Ιαπωνία Βοήθεια για ταξίδι στην Ιαπωνία.

osyman

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Να προσθέσω και άλλη μία ερώτηση ελπίζοντας να μου απαντηθεί η προηγούμενη. Έχει δοκιμάσει κανείς την esim της revolut για σύνδεση ίντερνετ στην Ιαπωνία; Οι τιμές είναι άκρως δελεαστικές.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.095
Likes
1.712
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έχω χρησιμοποιήσει την esim της Airalo και δούλευε μια χαρά (2GB για 15 ημέρες 6,5$).
 
  • Like
Reactions: GTS

ntsironis

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους!

ταξιδεύω στην Ιαπωνία 21/8-1/9. αυτές είναι μερικές δραστηριότητες που έχω προγραμματίσει. Θα ταξιδεύω μόνος μου και δεν μου αρέσουν τόσο τα γκρουπάκια. Θα μπορούσα να κάνω κάτι από τα παρακάτω χωρίς οδηγό ή οργανωμένη ομάδα;
Hakone και Mt.Fuji,
Kyoto ξενάγηση,
ξενάγηση στη Nara από την Osaka
και τέλος Nikko. Θέλω να εξερευνήσω όσο το δυνατόν περισσότερο αλλά και να νιώσω τα μέρη. Θα μείνω για 3 νύχτες στο Τόκιο, 3 στο Κιότο, 2 στην Οσάκα και τις τελευταίες 2 στο Τόκιο για να πάω να δω τον Nikko. Οι μέρες διανυκτέρευσης είναι αυτές:
ΤΟΚΙΟ 22-25/08
ΚΙΟΤΟ 25-28/08
ΟΣΑΚΑ 28-30/08
ΤΟΚΙΟ 30/08-01/09
Πιστεύετε πρέπει να προσθέσω μία ακόμη μέρα στο Κιότο και να παραλείψω το Nikko; Nara αξίζει να πάω; Φτάνουν οι μέρες για το τόκιο; Τι νομίζετε?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

L33T

Member
Μηνύματα
77
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Καλησπέρα σε όλους!

ταξιδεύω στην Ιαπωνία 21/8-1/9. αυτές είναι μερικές δραστηριότητες που έχω προγραμματίσει. Θα ταξιδεύω μόνος μου και δεν μου αρέσουν τόσο τα γκρουπάκια. Θα μπορούσα να κάνω κάτι από τα παρακάτω χωρίς οδηγό ή οργανωμένη ομάδα;
Hakone και Mt.Fuji,
Kyoto ξενάγηση,
ξενάγηση στη Nara από την Osaka
και τέλος Nikko. Θέλω να εξερευνήσω όσο το δυνατόν περισσότερο αλλά και να νιώσω τα μέρη. Θα μείνω για 3 νύχτες στο Τόκιο, 3 στο Κιότο, 2 στην Οσάκα και τις τελευταίες 2 στο Τόκιο για να πάω να δω τον Nikko. Οι μέρες διανυκτέρευσης είναι αυτές:
ΤΟΚΙΟ 22-25/08
ΚΙΟΤΟ 25-28/08
ΟΣΑΚΑ 28-30/08
ΤΟΚΙΟ 30/08-01/09
Πιστεύετε πρέπει να προσθέσω μία ακόμη μέρα στο Κιότο και να παραλείψω το Nikko; Nara αξίζει να πάω; Φτάνουν οι μέρες για το τόκιο; Τι νομίζετε?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
εγώ να σε ρωτήσω με πόσο έκλεισες και από που;
 

L33T

Member
Μηνύματα
77
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Πως στο καλό μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο και εγώ ; αχαχα
Εγώ, προσωπικά δεν βρίσκω πιο φθηνά από 1200-1300€ για full economy να πετάω μέσα στα χαράματα,αχαχαχα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.380
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom