Έλληνας Τουρίστας

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν παίζω με τις λέξεις... μάθε να χρησιμοποιείς σωστά τις λέξεις... άλλο αεροδιάδρομος και άλλο διάδρομος...
 
Μηνύματα
25
Likes
1
Νομίζω ότι το 2ο σου μήνυμα αναιρεί το 1ο......
προς θεού δεν είπα ότι είμαστε οι χειρότεροι τουρίστες, απλώς έχουμε και εμείς τα ελλατώματά μας. εννοεείται ότι ειμαστε πολύ ανώτεροι από πολλούς άλλους
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Ο γνωστός πλέον Σαλονικιός, συνεχίζει τα ταξίδια του και ξαναχτυπά, αυτή τη φορά από το Newcastle...
:haha::haha::haha::haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Φοβερός! :haha::haha::haha:

Το είδα πριν από λίγες μέρες αλλά ξέχασα να το ποστάρω.

Αλήθεια... λέγεται ότι έχει αρκετό υλικό και θα μας το δίνει σε δόσεις, έτσι;
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Κατ' αρχήν τα μηνύματα με τις προσωπικές επιθέσεις διαγράφηκαν.

Είναι η 2η ή η 3η φορά που συμβαίνει αυτό με αφορμή τοπικιστικά σχόλια.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένα χιουμοριστικό βίντεο έγινε αφορμή για αυτού του μεγέθους την αντιπαράθεση.
Το παλικάρι έγινε γνωστό μέσω του Λαζόπουλου που πρόβαλε τα βίντεο του.
Δεν νομίζω να άξιζε τον σαματά που προκλήθηκε αυτό το βίντεο.

Και φυσικά υπάρχουν πιο κόσμιοι τρόποι να εκφράσετε την αντίθεση σας. Αυτοί είναι φυσικά αποδεκτοί.

:spam:
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
Απο που κι ως που είναι χιουμοριστικό το video? Είναι προσβλητικό όπως ανέφερα.

Γιατί δεν ήταν κόσμιες οι αντίθετες απόψεις; Ηταν στο ίδιο επίπεδο με το video.

"Είναι η 2η ή η 3η φορά που συμβαίνει αυτό με αφορμή τοπικιστικά σχόλια."
Το κατάλαβες, ε; Οταν υπάρχει επίθεση σε τόπους τι γίνεται;

Είδες ότι πίσω απο το video βρίσκεται μια εμπάθεια και complex που εκφράστηκε σαφώς, και θα συνεχίσει να εκφράζεται, επειδή αυτός είναι ο σκοπός του video, δεν είναι χιούμορ ο σκοπός. Με δήθεν χιούμορ μπορώ να καλύψω πάρα πολλά εναντίον οποιουδήπτε.
φτάνει να διαγράφονται οι αντίθετες απόψεις

"Το παλικάρι έγινε γνωστό μέσω του Λαζόπουλου"
Αυτό δεν κάνει το video αθώο. Σε καμμιά περίπτωση ο Λαζόπουλος δεν μπορεί να άγιοποιήσει κατστάσεις.

Κριτικάρεις τις αντίθετες απόψεις, αλλά όχι το video. Δεν παίρνεις έτσι θέση; Τα video του YuTube, δεν μπορεί να είναι προσβλητικά; Του Λαζόπουλου;

Αν όχι τότε να είσαι σίγουρος ότι θα βρεθούν ανάλογα video, με το αντίθετο πνεύμα, για ανάρτηση στο site.

spor_os κάνε το σωστό χωρίς μονόμπαντη θέση.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
έχει δίκιο ο σπορος.. πολύ κακό για το τίποτα..!

τι το προσβλητικό έχει ένα χιουμοριστικό video σαν αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.. για να γίνεται θέμα...:roll:

το αν το χιουμορ του είναι πετυχημένο ή όχι είναι άλλο θέμα.. μπορεί κάποιος να το θεωρήσει υπερτατη βλακεία και κάποιος άλλος να κυλιέται στα πατώματα από τα γέλια.. γούστα είναι αυτα...

αφήστε που έχει και σχέση με το θέμα, όσο λιγα μηνύματα εδώ μέσα...:roll:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Απο που κι ως που είναι χιουμοριστικό το video? Είναι προσβλητικό όπως ανέφερα.

Γιατί δεν ήταν κόσμιες οι αντίθετες απόψεις; Ηταν στο ίδιο επίπεδο με το video.

"Είναι η 2η ή η 3η φορά που συμβαίνει αυτό με αφορμή τοπικιστικά σχόλια."
Το κατάλαβες, ε; Οταν υπάρχει επίθεση σε τόπους τι γίνεται;

Είδες ότι πίσω απο το video βρίσκεται μια εμπάθεια και complex που εκφράστηκε σαφώς, και θα συνεχίσει να εκφράζεται, επειδή αυτός είναι ο σκοπός του video, δεν είναι χιούμορ ο σκοπός. Με δήθεν χιούμορ μπορώ να καλύψω πάρα πολλά εναντίον οποιουδήπτε.
φτάνει να διαγράφονται οι αντίθετες απόψεις

"Το παλικάρι έγινε γνωστό μέσω του Λαζόπουλου"
Αυτό δεν κάνει το video αθώο. Σε καμμιά περίπτωση ο Λαζόπουλος δεν μπορεί να άγιοποιήσει κατστάσεις.

Κριτικάρεις τις αντίθετες απόψεις, αλλά όχι το video. Δεν παίρνεις έτσι θέση; Τα video του YuTube, δεν μπορεί να είναι προσβλητικά; Του Λαζόπουλου;

Αν όχι τότε να είσαι σίγουρος ότι θα βρεθούν ανάλογα video, με το αντίθετο πνεύμα, για ανάρτηση στο site.

spor_os κάνε το σωστό χωρίς μονόμπαντη θέση.
Δεν αντιλαμβάνομαι τα λόγια σου. Η θέση του spor_ou μήπως δεν είναι σαφής; είναι σαφής και ξεκάθαρη. Δε θεωρούμε ότι το video είναι προσβλητικό, ενώ τα σχόλιά σου ήταν. Τόσο απλό είναι, έτσι έκρινε ο spor_os και πολύ σοφά έπραξε.

Και απειλές του στυλ ότι θα βρεθούν ανάλογα βίντεο με αντίθετο πνεύμα, να λείπουν. Θυμηθείτε επιτέλους ότι είστε φιλοξενούμενοι σε ένα χώρο.

Σας ενημερώνω ότι οποιοδήποτε μήνυμα από δω και μπρος αναφέρεται στο πρόβλημα αυτό, θα διαγράφεται, και θα παραμένουν μόνο τα μηνύματα που βρίσκονται εντός θέματος με βάση τον τίτλο του topic.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μια φίλη μου πήγε στην Καππαδοκία το Πάσχα με γκρουπ 45 ατόμων και μου είπε τα εξής ξεκαρδιστικά:
Το γκρουπ τρωγόταν με τα ρούχα του και δεν έμενε ευχαριστημένο με τίποτα και είχαν παράλογες απαιτήσεις συνεχώς. Η δυστυχής αρχηγός προσπαθούσε να τους ηρεμήσει, τους πρόσφερε δωρεάν γεύμα, αλλά φευ! 45 άτομα σε κατάσταση αλλοφροσύνης, να καυγαδίζουν μεταξύ τους, να κατηγορούν το πρακτορείο, να μη τους αρέσει τίποτα.
Να γίνεται ξενάγηση και αυτοί να γελάνε, να φεύγουν και μετά να έρχονται και να λένε, δεν ακούσαμε τίποτα, να τα ξαναπείτε.
Έκαναν έξτρα επισκέψεις, γιατί μας πήγατε, κουραστήκαμε.
Ακολουθούσαν το πρόγραμμα, γιατί δεν πάμε εδώ? γιατί δεν πάμε εκει? ήρθαμε μέχρι εδώ και δεν θα τα δούμε?
Πήγαν σε παλιό ελληνικό σπίτι στην Καππαδοκία για να πιουν καφέ και ούτε και εκεί τους άρεσε, γιατί τι δηλαδή? κορόιδα είμαστε να βγάλουν μίζα? ( από τους καφέδες η μίζα...)
Έβρισκαν άλλα γκρουπ και αμέσως έκαναν σύγκριση: πόσο πληρώσατε εσείς? και γιατί εμείς έχουμε τέτοιο λεωφορείο?
Έμεναν σε ξενοδοχείο έξω από την πόλη, γιατί το ξενοδοχείο είναι έξω από την πόλη?
Έμεναν σε ξενοδοχείο μέσα στην πόλη, τι φασαρία! γιατί δεν μένουμε εκτός?
Το αποκορύφωμα: τους πήγαν για Ανάσταση στην Ελληνική Πρεσβεία - πόσους ξέρετε να κάνουν Ανάσταση με τον πρέσβη - και ούτε που πήγαν!! Σιγά μη πάμε! και να χάσουμε το φαί στο ξενοδοχείο?
Η φίλη μου το διασκέδασε δεόντως, είδε αυτά που ήθελε να δει, πέρασε καλά.
Εγώ αν ήμουν εκεί όμως δεν θα περνούσα καθόλου καλά.
Αθάνατε νεοέλληνα τουρίστα!
Αλλά υπάρχει και η σοφή παροιμία: Χόρτασε η ψείρα και βγήκε στο γιακά.
 
Μηνύματα
776
Likes
617
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Αυτές οι καταστάσεις διαδραματίζονται κάθε Πάσχα, ειδικά το Πάσχα, σε όλη την υφήλιο όπου πηγαίνουν Ελληνικά γκρουπ. Είναι σαν να τους χαλάει το κλίμα των ημερών, σαν να φταίει ο ερχομός της άνοιξης, η σελήνη ή κάτι άλλο.
Ρωτήστε οποιονδήποτε εστιάτορα, ξενοδόχο, υπάλληλο γραφείου κλπ και θα συμφωνήσουν όλοι.
Την παραπάνω περιγραφή είναι σαν να τη ζω κάθε χρόνο να επαναλαμβάνεται στην Κέρκυρα που ζω, αλλά την έχω νιώσει (με μεγάλη ντροπή) και στο εξωτερικό.
Άγιες μέρες σου λέει μετά...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.591
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γενικώς, θα έλεγα ότι όσο πιο μακρινό το ταξίδι, τόσο πιο έμπειρος και νορμάλ ο κόσμος που ταξιδεύει, ειδικά στα οργανωμένα. Αυτά τα κοντινά παραείναι φολκλόρ...έζησα ένα χρόνο στη Βιέννη, στο κέντρο του ιστορικού κομματιού και οι ελληνικές σκηνές ήταν αθάνατες. Όχι ότι δε γίνονται και σε πιο μακρινά ταξίδια μερικές φορές, αλλά αυτά τα κοντινά είναι σκέτο μαρτύριο για όλους όσους εμπλέκονται με τις ορδές των απίθανων ("άντε ρε που δε θα καπνίσω, ζάχεν τόρτε κυρά μου και κουραφέξαλα. Φάτε μπακλαβά ρεεεεε, χαϊβάνια, Ελλαδάρα ρεεεε, να σου φέρω εγώ φραπέ να πάθεις την πλάκα σου, κρυόκωλοι, που θα πείτε στον άρχοντα να μην καπνίσει"). Τιμή και δόξα σε όσους πρέπει να τους υπομένουν και ειδικά στους ντόπιους. Ήρωες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.244
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom