυτό εννοούν όταν λένε γρήγορα ?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα @echo2011 !
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση .
Βλέπω στον χάρτη οτι το ξενοδοχείο μας είναι πολύ κοντά στη γραμμή F
(21st Street Queensbridge F Station ) και διάβασα ότι φτάνεις αρκετά γρήγορα στο Μανχάταν από εκείνη τη στάση. Η μια ώρα και κάτι όμως που μου λες ακούγεται αρκετή. :/ Aυτό εννοούν όταν λένε γρήγορα ?
Aφού πάει το μετρό μια χαρά κοντά θα είστε! Εκεί που μένουμε εμείς πάει μόνο τρένο και είναι αρκετά μακρια.. Να περάσετε τέλεια!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Είναι επίσημο πλέον, έχουμε γάμο στην Ν.Υ. αρχές Σεπτέμβρη οπότε θα ξαναπάμε και αυτή τη φορα θάναι σχεδόν για ένα μήνα! :xalara:
Για να κλείσουμε εισιτήρια για αρχές αυγούστου από πότε πιστεύετε πως πρέπει να κοιτάω; Τώρα φαντάζομαι (8 μήνες πριν) είναι πολύ νωρίς.. Γύρω στο εξάμηνο είναι καλά ή να περιμένω για ένα τρίμηνο πριν; Ξέρω πως ο αύγουστος είναι από τους πιο ακριβούς μήνες για να πας.. Ποια τιμή θεωρείται καλή που αν την βρω κλείνω επιτόπου;
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Είναι επίσημο πλέον, έχουμε γάμο στην Ν.Υ. αρχές Σεπτέμβρη οπότε θα ξαναπάμε και αυτή τη φορα θάναι σχεδόν για ένα μήνα! :xalara:
Για να κλείσουμε εισιτήρια για αρχές αυγούστου από πότε πιστεύετε πως πρέπει να κοιτάω; Τώρα φαντάζομαι (8 μήνες πριν) είναι πολύ νωρίς.. Γύρω στο εξάμηνο είναι καλά ή να περιμένω για ένα τρίμηνο πριν; Ξέρω πως ο αύγουστος είναι από τους πιο ακριβούς μήνες για να πας.. Ποια τιμή θεωρείται καλή που αν την βρω κλείνω επιτόπου;
Καλημέρα.... οτι βρεις κλείσε από τώρα δεν είναι καθόλου νωρίς γιατι αργότερα θα ανεβούν κατακόρυφα. Ξέρω πως τα ξαδερφια μου επειδή έρχονται εκείνη την περίοδο δεν πληρώνουν κάτω από 800€. Ξερεις ότι σε μισώ ετσι???χαχαχαχαχ :p
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
:) :)
Μόνο με την norwegian βρίσκω καλή τιμή γύρω στα 700, αλλά έχει επιστροφή μόνο 2 ή 9 σεπτέμβρη και εμείς θέλουμε 3 ή 4 (2 είναι ο γάμος και μετά δουλεύω).. Ελπίζω να προσθέτουν πτήσεις στην πορεία, θα το παρακολουθώ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom