Άνοιγμα προς τους gay τουρίστες κάνει η Θεσσαλονίκη

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Δε θα το πιστέψεις, αλλά υπάρχουν γκέυ και ζουν ανάμεσά μας.
Και μπορεί να έχεις και στο στενό σου οικογενειακό περιβάλλον.
Επίσης, δε θα το πιστέψεις, αλλά και οι γκέυ είναι άνθρωποι και έχουν δικαιώματα, ακριβως όπως κι εσύ.
συμφωνουμε στα δικαιωματα και στο ανθρωποι, στο γιατι πρεπει να τους ξεχωριζουμε για το τι κανουν στο κρεβατι τους θελει καποιος να με βοηθησει; να βγω απο αυριο αν ειναι να φωναζω , παω με αντρες, μα α:xmas_cool:κουτε;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δε θα το πιστέψεις, αλλά υπάρχουν γκέυ και ζουν ανάμεσά μας.
Και μπορεί να έχεις και στο στενό σου οικογενειακό περιβάλλον.
Επίσης, δε θα το πιστέψεις, αλλά και οι γκέυ είναι άνθρωποι και έχουν δικαιώματα, ακριβως όπως κι εσύ.
Φένια γι'αυτά που λες έχεις πηγές; Υπάρχουν λινκς; Το ξέρουν κι άλλοι;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
συμφωνουμε στα δικαιωματα και στο ανθρωποι, στο γιατι πρεπει να τους ξεχωριζουμε για το τι κανουν στο κρεβατι τους θελει καποιος να με βοηθησει; να βγω απο αυριο αν ειναι να φωναζω , παω με αντρες, μα α:xmas_cool:κουτε;
Α αυτό το έχουμε ξανασυζητήσει...Κι εγώ μαζί σου, θεωρώ ακατανόητο το γιατί κάποιος είναι gay τουρίστας και όχι απλός τουρίστας...Αλλά γενικώς ενδιαφέρον βήμα αυτό της Θεσσαλονίκης.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.901
Likes
27.041
Α αυτό το έχουμε ξανασυζητήσει...Κι εγώ μαζί σου, θεωρώ ακατανόητο το γιατί κάποιος είναι gay τουρίστας και όχι απλός τουρίστας...Αλλά γενικώς ενδιαφέρον βήμα αυτό της Θεσσαλονίκης.
ενα μικρο παραδειγμα.
Αν πηγαινε ενα γκει ζευγαρι στην ρεσεψιον του ξενοδοχειου
και ζητουσε αντι για δυο μονα κρεβατια ενα διπλο,να εχουν το τακτ
και να μην χασκογελανε σαν ανοητοι.
Ειναι καποιες μικρες λεπτομεριες τις οποιες πρεπει να γνωριζουν
οι ξενοδοχοι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
συμφωνουμε στα δικαιωματα και στο ανθρωποι, στο γιατι πρεπει να τους ξεχωριζουμε για το τι κανουν στο κρεβατι τους θελει καποιος να με βοηθησει; να βγω απο αυριο αν ειναι να φωναζω , παω με αντρες, μα α:xmas_cool:κουτε;
elenara ειναι μια κοινοτητα κι αυτοι. Συνηθως μαλιστα οχι μονο δεν το βροντοφωναζουν αλλα πραττουν το ακριβως αντιθετο. Εσυ που ανηκεις στην ομαδα ανθρωπων που δεν νιωθει το ρατσισμο μπορεις και να το φωναξεις και να κανεις και οτι θες.
Εδω μιλαμε για επαγγελματιες που προσδοκουν να φερουν μια κοινοτητα στο μερος τους για διακοπες. Και για να το πετυχουν χρειαζεται περα απο τη διαφημιση να αναδειξουν ή να δημιουργησουν μερη, μαγαζια και δραστηριοτητες που θα την προσελκυσουν. Οπως τα παιδια π.χ. θες να τα πας καπου με θεματικα παρκα, παιχνιδια κλπ ή οι ορειβατες πηγαινουν στις πλαγιες και τα κορφοβουνια ή οι δωδεκαθειστες μαζευονται στους Δελφους, στον Ολυμπο και στην Αρχαια Ολυμπια, ετσι και οι gay θελουν το δικο τους περιβαλλον.
Κι αλλωστε δεν ειναι η μοναδικη σεξουαλικη κοινοτητα που υπαρχει, υπαρχουν κι αλλες οπως η bdsm community ή η κοινοτητα των swingers.
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Α αυτό το έχουμε ξανασυζητήσει...Κι εγώ μαζί σου, θεωρώ ακατανόητο το γιατί κάποιος είναι gay τουρίστας και όχι απλός τουρίστας...Αλλά γενικώς ενδιαφέρον βήμα αυτό της Θεσσαλονίκης.
Η ημερίδα είχε θέμα τους τρόπους προσέλκυσης ομοφυλόφιλων τουριστών. Δεν είναι λογικό ότι ένας ομοφυλόφιλος τουρίστας, ο οποίος θέλει να ταξιδεύσει, για παράδειγμα ως ζευγάρι, θα θέλει να νιώθει ότι δεν κρίνεται και κατακρίνεται για τις επιλογές του? Ότι δεν θα τον λοξοκοιτάνε στο ξενοδοχείο, ότι δεν θα του φέρονται με αγένεια και ότι θα έχει επιλογές διασκέδασης που θα περιλαμβάνουν και gay ή gay friendly μέρη? Ότι, στην τελική, θα πάει κάπου να περάσει καλά και θα νιώθει ασφαλής να κυκλοφορήσει, διότι σε αυτόν τον τόπο δεν θα υπάρχουν ρατσιστικές επιθέσεις σε άτομα, λόγω του σεξουαλικού τους προσανατολισμού?
Ευγένεια, διακριτικότητα (όχι με την έννοια της διάκρισης φυσικά) και ασφάλεια είναι αυτά που αναζητά ο οποιοσδήποτε τουρίστας, αλλά όταν είναι ομοφυλόφιλος οι λέξεις αποκτούν άλλο (ευρύτερο) περιεχόμενο.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ετσι και οι gay θελουν το δικο τους περιβαλλον.
γιατι αλλου δεν φωτοσυνθετουν ???
οσο για το αν το φωναζουν , ελα μια βολτα μαζι μου για να μην λες οτι τα βλεπω μονο εγω!
Πολυ φλερταρω με το μπαν , το κοβω εδω και σορυ για το οφτοπικ:xmas_redface:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
γιατι αλλου δεν φωτοσυνθετουν ???
οσο για το αν το φωναζουν , ελα μια βολτα μαζι μου για να μην λες οτι τα βλεπω μονο εγω!
Πολυ φλερταρω με το μπαν , το κοβω εδω και σορυ για το οφτοπικ:xmas_redface:
Δηλαδη εσυ βλεπεις συχνα ανθρωπους να φωναζουν ειμαι gay ειμαι gay ειμαι gay; Αν εννοεις πως ειναι λιγο πιο αναλαφρα και χαρουμενα παιδια, ετσι ειναι η φυση τους, τι να κανουν, να καταπιεστουν για να μην τους βλεπεις εσυ; Καταλαβαινεις πως δεν θα το κανουν. Ετσι κι αλλιως gay=happy...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ σωστές οι ενέργειες των επαγγελματιών της Θεσσαλονίκης για την προσέλκυση μιας πιο ευρείας γκάμας τουριστών και τουριστριών... αντίστοιχες ενέργειες θα μπορούσε να κάνει και ο Δήμος Θεσσαλονίκης, ίσως και να οργανώσει ένα Thessaloniki Pride.

Θυμάμαι όταν είχα βρεθεί στο Μάντσεστερ κατά τη διάρκεια ενός Manchester Pride, ότι όλη η πόλη ζούσε στους ρυθμούς της διοργάνωσης, στο Δημαρχείο κυμάτιζε η σημαία του ουράνιου τόξου, crossdressers τριγυρνούσαν στους άδειους από αυτοκίνητα δρόμους της πόλης κατευθυνόμενοι προς το χώρο της παρέλασης ενώ παράλληλα οικοδόμοι που δούλευαν σε τοπικά γιαπιά τους σφύριζαν επευφημώντας τους... αξέχαστες στιγμές τις οποίες πρέπει να ζήσει και η Θεσσαλονίκη κάποια στιγμή:xmas_cheesygrin:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πολυ ατιμο πραγμα ο καλος, δυσκολα απαλλασεσαι απ' αυτον...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Πολύ σωστές οι ενέργειες των επαγγελματιών της Θεσσαλονίκης για την προσέλκυση μιας πιο ευρείας γκάμας τουριστών και τουριστριών... αντίστοιχες ενέργειες θα μπορούσε να κάνει και ο Δήμος Θεσσαλονίκης, ίσως και να οργανώσει ένα Thessaloniki Pride.

Θυμάμαι όταν είχα βρεθεί στο Μάντσεστερ κατά τη διάρκεια ενός Manchester Pride, ότι όλη η πόλη ζούσε στους ρυθμούς της διοργάνωσης, στο Δημαρχείο κυμάτιζε η σημαία του ουράνιου τόξου, crossdressers τριγυρνούσαν στους άδειους από αυτοκίνητα δρόμους της πόλης κατευθυνόμενοι προς το χώρο της παρέλασης ενώ παράλληλα οικοδόμοι που δούλευαν σε τοπικά γιαπιά τους σφύριζαν επευφημώντας τους... αξέχαστες στιγμές τις οποίες πρέπει να ζήσει και η Θεσσαλονίκη κάποια στιγμή:xmas_cheesygrin:
Εσύ κάτι μας κρύβεις..... και ψυχανεμίζομαι αυτό το κάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.298
Μέλη
38.970
Νεότερο μέλος
genik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom