Ryanair Έξτρα χρέωση Ryanair

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Οσον αφορά την WEBUY της Πειραιώς μπορεί να πάρει κάποιος τηλέφωνο στην Πειραιώς και να τον καθοδηγήσει ο-η υπάλληλος βήμα βήμα για το τι θα κάνει.
Σχετικά με τις τιμές έχω να πω ότι μπορεί να βρει κάποιος απίστευτες τιμές(12? και 15?) για πάνε έλα Ρώμη και Μιλάνο(μπέργκαμο) από Θεσσαλονίκη αρκεί να έχει το περιθώριο να ταξιδέψει οποιαδήποτε στιγμή και να μπαίνει να τσεκάρει καθημερινά τις τιμές που συνεχώς αλλάζουν και να μπορεί να βολευτεί και με μια χειραποσκευή επίσης.
Δυστυχώς έχουν αυτόματο σύστημα εξυπηρέτησης. Εγώ έχω καταφέρει να την βγάλω την πρεπέιντ αλλά τώρα δεν μου λέει πως θα της βάλω χρήματα!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Θα πρέπει να αλλάξανε το σύστημα μάλλον.Εμένα πριν 6 μήνες με είχαν καθοδηγήσει βήμα βήμα.Υπήρχε μεν αυτόματο σύστημα εξυπηρέτησης αλλά μπορούσες να μιλήσεις και με κάποιο άτομο αν ακολουθούσες κάποιες οδηγίες που σου δίνανε.
Θα βοηθήσω όσο μπορώ λέγοντας τι κάνω εγώ κάθε φορά.

Συνδέομαι στην σελίδα της τράπεζας Πειραιώς αφου κάνω κλικ στο συνδεθείτε και δίνω το userid και τον κωδικό.
Μετά κάνω κλικ στο χαρτοφυλάκιο και μετά στο προπληρωμένη κάρτα webye.
Μετά κλικ στο φόρτιση κάρτας μου.
Μετά κλικ στο συνέχεια.
Μου έρχεται ένας κωδικός στο κινητό μου και δίνω αυτόν τον κωδικό στο πλαίσιο που μου βγάζει και πατάω συνέχεια.
Γράφω το ποσό που θέλω να φορτίσω στο κατάλληλο πλαίσιο.
Στο ποσό αυτό θα προσθέσουν άλλα 2 ευρώ αυτοί.(πχ αν θέλω να αγοράσω εισιτήρια με 60 ευρώ θα αφεραιθούν 62 από τον λογαριασμό μου)
Κάνω κλικ στο η συναλλαγή θέλω να εκτελεστεί άμεσα.
Και μετά κλικ στο συνέχεια.

Σε αυτό το σημείο έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση νομίζω(δεν την προχωράω άλλο την διαδικασία γιατί δεν θέλω να φορτίσω την κάρτα:) )
Και αμέσως μετά μπορείς να κλείσεις τα εισιτήρια.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Σε ευχαριστώ πολύ που έκανες όλη αυτή τη διαδικασία, τελικά δεν θα χρησιμοποιήσω την ραιαν γιατι βρήκα εισητήρια σε καλή τιμή με αλιτάλια, αλλά για την επομενη φορα θα ξέρω!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Οσον αφορά την WEBUY της Πειραιώς μπορεί να πάρει κάποιος τηλέφωνο στην Πειραιώς και να τον καθοδηγήσει ο-η υπάλληλος βήμα βήμα για το τι θα κάνει.


Σχετικά με τις τιμές έχω να πω ότι μπορεί να βρει κάποιος απίστευτες τιμές(12? και 15?) για πάνε έλα Ρώμη και Μιλάνο(μπέργκαμο) από
όσον για τον υπάλληλο από πάνω...τον περίμενα 8 λεπτα και κάτι παραπάνω και μέτα έχασα υπομονή..

για το εισιτήριο- 10 μέρες πριν, Ρώμη 14 ευρώ πήγαινε-έλα... το πιο φθηνο εισιτηριο που έχω πάρει ποτέ (και για Βόλο κάθε βδομάδα δίνω διπλάσια..με κτελ)....αλλά αυτό που λες, καλό είναι να μπορεις να πας όποτε θες...

Δυστυχώς έχουν αυτόματο σύστημα εξυπηρέτησης. Εγώ έχω καταφέρει να την βγάλω την πρεπέιντ αλλά τώρα δεν μου λέει πως θα της βάλω χρήματα!
Μετά κάνω κλικ στο χαρτοφυλάκιο και μετά στο προπληρωμένη κάρτα webye.
Μετά κλικ στο φόρτιση κάρτας μου.
αυτό εννούσα με το "αριστερά πάνω"... ευχαριστούμε καμπαμαρου
 

kavou

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Παιδια καλησπερα σας...θελω να βγαλω και εγω αυτην την καρτα...αλλα δεν εχω λογαριασμο στην πειραιως...αποτι καταλαβα δεν χρειαζεται να εχω σωστα..?? Επισης γινετε να την βγαλω μεσω ιντερνετ η θα πρεπει ν παω στο καταστημα..?? ρωταω γιατι θελω σημερα να κλεισω κατι εισηττηρια για να μν περιμενω μεχρι αυριο και τα χασω..!!! Η αν μπορει καποιος απο σας να με εξυπηρετησει... Ευχαριστω .!! :)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Παιδια καλησπερα σας...θελω να βγαλω και εγω αυτην την καρτα...αλλα δεν εχω λογαριασμο στην πειραιως...αποτι καταλαβα δεν χρειαζεται να εχω σωστα..?? Επισης γινετε να την βγαλω μεσω ιντερνετ η θα πρεπει ν παω στο καταστημα..?? ρωταω γιατι θελω σημερα να κλεισω κατι εισηττηρια για να μν περιμενω μεχρι αυριο και τα χασω..!!! Η αν μπορει καποιος απο σας να με εξυπηρετησει... Ευχαριστω .!! :)
Βγάλτα τα εισητήρια με οτι έχεις γιατι και λογαριασμό χρειάζεται και στο κατάστημα να πας.
 

kavou

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Βγάλτα τα εισητήρια με οτι έχεις γιατι και λογαριασμό χρειάζεται και στο κατάστημα να πας.
Το θεμα ηταν να μν χρεωθω με τις χρεωσεις των αλλων καρτων...αν παω αυριο στην τραπεζα θα μπορω να το κανω σε μια μερα την ολη διαδικασια..??
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Το θεμα ηταν να μν χρεωθω με τις χρεωσεις των αλλων καρτων...αν παω αυριο στην τραπεζα θα μπορω να το κανω σε μια μερα την ολη διαδικασια..??
Ναι, θα ανοίξεις λογαριασμό και ταυτόχρονα θα τους ζητήσεις να σου δώσουν κωδικούς για γουίνμπανκ.
 

kavou

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Παιδια ωραια τα εκλεισα τα εισητηρια...Θελω να μου πει αν ξερετε τον πιο φθηνο τροπο να παω απο το αεροδρομιο Bergamo στο κεντρο του μιλανου και επιστροφη..!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom