Αλβανία Αγιοι Σαραντα-Αλβανια

Μηνύματα
17
Likes
1
Καλησπερα σε ολους.Λογω κρισης σκεφτηκαμε με τον φιλο μου να δοκιμασουμε φετος διακοπες στην αλβανια.μας ειπαν καποια λιγα πραγματα,οτι οι αγιοι σαραντα ειναι ωραιο τουριστικο θερετρο και σχετικα οικονομικο.
Εαν καποιος εχει επισκεφτει την περιοχη,θα μπορουσε να μας δωσει καποιες πληροφοριες για τις παραλιες,τα ξενοδοχεια και γενικα αν αξιζει ενα τετοιο ταξιδι.
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και καλο υπολοιπο καλοκαιριου να χουμε!!!:D
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Τουριστικό θέρετρο δε θα το χαρακτήριζα, για την Αλβανία μπορεί...
Είναι μια πόλη άναρχα δομημένη με πολύ τσιμέντο που τουλάχιστον σε μένα δε μπορώ να πω ότι άρεσε ούτε κατ' ελάχιστο.
Δε ξέρω να σου πω πολλά για τις κοντινές παραλίες αλλά τουλάχιστον πέριξ της πόλης δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο + πρέπει να ήταν αρκετά βρώμικες. Πιο έξω ίσως, εκτός και θέλεις ξενοδοχείο και πισίνα...

Εναλλακτικά, χωρίς να έχω πάει και από ό,τι έχω ακούσει, θα σου πρότεινα να πας πιο βόρεια πχ Χειμάρα έχει καλύτερα/πιο καθαρά νερά.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εξαρταται και απο που ξεκινας! Αν μενεις κοντα στην Ηγουμενιτσα πχ δεν ειναι πολυ μακρια ... Τωρα να ξεκινησεις απο Αθηνα... αλλαζει το πραγμα...
Δεν εχω παει αλλα γνωστοι μου που πηγαν ειπαν οτι ειναι ωραια για λιγες μερες και ειχε πολυ καλες τιμες σε εστιατορια ... Θαλασσινα - κρασια - γαριδες και αλλα 30 ευρω περιπου για 2 ατομα... Ξενοδοχειο πληρωσαν 50 τη βραδια αλλα μαλλον επρεπε να ειχαν κανει παζαρι να πεσει και πιο κατω η τιμη...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Dhermi, Vounoi το πρωτο μαλιστα εχει και ωραια παραλια (με παγωμενα νερα) και υπερυψωμενα εστιατορια γυρω της. Οι Σαραντα ειναι πατος αλλα κοντα στο αρχαιο Butrint που αξιζει να το δεις
 
Μηνύματα
17
Likes
1
απο γιαννενα θα ξεκινησουμε με μηχανη,οποτε ειμαστε αρκετα κοντα.για παζαρι λιγο δυσκολα,γιατι θα κλεισουμε απο το ιντερνετ ξενοδοχειο,να μην ψαχνομαστε εκει.
θα ψαξω παντως οτι μου προτεινατε.Ευχαριστω!!!
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
απο γιαννενα θα ξεκινησουμε με μηχανη,οποτε ειμαστε αρκετα κοντα.για παζαρι λιγο δυσκολα,γιατι θα κλεισουμε απο το ιντερνετ ξενοδοχειο,να μην ψαχνομαστε εκει.
θα ψαξω παντως οτι μου προτεινατε.Ευχαριστω!!!
Α(!), και γενικά φώτα αναμένα όλη μέρα στους δρόμους είναι Ευρώπη εκεί :D, προσοχή στα όρια ταχύτητας γιατί αφορμή ψάχνουν για να τους κεράσεις καφεδάκι....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.513
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom