EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Όχι, όλα μέσα, ούτε τις κλασσικές γυναικείες δεν επιτρέπουν.
Σε εμας παντως απο Αθηνα για Ιταλια μας επετρεψαν να εχουμε αλλη μια τσαντα στο χερι και δεν ειχαμε πληρωσει τιποτα για επιπλεον τσαντα χειρος. Ειναι αναλογα τα κεφια τους μαλλον.
 

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
μου βγαζει επιπλεον κοστος ανα επιβατη για βαλιτσα 20κλ, 54,60 Ευρω για ολες τις πτησεις (πηγαινε - ελα υποθετω οτι εννοει).
Αν επιλεξουμε 1 βαλιτσα (ειμαστε 2), διατηρουμε ο καθενας το δικαιωμα μας για μια χειραποσκευη 56χ45χ25 η ο ενας δεν θα μπορει να εχει τιποτα αλλο αφου θα εχει χρεωθει την βαλιτσα ;

Και κατι ακομη.
Εχει νοημα η κρατηση πιο ευρυχωρων θεσεων XL η ειναι κανονικες οι κλασσικες θεσεις ;
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.751
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Οκ ευχαριστω.
Μηπως ξερεις και το μεγεθος των θεσεων τιποτα ;
Σύμφωνα με το σάιτ της EasyJet:
Our minimum seat dimensions are as follows:

  • Pitch: 29" (approx. 72.5cm) - the distance between back of seat and back of seat in front.
  • Width: 17.5" (approx. 44cm) - the distance between armrests.
Για μένα και για μέχρι τρεις - τέσσερις ώρες είναι μια χαρά οι θέσεις.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους. Εχω μια απορία. Εκτος απο την χειραποσκευη με τις συγκεκριμενες διαστάσεις, μπορώ να πάρω και ένα σάκο πλάτης? Οι γυναίκες την τσάντα χειρός την έχουν χώρια ή πρέπει να την βάλουν μέσα στη χειραποσκευή?
Ευχαριστώ
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
https://www.easyjet.com/en/help/baggage/cabin-bag-and-hold-luggage

All customers can take ONE cabin bag on board. There’s no weight limit but we do ask that you are able to lift it into the overhead locker.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Απλά σημερα βρέθηκα σε μια παρέα όπου 2 άτομα είχαν μαζι τους σάκο και κανένας δεν τους είπε τίποτα
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
οποτε επιτρεπεται μια Eastpak για παραδειγμα στην πλατη?
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
οποτε επιτρεπεται μια Eastpak για παραδειγμα στην πλατη?
Kανονικα οχι. Αλλα μπορει να πεσεις και σε περιπτωση οπου δεν θα σου πουν τιποτα. Εγω θα ελεγα να μην το ρισκαρεις παντως.
 

Btslkd

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Γεια σας! Σε λίγο καιρό πετάω με easyjet και γυρνάω με rayiner Θεσσαλονίκη-Λονδίνο.
Η Ερώτηση μου είναι η εξής: Μπορώ να πάρω μια μικρή βαλίτσα μαζί μου όπως έχω διαβάσει και λέει το εισιτήριο μου, άλλα μπορώ να πάρω και μέσα στο αεροπλάνο ας πούμε ένα μικρο τσαντάκι ώμου που συνήθως κουβαλάω τα κλειδιά μου και όλα μου τα προσωπικά χαρτιά κλπ. ; Η δεν επιτρέπεται για ένα μικρο τσαντάκι;
Πρώτη φορά πετάω με αεροπλάνο και με την easyjet. Ελπίζω για κάποια απάντηση. Ευχαριστώ!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.418
Γεια σας! Σε λίγο καιρό πετάω με easyjet και γυρνάω με rayiner Θεσσαλονίκη-Λονδίνο.
Η Ερώτηση μου είναι η εξής: Μπορώ να πάρω μια μικρή βαλίτσα μαζί μου όπως έχω διαβάσει και λέει το εισιτήριο μου, άλλα μπορώ να πάρω και μέσα στο αεροπλάνο ας πούμε ένα μικρο τσαντάκι ώμου που συνήθως κουβαλάω τα κλειδιά μου και όλα μου τα προσωπικά χαρτιά κλπ. ; Η δεν επιτρέπεται για ένα μικρο τσαντάκι;
Πρώτη φορά πετάω με αεροπλάνο και με την easyjet. Ελπίζω για κάποια απάντηση. Ευχαριστώ!
Για Easyjet ανάλογα με την κατηγορία ναύλου. Δες άρθρο 19 παρ.3
http://www.easyjet.com/el/terms-and-conditions#baggage
Όσον αφορά τη Ryanair μπορείς να έχεις μικρό τσαντάκι, δες εδώ:
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/baggage#0-1
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.537
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom