ΑΠΟ ΡΙΝΓΚΙΤ ΣΕ ΕΥΡΩ

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Γυρίσαμε απ'τη Μαλαισία με μερικά ρίνγκιτ (κακώς, αλλά είναι μεγάλη ιστορία). Πάω σε τράπεζα να τα αλλάξω, δε μου τα αλλάζουν και με παραπέμπουν στην τράπεζα της Ελλάδος. Παίρνω στην Τράπεζα της Ελλάδος και τρώω πόρτα κι από 'κεί, όπου μάλιστα μου είπαν ότι ούτε τα ρούβλια ανταλλάσσονται στην Ελλάδα (!!!), το λέω για να μην την πατήσει κι άλλος. Θα δοκιμάσω την τύχη μου σε ανταλλακτήριο, διαφορετικά πώς μπορώ να βρω σε ποιες χώρες ανταλλάσσονται ώστε να τα κρατήσω περιμένοντας να τα αλλάξω εκεί; Υπάρχει κάποιο σχετικό site;
Πωλούνται ρίνγκιτ :lol:, άμα κάποιος πάει Μαλαισία και τα θέλει, θα τον κεράσω καφέ να κάνουμε την ανταλλαγή! :lol:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλά, γι' αυτό στενοχωριέσαι!
Κλείσε ξανά ένα εισιτηριάκι για Μαλαισία και θα δεις πως δεν θα σου μείνει τίποτα στην τσέπη!!!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
απο περιέργεια πως καταφέρατε να τα φέρετε μαζί σας?
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Σκοπεύαμε να μείνουμε μισή μέρα στο ντουμπάι στην επιστροφή, αλλά δεν ήταν σίγουρο γιατί υπήρχε ένα κώλυμα και θα το ξέραμε φτάνοντας στο ντουμπάι. Οπότε σκεφτήκαμε ότι αν μείνουμε ντουμπάι θα τα αλλάξουμε σε αραβικά εκεί (για να μην κάνουμε 2 φορές αλλαγή, μια και ήδη είχαμε χάσει πολλά χρήματα από αλλαγές), αν δε μείνουμε τελικά θα τα αλλάξουμε σε ευρώ. Και εν τω μεταξύ τρέχαμε, γιατί η ιστορία είναι μεγαλύτερη, αλλά αυτό είναι το ζουμί.
Δε μας είχε περάσει απ'το μυαλό ότι δε θα τα αλλάζουν, γιατί δε μας έχει ξανασυμβεί...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Είναι πολλά τα λεφτά?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
chrikky, δεν πετάγεσαι μέχρι και τη Μαλαισία, τώρα που πας Ταϋλάνδη, να αλλάξεις και τα λεφτά του taxidiakia?



 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Πάω Μαλαισία τον Αύγουστο θα χρειαστώ Ρινγκιτ ,στείλε μου προσωπικό μύνημα για το που θα γίνει η ανταλλαγή (Αθήνα/τέλος Ιούνη- Θεσσαλονίκη /οποτεδήποτε)
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Αν εισαι αθηνα ή θεσ/νικη στειλε μου μηνυμα να σου πω που μπορεις να τα χαλασεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.529
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom