«Εγώ ήμουν η αυγοβόλος»

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είναι προφανές ότι μπορούμε να βρούμε ένα επίπεδο συνεννόησης οι δυο μας,τι γίνεται όμως παραπέρα;;;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.600
Είναι προφανές ότι μπορούμε να βρούμε ένα επίπεδο συνεννόησης οι δυο μας,τι γίνεται όμως παραπέρα;;;
Τίποτα. Χορεύεις στο ρυθμό της αστικής δημοκρατίας δυτικού τύπου. Που ο θεός να τη κάνει τέτοια στην Ελλάδα, που φέρνει προς το κοτσαμπασικο-κλέφτικο.

Ζαμάν φου μαλτάκια, ζαμάν φου, δε θα πεθάνουμε κι όλας.
 
Μηνύματα
52
Likes
9
Άσε μας ρε φίλε που θα καθίσω να διαβάσω ένα σεντόνι! Και η οικονομία στον λόγο είναι αρετή. Ας έγραφε ένα "τους σιχάθηκα!" Αρκεί!
Εξαιρετικα αυτα που εγραψε η φιλη μας.Μας επανεφερε στην πραγματικότητα.Του χρονου θα ειμαστε σε θεση αραγε να γραφουμε η να διαβαζουμε καινουργιες ταξιδιωτικες ιστοριες?Μολις εξοφλησα το τελος επιτηδευματος (μισο ταξιδι ειναι)
 

capobomba

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
δεν καταλαβαίνω τίποτα

η κοπέλα επέλεξε να πετάξει ένα αυγό σε ένα δημόσιο πρόσωπο, την ώρα έκανε δηλώσεις (ο πολιτικός) στα κανάλια. με 'γειά της, με χαρά της. αδιάφορο μου είναι

τη συνέλαβαν οι αστυνομικοί (ως όφειλαν, αφού δεν κρύφτηκε) και την οδήγησαν στο αυτόφωρο για διάφορες κατηγορίες. επίσης αδιάφορο μου είναι

γιατί κάθεται τώρα και γράφει επιστολές και μας λέει όσα μας λέει? τι σημασία και τι σχέση έχουν?

έκανες κάτι για τους λόγους σου κοπέλα μου? ναι. αποδέξου λοιπόν τις συνέπειες της πράξης σου. όμορφα κι ωραία. όπως κάνει κάθε άνθρωπος που σέβεται τον εαυτό του. και βάλε μια τελεία

η πράξη από μόνη της, δείχνει μια μορφή διαμαρτυρίας. κάποιοι τη δέχονται, κάποιοι όχι. γούστο και καπέλο τους

όμως καλώς η κακώς, από τη στιγμή που πράττεις, ας δεχτείς και τις συνέπειες. αυτοί είναι οι ήρωες, καλώς η κακώς

όχι να πράττουμε και μετά να λέμε "μα τον άλλον δεν τον πιάσατε"

είναι λεπτή η γραμμή μεταξύ υπευθυνότητας και απλής βλακείας...έτσι δεν είναι? :clap:
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Το ζήτημα και συνάμα το γελοίο της υπόθεσης είναι το εξής: Η κοπέλα, υποψήφια διδάκτορας, κρατήθηκε για οκτώ ώρες στο κρατητήριο, ενώ σοβαρές κατηγορίες έχουν απαγγελθεί εις βάρος της για τη ρίψη ενός αυγού. Και μάλιστα ο εν λόγω υφυπουργός την ειρωνεύτηκε με τη δήλωση "33 χρονών και φοιτήτρια τι περιμένεις;"..

Ενώ οι πολιτικοί είναι πάντα, ό,τι και να κάνουν, στο απυρόβλητο. Εμένα για αυτό το λόγο αξίζει να διαβάσει κανείς το κείμενο. Από εκεί και πέρα δεν σημαίνει ότι συμφωνούν όλοι..
 

capobomba

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
κανένας πολιτικός δεν είναι στο απυρόβλητο. ειδικά τώρα

προσωπικά πιστεύω ότι η συγκεκριμένη κυρία αναζητά την προβολή και τίποτα παραπάνω. γι' αυτό και μπήκε στον κόπο να "εξηγήσει" την πράξη της.

σταματώ εδώ. καλημέρα:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom