Άραξος με ΜΜΜ;

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
μχμ. κορυφαία! Για Λoνδινο πετάει 12:45. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να προλαβω φυσικα το 2ο δρομολογιο, οπότε πάμε στο πρώτο. 5:45?
Και θα αραξω 6 ωρες στο αεροδρομιο να πινω καφεδες στο ΚΨΜ?
:mad::mad::mad:
Μα γι'αυτό η περιοχή και το αεροδρόμιο ονομάζονται "Άραξος". Γιατί σου λένε "άραξον 5-6 ωρίτσες μέχρι την επόμενη πτήση " . :bleh:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
north ειναι μακρυα το μετοχι...
αυριο θα παρω τα κτελ να ρωτησω αν κανει σταση εξω απο τη πυλη του πολιτικου.σημερα περασα το μεσημερι επι τουτου απο τη πυλη και ειδα σταση ΚΤΕΛ;)

ΕΡΣΗ ασε τα κοριτσια ελευθερα μη τα τρομαζεις:bleh::bleh:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ΕΡΣΗ ασε τα κοριτσια ελευθερα μη τα τρομαζεις:bleh::bleh:
Eγώ τα τρομάζω; Απλώς τα προειδοποιώ: Αυτά θα κατατρομάξουν και θα τα δουν ολα, έτσι και μπουν σε λάθος πετούμενο... :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
north ειναι μακρυα το μετοχι...
αυριο θα παρω τα κτελ να ρωτησω αν κανει σταση εξω απο τη πυλη του πολιτικου.σημερα περασα το μεσημερι επι τουτου απο τη πυλη και ειδα σταση ΚΤΕΛ;)
Όταν τηλεφώνησα στο ΚΤΕΛ Κ. Αχαϊας μου είπαν ότι υπάρχει λεωφορείο που περνά από αεροδρόμιο Άραξου 4 φορές την ημέρα, αλλά αυτές τις απίστευτες ώρες (5.45 το πρωί) που δεν βολεύουν για πτήση στις 12.45 όπως η δική μου. Η ιδέα του North66 για το λεωφορείο προς Μετόχι δε φαίνεται κακή, αν και δεν το αποκλείω να πρόκειται για το ίδιο δρομολόγιο.
Τέλος πάντων, με τόσο χάλια ώρες κι επειδή έχω τρομάξει κι από την ΕΡΣΗ, θα πάρω ταξί :haha:. "Λάθος πετούμενο, ανώμαλη προσγείωση" (παλιά σοφή κινέζικη παροιμία)
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Eγώ τα τρομάζω; Απλώς τα προειδοποιώ: Αυτά θα κατατρομάξουν και θα τα δουν ολα, έτσι και μπουν σε λάθος πετούμενο... :haha:
Χωρίς να θέλω να σε σοκάρω, το πρόβλημα δεν είναι αν μπουν τα κορίτσια στο λάθος πετούμενο :bleh::haha::bleh::haha::bleh:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
για να το ληξουμε το θεμα...μολις μιλησα με την υπευθυνη του σταθμου στην αχαγια.
δεν περναει το λεωφορειο απο τη πυλη του πολιτικου αεροδρομιου.ουτε του μετοχιου.

αυτα μου ειπε αυτα σας μεταφερω, οπως μου ειπε επισης οτι νεα χαραξη του δρομολογιου ειναι ευκολη απο τα κεντρικα γραφεια του οργανισμου στη πατρα,αλλα κατοπιν οχλησης...μιας που δεν εχουν παρει χαμπαρι τα περι rynair νεα δεδομενα.

καλο ΠΣΚ σε ολους,καλο ταξιδι στους αυριο αναχωρουντες...:)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
για να το ληξουμε το θεμα...μολις μιλησα με την υπευθυνη του σταθμου στην αχαγια.
δεν περναει το λεωφορειο απο τη πυλη του πολιτικου αεροδρομιου.ουτε του μετοχιου.

αυτα μου ειπε αυτα σας μεταφερω, οπως μου ειπε επισης οτι νεα χαραξη του δρομολογιου ειναι ευκολη απο τα κεντρικα γραφεια του οργανισμου στη πατρα,αλλα κατοπιν οχλησης...μιας που δεν εχουν παρει χαμπαρι τα περι rynair νεα δεδομενα.

καλο ΠΣΚ σε ολους,καλο ταξιδι στους αυριο αναχωρουντες...:)
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση "από πρώτο χέρι" (ο κατάλληλος άνθρωπος, στο κατάλληλο σημείο τη σωστή στιγμή :cool:) και για το ενδιαφέρον. Αρχίζουμε όλοι μαζί την όχληση, λοιπόν!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το ΚΤΕΛ Αχαΐας προφανώς θα περιμένει να ξεκινήσουν πραγματικά οι πτήσεις και όχι στα χαρτιά.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.908
Kαι για εμάς τους τολμηρούς που θέλουμε να πετάξουμε από Άραξο με Ryanair έχει... επαγγελματίες οπλίτισσες (ΕΠ.ΟΠ.) έτοιμες για όλα!
Πέρασα σήμερα απ' τα ΚΤΕΛ και είδα ότι υπάρχουν καθημερινά δρομολόγια από Πάτρα για Μετόχι που είναι πολύ κοντά στον Άραξο. Δε ρώτησα αλλά ίσως το συγκεκριμένο δρομολόγιο να σταματάει στο αεροδρόμιο ή πολύ κοντά σ' αυτό.

Sent from my iPod touch 4G using Travel stories
Ημουν σιγουρος οτι ησουν κρυφοραυανικος γιαυτο εψαχνες το κτελ
για Αραξο.
Ποτε με το καλο σκεφτεσε να πεταξεις;:D
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν κλείσω πάντως με FR αργότερα θα πάω για καλό και για κακό με αυτοκίνητο ώστε ακόμα και αν δεν πετάξω (που είναι και το πιθανότερο) να πεταχτώ για μια βουτιά στο φανταστικό Γιαννισκάρι που είναι δίπλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom