EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Η εταιρία μπορεί να πει ναι, άλλα ο υπάλληλος στον έλεγχο μετάλων θα σου πει ναι ή οχι. Κάτα 99% δε θα σε αφήσουν να μπεις, και στην θέση σου θα αγόραζα αποσκευή.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Τοτε ειναι καλυτερα να παω απλα να δω τα εργαλεια που θελω να δω εαν ειναι αυτα που μου κανουν να τα πληρωσω και να ζητησω να τα στειλουν ταχυδρομικος, πιο φτηνα θα μου κοστισει αυτο.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Για την δωρεάν αποσκευή που θα εχω μαζί μου πάνω στο αεροπλάνο κοιτάω εκει που λεει cabin baggage οχι hold luggage,σωστά; Το hold luggage τι διαφορα εχει,ειναι για αυτούς που δικαιούνται μια ακομα τσάντα γυναικεία/λαπτοπ κτλ μαζί τους; Άρα πάνω στο αεροπλάνο μπορεις να εχεις μονο cabin baggage,χωρις έξτρα τσάντα αν δεν ανήκεις στο easy jet plus κτλ, χωρις περιορισμό βάρους μονο διαστάσεων,σωστά; Πείτε ενα ναι ή οχι αν γίνεται,εχω κοιτάξει την ιστοσελίδα αλλα λόγω της διάσπασης προσοχής που εχω πάντα μου ξεφεύγει/νιώθω οτι θα μου ξεφύγει κατι. Απλα ενα ναι ή μια διόρθωση αν γίνεται,για να σιγουρευτώ. Ευχαριστώ :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κοιτάς εκεί που λέει cabin baggage
Hold baggage είναι η πληρωτή βαλίτσα που παραδίδεις.
Πάνω στο αεροπλάνο μπορείς να έχεις μόνο μια χειραποσκευή στις διαστάσεις που δίνουν.
Δεν υπάρχει όριο βάρους, αρκεί να μπορείς να την σηκώσεις μόνη σου και να την βάλεις στο ντουλάπι.

Ε, δεν γινόταν να απαντήσω με "ναι ή όχι" :bleh:
 

litcasa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δηλώσω πως θέλω να πάρω βαλίτσα με την easyjet. Τα εισητήρια τα δήλωσε μέσω ίντερνετ ένας φίλος μου οπότε τωρα δεν ξέρω πως να το αλλάξω. Τέλος επειδή θα ταξιδέψω Ηνωμένο Βασίλειο θα πρέπει να βγάλω διαβατήριο; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι άσχετη!!!
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δηλώσω πως θέλω να πάρω βαλίτσα με την easyjet. Τα εισητήρια τα δήλωσε μέσω ίντερνετ ένας φίλος μου οπότε τωρα δεν ξέρω πως να το αλλάξω. Τέλος επειδή θα ταξιδέψω Ηνωμένο Βασίλειο θα πρέπει να βγάλω διαβατήριο; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι άσχετη!!!
Μπορείς να προσθέσεις αποσκευή και αργότερα, ακόμα και κατά το check in από το easyjet.com. Μπαίνεις στη σελίδα της easyjet και από το ''Manage my booking'' προσθέτεις την αποσκευή που θέλεις. Επειδή γράφεις ότι τα εισιτήρια τα έκλεισε φίλος σου στη σελίδα του ''Manage my booking'' κλικάρεις εκεί που ρωτά ''Did you make the booking?'' στο ''No, Someone else made the booking""
http://www.easyjet.com/en/help/preparing-to-fly/baggage
https://www.easyjet.com/mylogin/en-...ewBooking&wct=2016-09-25T16%3a16%3a11.354942Z
Μπορείς να ταξιδέψεις στο Ηνωμένο Βασίλειο και χωρίς διαβατήριο, μόνο με την ταυτότητα σου.
 

eskimo13

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
καλησπέρα!Εχω κλείσει 2 εισιτήρια για Λονδίνο και πρόσθεσα μια αποσκευή στην κράτηση, ξέρετε αν ισχύει και για την επιστροφή η πρέπει να προσθέσω και άλλη μία;
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
καλησπέρα!Εχω κλείσει 2 εισιτήρια για Λονδίνο και πρόσθεσα μια αποσκευή στην κράτηση, ξέρετε αν ισχύει και για την επιστροφή η πρέπει να προσθέσω και άλλη μία;
Καλησπέρα. Εφόσον έχεις κάνει κράτηση για εισιτήριο μετ' επιστροφής, η αποσκευή που έχεις προσθέσει είναι και για την επιστροφή. Αν είχες κάνει κράτηση μόνο για τον πηγαιμό, η αποσκευή θα ήταν μόνο για τον πηγαιμό και το ποσό που θα σε χρέωνε θα ήταν το μισό από αυτό που σε χρέωσαν τώρα.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Ταξιδεψα πριν λιγες εβδομαδες με easyjet λοιπον και μου εκανε εντυπωση που επετρεψαν σε ολους μας μια ακομα τσαντα,εκτος απο την χειραποσκευη,παρολο που δεν τη δικαιουμασταν. Μας ενημερωσαν πριν παμε στην πυλη οτι θα πρεπει να βαλουμε την τσαντα στη βαλιτσα μας,αλλα στην πυλη πριν επιβιβαστουμε δεν ειπαν απολυτως τιποτα, ουτε απο εδω προς Ιταλια,ουτε απο Ιταλια προς εδω. Περιμενα οτι θα ηταν πιο αυστηροι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom