Έτοιμο να αποπλεύσει το μεγαλύτερο κρουαζιερόπλοιο στον κόσμο

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λες να θυσιαστώ τελικά ? Και να το παίξω υπεράνω ε? :D

Μου έβαλες πρόβλημα, βραδιάτικα...:roll:

Αμπάρια λέει η Ευαγγελία...κάτι ξέρει, κάτι ξέρει...μάλλον
Μπα οι τουαλετες του αεροπλανου εχουν περισσοτερη πλακα!!!!:haha::haha:
(τι γραφω σημερα θεεε μου!!)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπα οι τουαλετες του αεροπλανου εχουν περισσοτερη πλακα!!!!:haha::haha:
(τι γραφω σημερα θεεε μου!!)
ε οχι και τοσο στενα! ακομα και οι οικονομικες του Oasis δεν συγκρινονται ουτε με της business του 380..
 

Attachments

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Λοιπόν παιδιά, αραδιάστε όλα τα καλούδια...αύριο να έχω υλικό να μελετήσω, για να πάρω την απόφαση :D

Παρακαλώ για σθεναρά επιχειρήματα εκατέρωθεν..., το θέμα είναι σοβαρό !
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ε οχι και τοσο στενα! ακομα και οι οικονομικες του Oasis δεν συγκρινονται ουτε με της business του 380..
ΜΜΜΜ ο καλος ο καπετανιος ξερει να κουμανταρει και τις μεν και τις δε.....
Αναλογα βεβαια με τις ωρες πτησης που εχει στο ιστορικο του..
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
έβλεπα το profile του oasis στην σελίδα του και είναι να απορείς πως όλο αυτό το τέρας μαζί με τους επιβάτες του, χωράει σε 18 λέμβους (θα υπάρχουν βέβαια και φουσκωτές αλλά και πάλι)
Samion το explorer of the seas (επισυναπτόμενο σε προηγούμενό μου post) κάνει τα ίδια ταξίδια? έχει καλύτερη φύμη, ή?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
έβλεπα το profile του oasis στην σελίδα του και είναι να απορείς πως όλο αυτό το τέρας μαζί με τους επιβάτες του, χωράει σε 18 λέμβους (θα υπάρχουν βέβαια και φουσκωτές αλλά και πάλι)
Samion το explorer of the seas (επισυναπτόμενο σε προηγούμενό μου post) κάνει τα ίδια ταξίδια? έχει καλύτερη φύμη, ή?
δεν είναι και ακριβώς λέμβοι τα 16μετρα "πλοία" που αποκαλούν σωστικές λέμβους..με 370 (!!!) άτομα χωρητικότητα..επί 18 μας κάνει πολύ πάνω από 6000...ρίξε και μια ματιά στο λινκ..
το Explorer είναι η προ προ τελευταία γενιά πλοίων της Royal Caribbean.138000 τόνοι έναντι 220000 του Oasis. όχι ότι δεν είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακό κι αυτό. στα λιμάνια όμως που έχει tender boat για να επιστρέψεις υπάρχει ένα θέμα με τις ουρές. εφιαλτικές στα Cayman που το πέτυχα..και μια άλλη φορά την προτελευταία γενιά το Freedom ακόμα χειρότερα..
γι αυτό και τα μεγάλα τύπου Oasis πιάνουν στα μεγάλα λιμάνια της καραιβικής. τώρα ο "Εξερευνητής" έχει κατασκηνώσει στη ΝΥ και κάνει από κει για Καραιβική όλο το χρόνο. λίγο πιο ακριβά από το ΜΙΑ αλλά βρίσκεις <1000Ε.
Oasis life boat - Cruise Line Fans: Cruise Forum, Reviews and Chat From Real Cruisers
 

Nefeli_

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
.....θα το σκεφτώ!!!
Γεια σας, είμαι καινούρια στην παρέα σας.
Έχουμε κλείσει κρουαζιέρα στις 2/1 με το oasis.
Είναι η δεύτερη φορά που θα ταξιδέψω με την royal.
Την πρώτη φορά με το explorer of the seas το 2007 και περάσαμε σούπερ.
Έχω αγωνία να συναντήσω το μεγαθήριο από κοντά και να μην αφήσω σπιθαμή προς σπιθαμή ανεξερεύνητη :lol:
awww.qtl.co.il_img_copy.png
View attachment awww.google.com_favicon.ico_.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.281
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom