Γαλλία Αεροδρόμιο Charles de Gaulle - μετακινήσεις

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
Στις paris visit οποιαδιποτε ζωνη δεν χρειαζετε καμια φωτο,τους ρωτησα οταν την πηρα(14/10)...απλα γραφεις αν θες το ονομα σου επανω στο καρτελακι για το τυπικο...
 

Taxidiariko

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι και πάλι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε δεν έχω πάει!
Χαίρετε!Στις 14/09 ταξιδεύω μαζί με την μητέρα και τη θεία μου στο Παρίσι,για 3 μέρες!Έχω κανονίσει σχεδόν τα πάντα ,όμως όχι την μετακίνησή μας από και προς CDG.Το ξενοδοχείο μας βρίσκεται στο Marai.Επειδή οι αγαπημένες μου συνταξιδιώτισσες δεν αντέχουν την ταλαιπωρία,θα ήθελα να μου προτείνετε τον πιο ξεκούραστο τρόπο.Φυσικά χωρίς να μας βγει ο κούκος αηδόνι.Σκέφτηκα να κλείσω ιντερνετικά την μεταφορα με αυτήν την εταιρία http://www.flash-transfer.com/3.html ,ωστόσο δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη είναι και επίσης πόσο ασφαλής για 3 γυναίκες..Έχετε καμία καλύτερη ιδέα???Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!!:)
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.446
Γιατί δεν παίρνετε ταξί?
Ένα 50άρικο θα σας βγει (πιο φθηνά από το site που παραθέτεις).
 

Taxidiariko

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι και πάλι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε δεν έχω πάει!
Γιατί δεν παίρνετε ταξί?
Ένα 50άρικο θα σας βγει (πιο φθηνά από το site που παραθέτεις).
Στα ταξί η ταρίφα είναι συγκεκριμένη για την απόσταση αυτή;Η κίνηση δεν παίζει ρόλο;;
 

Pel

Member
Μηνύματα
766
Likes
4.116
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Τι ώρα φτάνετε; Και πού θα μείνετε; Και το RER είναι πολύ εξυπηρετικό, και απ' όσο θυμάμαι το εισιτήριο έκανε κάπου 8€/άτομο.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.446
Από CDG στη δεξιά όχθη (στην οποία είναι το Marais) 50 ευρώ fixed, στην αριστερή 55 ευρώ.
Αυτά ίσχυαν μέχρι πριν λίγο καιρό, δε νομίζω να έχουν αλλάξει
 

Taxidiariko

Member
Μηνύματα
26
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι και πάλι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε δεν έχω πάει!
Τι ώρα φτάνετε; Και πού θα μείνετε; Και το RER είναι πολύ εξυπηρετικό, και απ' όσο θυμάμαι το εισιτήριο έκανε κάπου 8€/άτομο.
Η αλήθεια είναι οτι δεν θα ήθελα να χάσω χρόνο ψάχνοντας προς τα που να πάω..Η λύση του ταξί νομίζω πως μας ταιριάζει πολύ περισσότερο..
Φτάνουμε 5 και κατι το απόγευμα ..

Από CDG στη δεξιά όχθη (στην οποία είναι το Marais) 50 ευρώ fixed, στην αριστερή 55 ευρώ.
Αυτά ίσχυαν μέχρι πριν λίγο καιρό, δε νομίζω να έχουν αλλάξει
Τέλεια!Θα πάρουμε ταξί!!!Ευχαριστώ πολύ!!!!!
 
Last edited by a moderator:

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ποιος ο καλύτερος τρόπος για μεταφορά από το Charles de Gaulle προς περιοχή Belleville;
Επίσης για 5ημερο εισιτήριο για ΜΜΜ από που βγάζω και πόσο κοστίζει; θα καλύπτει το πήγαινε έλα για το αεροδρόμιο;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ποιος ο καλύτερος τρόπος για μεταφορά από το Charles de Gaulle προς περιοχή Belleville;
Επίσης για 5ημερο εισιτήριο για ΜΜΜ από που βγάζω και πόσο κοστίζει; θα καλύπτει το πήγαινε έλα για το αεροδρόμιο;
Belleville υποθέτω θες στον ομώνυμο σταθμό; Η γειτονιά Belleville είναι όλη μια ανηφόρα από το σταθμό, ίσως θες να πας κάπου πιο κοντά στον προορισμό σου, ειδικά αν κουβαλάς βαλίτσες.

Τι είναι "καλύτερο" για σένα; Το συντομότερο, το φθηνότερο, αυτό με το λιγότερο περπάτημα υπό βροχή, αυτό με το λιγότερο περπάτημα με βαλίτσες, αυτό με τις λιγότερες σκάλες, αυτό που βλέπεις και αξιοθέατα όπως περνάς;

Επίσης, τι ώρα της ημέρας θες να κάνεις τη διαδρομή;
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Στην στάση Pyrénées συγκεκριμένα.
Προσγείωση είναι στις 7 παρά το απόγευμα, το συντομότερο θα έλεγα με όσο λιγότερες αλλαγές μέσων αλλά να μην τινάξουμε και την μπάνκα στον αέρα 😅
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.520
Μέλη
38.942
Νεότερο μέλος
evrhdhkh

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom