Αεροπορικά εισιτήρια μέσω νετ και αποδείξεις

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Δεν βρήκα ανάλογο θέμα για να λύσω την απορία μου, γι'αυτό αν κάποιος έχει ιδέα, παρακαλώ ας βοηθήσει.

Τι γίνεται με αποδείξεις για εισιτήρια που κλείνονται μέσω ιντερνετ? Υπάρχει τρόπος να ζητήσω απόδειξη για τα εισιτήρια που έκλεισα στην Easy το Μάρτιο που μας πέρασε? Εκκρεμεί και το ταξίδι μου σε λίγες μέρες στην Ιταλία που πάλι έκλεισα με Easy (εννοείται μέσω νετ, έτσι?). Εχει κανείς κάνει κάτι ανάλογο με τη συγκεκριμένη ή με άλλη εταιρεία?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.415
Likes
14.391
Δεν βρήκα ανάλογο θέμα για να λύσω την απορία μου, γι'αυτό αν κάποιος έχει ιδέα, παρακαλώ ας βοηθήσει.

Τι γίνεται με αποδείξεις για εισιτήρια που κλείνονται μέσω ιντερνετ? Υπάρχει τρόπος να ζητήσω απόδειξη για τα εισιτήρια που έκλεισα στην Easy το Μάρτιο που μας πέρασε? Εκκρεμεί και το ταξίδι μου σε λίγες μέρες στην Ιταλία που πάλι έκλεισα με Easy (εννοείται μέσω νετ, έτσι?). Εχει κανείς κάνει κάτι ανάλογο με τη συγκεκριμένη ή με άλλη εταιρεία?
Τις αποδείξεις τίς θέλεις γιά την Εφορία?Νομίζω οτι οι αποδείξεις όλων τών εισιτηρίων εξαιρούνται από την συλλογή αποδείξεων.

Απο το ιντερνετ έχεις την δυνατότητα έκδοσης τιμολογίου(αν σε ενδιαφέρει).Ολες οι εταιρείες πού ταξίδεψα μέχρι σήμερα δίνουν αυτήν
την δυνατότητα,φαντάζομαι και η easy με την οποία όμως δεν έχω καμμία εμπειρία.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Για εφορία δε μετράνε σίγουρα.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Σίγουρα εξαιρούνται όλες οι αποδείξεις για εισιτήρια σε κάθε είδους μεταφορικό μέσο.
 

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
οκ σας ευχαριστώ
Ήξερα οτι δε μετρούν οι αποδείξεις αυτές για την εφορία. Ηθελα απλώς να τις αρχειοθετώ στο φάκελο κάθε ταξιδιού μαζί με τα υπόλοιπα, διότι βαριέμαι να γράφω οπότε σπάνια θυμάμαι μετά από καιρό το κόστος των εισιτηρίων. Μόνη λύση......να ξεβαρεθώ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.415
Likes
14.391
οκ σας ευχαριστώ
Ήξερα οτι δε μετρούν οι αποδείξεις αυτές για την εφορία. Ηθελα απλώς να τις αρχειοθετώ στο φάκελο κάθε ταξιδιού μαζί με τα υπόλοιπα, διότι βαριέμαι να γράφω οπότε σπάνια θυμάμαι μετά από καιρό το κόστος των εισιτηρίων. Μόνη λύση......να ξεβαρεθώ!
Αν θες να τα έχεις σε φάκελλο,τότε τύπωσε το e-booking/confirmation.Γράφει καί το ποσό.Η κράτησε το αντίγραφο λογαριασμού απο τήν καρτα που θα πληρώσεις τα εισιτήρια.
 

tsoang

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ταξίδι-Όνειρο
πάααρα πολλοί!!!!!
Εγώ έχω ζητήσει απόδειξη από την Aegean μέσω του contact και μου την έστειλαν αμέσως με mail. Επίσης μπορείς να τη ζητήσεις από το πρακτορείο στο αεροδρόμιο.
 

panos_ace

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλημερα παιδια.
Φρεσκος στην παρεα, πολυ καλη δουλεια/πληροφορηση εδω μεσα. Συγχαρητηρια σε ολους.

Πριν απο 3 εβδομαδες ταξιδεψα Εδιμβουργο με easyjet, εχοντας πληρωσει τα εισητηρια (πανακριβα) μεσω χρεωστικης καρτας. Με αποδειξη πληρωμης τι γινεται; δεν στελνουν κατι απο την easyjet? θυμαμαι τα χριστουγεννα ειχα κλεισει εισητηρια μεσω airtickets, και ειχαν στειλει κανονικα αποδειξη πληρωμης για εφορια κτλ..

Ευχαριστω!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
καλημερα παιδια.
Φρεσκος στην παρεα, πολυ καλη δουλεια/πληροφορηση εδω μεσα. Συγχαρητηρια σε ολους.

Πριν απο 3 εβδομαδες ταξιδεψα Εδιμβουργο με easyjet, εχοντας πληρωσει τα εισητηρια (πανακριβα) μεσω χρεωστικης καρτας. Με αποδειξη πληρωμης τι γινεται; δεν στελνουν κατι απο την easyjet? θυμαμαι τα χριστουγεννα ειχα κλεισει εισητηρια μεσω airtickets, και ειχαν στειλει κανονικα αποδειξη πληρωμης για εφορια κτλ..

Ευχαριστω!
Γεια σου Πάνο, απόσο ξέρω τα εισητήρια, αεροπορικά ακτοπλοϊκά κτλ. δε μετρούν ως αποδείξεις στην εφορία. Δεν έχω πάρει ποτε με χρεωστική από την easyjet, μονο με πιστωτική αλλά πάντα confirmation στέλνουν, όχι απόδειξη.. Tα sites airtickets κτλ. όντως στέλνουν απόδειξη..
 

panos_ace

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Αν ειναι ετσι, τοτε τα τυπου airtickets δινουν σαν μεσαζοντες αποδειξη. Απο την αλλη και τα εισητηρια, υπηρεσια ειναι θα επρεπε να δινουν αποδειξη.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.892
Likes
26.978
Στο email που σου ήρθε με την επιβεβαίωση κράτησης ,εκεί που γράφει το ποσό.
σου δίνει την δυνατότητα να ζητήσεις την απόδειξη πληρωμής.Κάνεις κλικ στο λινκ
και σου έχετε η απόδειξη σε μορφή pdf.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.254
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom