Αδιάβαστα μηνύματα

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Βρε παιδιά αυτά που γράφω τα κοιτάει κανείς; έχετε χρησιμοποιήσει το εργαλείο με τα "θέματα που παρακολουθείτε" ;
Αυτό που λέω είναι το εξής: Αν για κάποιον λόγο μου μαζευτούν 4 σελίδες αδιάβαστα μηνύματα, θα ήθελα να μπορώ να επιλέξω με τη μία όσα δεν με ενδιαφέρουν, να τα διαγράψω και μετά να διαβάσω αυτά που θέλω...δεν έχει σχέση με τα "θέματα που παρακολουθώ" αυτό που λέω...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.378
Μέ πρόλαβε ή varioAthens.

Τό ίδιο εννοούσα καί εγώ.π.χ έχω 1.000 αδιάβαστα μηνύματα(δέν ξέρω πόσα θέματα είναι).Βλέπω 100 θέματα(4 σελίδες).Νά μπορώ νά διαγράψω αμέσως χωρίς νά τά ανοίξω τά θέματα πού δέν ενδιαφέρουν.Μετά τήν διαγραφή τά 100 θέματα θά ανανεωθούν κ.ο.κ.Νά μπορώ δηλαδή νά "φιλτράρω" τά συνολικά αδιάβαστα μηνύματα διαγράφοντας τά θέματα πού δέν μέ ενδιαφέρουν.

΄Αν υπάρχει αυτή ή επιλογή καί δέν τήν έχω δεί,τότε συγνώμη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γίνεται στη σελίδα με τα αποτελέσματα αναζήτησης νέων μηνυμάτων, όπως τώρα εμφανίζει μια στήλη με το συνολικό αριθμό απαντήσεων, να εμφανίζει επιπλέον και μια στήλη με τον αριθμό των αδιάβαστων απαντήσεων?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μέ πρόλαβε ή varioAthens.

Τό ίδιο εννοούσα καί εγώ.π.χ έχω 1.000 αδιάβαστα μηνύματα(δέν ξέρω πόσα θέματα είναι).Βλέπω 100 θέματα(4 σελίδες).Νά μπορώ νά διαγράψω αμέσως χωρίς νά τά ανοίξω τά θέματα πού δέν ενδιαφέρουν.Μετά τήν διαγραφή τά 100 θέματα θά ανανεωθούν κ.ο.κ.Νά μπορώ δηλαδή νά "φιλτράρω" τά συνολικά αδιάβαστα μηνύματα διαγράφοντας τά θέματα πού δέν μέ ενδιαφέρουν.

΄Αν υπάρχει αυτή ή επιλογή καί δέν τήν έχω δεί,τότε συγνώμη.
A ok τώρα τόπιασα τι λέτε. Οκ το ψάχνω.

Taver αυτό που λες δε γίνεται by default, το σημείωσα να δω αν μπορούμε να το πειράξουμε.
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Με αυτό έχει γίνει κάτι; 1.000 συγγνώμη αν έχει ανακοινωθεί και δεν το έχω πάρει χαμπάρι
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Η απάντηση στο θέμα αυτό έχει δοθεί στο παρελθόν, και δεν έχει να κάνει με σελίδες, αλλά με αποτελέσματα αναζήτησης που έχουν όριο τα 100 θέματα. Αυτό έχει να κάνει όπως σωστά υπέθεσες με την επιβάρυνση του server και δύσκολα θα αλλάξει στο μέλλον. Πιστεύω ότι να σου εμφανίζει τα 100 τελευταία θέματα είναι αρκετό.
Εμένα σήμερα μου εμφανίζει μόνο δύο σελίδες με αδιάβαστα μηνύματα, δηλαδή 50, που τα θεωρώ πολύ λίγα, καθώς καποιος που έχει να μπει δύο μέρες στο φόρουμ θα έχει πολύ περισσότερα αδιάβαστα, με αποτέλεσμα αν δεν διαβάσει κάποια, να μην μπορεί να βρει εύκολα (το ξέρω ότι υπάρχει τρόπος ανατρέχοντας σε κάθε υπόφορουμ) τα υπόλοιπα.
Προς admin λοιπόν: Είναι μόνιμη αυτή η αλλαγή;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σου εμφανίζει πάντα τα τελευταία 100 θέματα (όχι μηνύματα, θέματα στα οποία υπάρχουν αδιάβαστα μηνύματα). Δεν άλλαξε το όριο να γίνει 50, 100 είναι ακόμα. Μήπως είχες πατήσει να σου σημειώσει τα φόρουμ ως διαβασμένα;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εμένα από χθες το απόγευμα, ενώ έχω περίπου 350 αδιάβαστα μηνύματα, μου βγάζει μόνο μια σελίδα με αδιάβαστα ενώ μέχρι προχθές μου έβγαζε 3-4 σελίδες και μπορούσα να επιλέξω να διαβάσω πρώτα κάποια παλιότερα μηνύματα. Τώρα πρέπει να ανοίξω πρώτα όλα τα καινούρια για να μπορέσουν να αρχίσουν να εμφανίζονται σιγά-σιγά και τα παλιότερα σε αυτή τη μια και μοναδική σελίδα με αδιάβαστα που μου εμφανίζεται. Έχει αλλάξει κάτι ή το πρόβλημα είναι μόνο δικό μου;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν έχει αλλάξει κάτι, να δούμε αν έχει και κανένας άλλος πρόβλημα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κι εμένα μου βγάζει 1 1/2 σελίδα με αδιάβαστα θέματα (σύνολο 29), ενώ μέχρι εχθές μου εβγαζε πολλά περισσότερα.
Και είμαι σίγουρη ότι δεν τα έχω διαβάσει.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το σύστημα αυτό βγάζει τα θέματα που περιέχουν τελευταία αδιάβαστα μηνύματα, όμως αυτό ισχύει για τον τελευταίο μήνα, δεν τα κρατάει επ'αόριστο. Μήπως περί αυτού πρόκειται;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Κοίτα, μέχρι και χθες νωρίς το απόγευμα μου έβγαζε 1,2,3,4 σελίδες με αδιάβαστα. Τώρα μου βγάζει μόνο μια σελίδα (δεν υπάρχει επιλογή 1,2,3 σελίδες) και αφού από το πρωί προσπαθώ να ανοίξω τα πιο πρόσφατα, έχουν αρχίσει να κάνουν την εμφάνισή τους μηνύματα και από τα τέλη Φεβρουαρίου. Αυτή τη στιγμή έχω 150 αδιάβαστα μηνύματα που όμως εμφανίζονται μόνο αν ανοίξω τα 15 πιο πρόσφατα. Δεν μπορώ δηλαδή να φτάσω στο νούμερο 70 για πχ, αν προηγουμένως δεν ανοίξω όλα τα προηγούμενα. Κάτι που μου συμβαίνει για πρώτη φορά.

Εννοείς ότι το σύστημα κρατάει τα μνμ για ένα μήνα; Όμως εμένα δεν είναι ότι σβήστηκαν, απλά τα εμφανίζει σιγά-σιγά σε μια και μόνο σελίδα αφού διαβάσω/ανοίξω αυτά που εμφανίζονται πρώτα στη λίστα των αδιάβαστων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom