Γενικά Αεροπορικά εισιτήρια

JOMIX

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα παιδια!!Θα ηθελα να μου λυσετε μερικες αποριες σχετικα με την αγορα αεροπορικων εισητηριων μεσω ιντερνετ διοτι δεν εχω ιδεα και θα ηθελα να μαθω πως ακριβως γινεται και αν συμφερει...Λοιπον ειμαι 18 χρονων και ειναι πρωτη φορα που θα ταξιδεψω με αεροπλανο και λογω οτι σπουδαζω Αθηνα και επειδη ειμαι απο το Ηρακλειο προκειται να κανω πολλα δρομολογια με αεροπλανο.Αρχικα θα ηθελα να μου εξηγησετε τι διαφορα εχουν ολα αυτα τα sites που βρισκεις στο ιντερνετ για την αγορα εισητηριου με το να επισκεφτεις κατευθειαν το site της αεροπορικης εταιρειας και να το αγορασεις απο εκει...Επειτα μετα την αγορα τι ακριβως γινεται?? Σου δινεται καποια αποδειξη οτι εχεις αγορασει το εισητηριο που πρεπει να την εκτυπωσεις ??Επισης τι ειναι το ηλεκτρονικο εισητηριο που διαβασα καπου..?Επισης μια ακομη ερωτηση...Σημερα πηγα σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο (δεν ειμαι σιγουρος αν λεγεται ετσι) και του ειπα οτι θελω για τις ταδε ημερομηνιες και ωρες εισητηρια και τα πληρωσα...Μου εδωσε ενα αποκομμα απο e-mail νομιζω που περιεχει κατι πληροφοριες..Αυτο πως χρησιμοποιειται??Ειναι κρατηση εισητηριων μεσω ιντερνετ??Για εξηγηστε μου τα λιγο...

Ευχαριστω!
 

goluffyGO

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
παιδια γεια σας ,μπορει καποιος να μου υποδειξει που γινομαι μελος για να μου ερχονται αεροπορικες προσφορες κατι σαν newsletter στο μαιλ,θελω να παω ηρακλειο τον μαρτιο και ενας φιλοσ μου σε μια προσφατη συητση μου ειπε οτι ειχε βρει με 48 πηγενε ελα απο θεσσαλονικη,ποια σελιδα παρεχει συνηθως τις περισσοτερες προσφορεσ?
επισης υπαρχει καποια σελιδα οπου ειναι συγκετρωμενα ολα τα ταξιδιωτικα για να μπαινω και να βλεπω και τις προσφορες που βγαζουν και αυτοι?

Ευχαριστω!!!!!!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Το 48αρι μαλλον το πετυχε ο φιλος σου με το νεο ναυλο της aegean go light που βγαζει εισητηρια εσωτερικου απο 24 ευρω (με επιστροφη 48) αλλα μονο με χειραποσκευη εως 8 κιλα (χωρις βαλιτσα). Τωρα που εριξα εγω μια ματια το φθηνοτερο που ειδα για θεσ-ηρακλειο και πισω ηταν στα 58 ευρω το μαρτιο. Αν θες μπες εδω http://el.aegeanair.com/prosfores/low-fare-calendar/ που σου δειχνει τις τιμες για ενα βαθος χρονου και μπορεις να κοιταξεις για την φθηνοτερη (μονο για πτησεις aegean βεβαια). Ανα καιρους πρεπει βεβαια να ξανατσεκαρεις γιατι αλλαζουν οι τιμες και προς τα πανω και προς τα κατω.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Το 48αρι μαλλον το πετυχε ο φιλος σου με το νεο ναυλο της aegean go light που βγαζει εισητηρια εσωτερικου απο 24 ευρω (με επιστροφη 48) αλλα μονο με χειραποσκευη εως 8 κιλα (χωρις βαλιτσα). Τωρα που εριξα εγω μια ματια το φθηνοτερο που ειδα για θεσ-ηρακλειο και πισω ηταν στα 58 ευρω το μαρτιο. Αν θες μπες εδω http://el.aegeanair.com/prosfores/low-fare-calendar/ που σου δειχνει τις τιμες για ενα βαθος χρονου και μπορεις να κοιταξεις για την φθηνοτερη (μονο για πτησεις aegean βεβαια). Ανα καιρους πρεπει βεβαια να ξανατσεκαρεις γιατι αλλαζουν οι τιμες και προς τα πανω και προς τα κατω.
αυτό με χειραποσκευή μόνο τώρα το έκανε η aegean στα φτηνά;;
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Αν εννοεις οτι ειναι καινουρια τακτικη στους χαμηλους ναυλους να επιτρεπει μονο χειραποσκευη νομιζω πως ναι αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρη οποτε αν γνωριζει καποιος αλλος ας μας διαφωτισει. Αν και Κρητικια συνηθως με καραβι πηγαινοερχομαι οποτε δεν το εχω πολυπαρακολουθησει. Πριν κανα 4αρι χρονια που ειχα κατεβει παντως απο Αθηνα Ηρακλειο με 13 ευρω αεροπορικως ειχε κανονικα βαλιτσα. Απλα δε θυμαμαι αν ηταν aegean η olympic.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αν εννοεις οτι ειναι καινουρια τακτικη στους χαμηλους ναυλους να επιτρεπει μονο χειραποσκευη νομιζω πως ναι αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρη οποτε αν γνωριζει καποιος αλλος ας μας διαφωτισει. Αν και Κρητικια συνηθως με καραβι πηγαινοερχομαι οποτε δεν το εχω πολυπαρακολουθησει. Πριν κανα 4αρι χρονια που ειχα κατεβει παντως απο Αθηνα Ηρακλειο με 13 ευρω αεροπορικως ειχε κανονικα βαλιτσα. Απλα δε θυμαμαι αν ηταν aegean η olympic.
κι εγώ δεν είχα πρόβλημα στη βαλίτσα από Ηρ-Θεσ. μάλλον τώρα έγινε
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν εννοεις οτι ειναι καινουρια τακτικη στους χαμηλους ναυλους να επιτρεπει μονο χειραποσκευη νομιζω πως ναι αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρη οποτε αν γνωριζει καποιος αλλος ας μας διαφωτισει. Αν και Κρητικια συνηθως με καραβι πηγαινοερχομαι οποτε δεν το εχω πολυπαρακολουθησει. Πριν κανα 4αρι χρονια που ειχα κατεβει παντως απο Αθηνα Ηρακλειο με 13 ευρω αεροπορικως ειχε κανονικα βαλιτσα. Απλα δε θυμαμαι αν ηταν aegean η olympic.
Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε εδώ
http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/katigories-theseon/economy-class/
και το θέμα έχει συζητηθεί πολύ και στο τόπικ της aegean εδώ στο φόρουμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom