Όλυμπος...στα 2100μ.

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ζάλογγο, Μνημείο


Ζάλογγο


Σκάλα Τζαβέλαινας


Άρτα, Είσοδος για τις διαδρομές


Πλάκα Λιτοχώρου


Παναγία Σουμελά, Το προσκύνημα...των αμνών


Προς Αγ. Αχίλλειο


Κατερίνη, ο κήπος της πλατείας
 

Attachments

chris7

Member
Μηνύματα
3.111
Likes
24.139
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πίστευα ότι μόνο στις θαλασσινές ιστορίες τα καταφέρνεις. :)
Βλέπω όμως ότι πολύ καλά τα πας και με τις χερσαίες περιηγήσεις.
Πολύ ωραία ιστορία και φωτογραφίες. :clap:
 

maryland8

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Αχ παιδιά είμαι από ένα χωριό του νομού Πιερίας κι από το σπίτι μου βλέπω τον χιονισμένο Όλυμπο κάθε μέρα... Άλλοτε μουντό και στεναχωρημένο κι άλλοτε φωτεινό και πεντακάθαρο. Τα περισσότερα μέρη μου είναι γνωστά και με πιάνει ανατριχίλα και δέος και μόνο που διαβάζω τα όνοματα τους!!!
Υπέροχη και παραστατική η διαδρομή σου, λες και είμασταν κι εμείς μαζί σου...
Πάντα τέτοια!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αχ παιδιά είμαι από ένα χωριό του νομού Πιερίας κι από το σπίτι μου βλέπω τον χιονισμένο Όλυμπο κάθε μέρα... Άλλοτε μουντό και στεναχωρημένο κι άλλοτε φωτεινό και πεντακάθαρο. Τα περισσότερα μέρη μου είναι γνωστά και με πιάνει ανατριχίλα και δέος και μόνο που διαβάζω τα όνοματα τους!!!
Υπέροχη και παραστατική η διαδρομή σου, λες και είμασταν κι εμείς μαζί σου...
Πάντα τέτοια!
τυχερή που ζεις σ αυτά τα μέρη. έχεις πολλές επιλογές για εξορμήσεις και η θάλασσα δεν είναι μακρυά
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Αχ παιδιά είμαι από ένα χωριό του νομού Πιερίας κι από το σπίτι μου βλέπω τον χιονισμένο Όλυμπο κάθε μέρα... Άλλοτε μουντό και στεναχωρημένο κι άλλοτε φωτεινό και πεντακάθαρο. Τα περισσότερα μέρη μου είναι γνωστά και με πιάνει ανατριχίλα και δέος και μόνο που διαβάζω τα όνοματα τους!!!
Υπέροχη και παραστατική η διαδρομή σου, λες και είμασταν κι εμείς μαζί σου...
Πάντα τέτοια!
Εγω απο το νομο Λαρισης.Καλλιπευκη,οπως πας παλαιο παντελεημονα συνεχιζεις να ανεβαινεις το βουνο και μετα απο κανενα 20 λεπτο βρισκεις την Καλλιπευκη!!

Το χωριο βρισκεται στους προποδες του Ολυμπου,με την πλατεια να ειναι στα,αν θυμαμαι καλα,1050 ή παραπανω μετρα.

Ντοπια κρεατα,απιστευτες πατατες και φασολια μιας και εκει ηταν καποτε λιμνη την οποια αποξηραναν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.892
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom