(Ακριβή) Ελλάδα-Ζήσε το μύθο σου

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.911
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ζητησαμε φυσικα τιμοκατάλογο. και η τιμη που αναγραφόταν ηταν 4 ευρώ.
Οπως μας ειπαν καποιοι μετα, ηταν μεσα και το δώρο του Πασχα.
Και πάλι ομως το θεωρησα υπερβολικά ακριβό.

Ημέρα Πασχα να κανω καταγγελια που; και τι;
και μετα ειναι και το αλλο... Ολη αυτή η διαδικασία της καταγγελιας ειναι πολυ χρονοβόρα, που τη σημερον ημερα ο χρονος ως γνωστόν ειναι χρήμα. Δεν διαθέτω τετοιο χρονο.
Φυσικα την επομενη φορά δεν θα ξαναπαω εκει. Και θα το διαδωσω στο περιβάλλον μου ώστε κανεις να μην ξαναπαει εκει.



Υ.Γ.:νομιζω οτι οι βόρειοι ειναι πολυ πιο ταξιδιάρηδες απο οτι εμεις. Μεταξύ άλλων και λόγω οτι βρισκονται σε καλυτερη οικονομική κατάσταση,
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Λυπαμαι για το "βορειοι", σιγουρα ταξιδευουν πιο πολυ απο μας και μια χαρα ανθρωποι ειναι.Απλα λογω καιρου κλεινονται πιο πολυ στο σπιτι και πιο παλια ηταν τοσες ακριβες οι τιμες στις χωρες αυτες και τοσο φτηνα το "εξω" στην Ελλαδα που το χρησιμοποιουσαμε σαν παραδειγμα οταν αρχισαν τα πραγματα να ακριβαινουν και το ''παμε ταβερνα'' να βρεθουμε με φιλους για ενα κρασακι γινεται ολο και πιο σπανια λογω ακριβειας.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Παραγγείλαμε λοιπον 1 φραπε γλυκο χωρίς γάλα και 2 νερα Περιέ. Επειδή δεν ειχε Περιε, μας εφερε 2 νερα ανθρακούχα Λουτράκι 0,33λ...
ΑΠίστευτο! Και που, στις Σέρρες κιόλας...

Εγώ πάω πολλές φορές στην πόλη των Σερρών και στα γύρω χωριά αλλά ποτέμου είναι η αλήθεια δεν έχω συναντήσει τέτοια τιμές. Και μάλιστα, τις Σέρρες τις θεωρώ από τις πιο φθηνές πόλεις (κυρίως για νυχτερινή διασκέδαση) στην Ελλάδα!


Εγώ τον πιο ακριβώ καφέ (φραπέ) έχω πιει στον πύργο του Ο.Τ.Ε εδω, στν Θεσσαλονίκη!
Αλλά οκ, απολαμβάνεις και ωραία θέα! :)



Τέλος, θα έλεγα ότι η Χαλκιδική τσιμπάει στις τιμές τα καλοκαίρια :roll:

Εδώ ρε παιδιά συνάντησα στη Νέα Υόρκη πόσο κόσμο που μου είπε ότι δεν έρχονται πια στην Ελλάδα γιατί είναι πανάκριβη...
:shock: :shock:
 

taxidiotis76

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
πουκετ τον ιουνιο
Ταξίδι-Όνειρο
ολο τον κοσμο
δυστυχως η Ελλαδα μας τελειωσε για εξοδους η μινι διακοπες!!μπαρμπεκιου στο σπιτι και αγιος ο θεος...ξερουμε και τι τρωμε κιολας!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.911
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
H Ελλάδα όντως ώρες ώρες ειναι αηδία, σε ό,τι αφορα την ακρίβεια, και όχι μόνο...

Ωρες ώρες ομως ειναι και επίγειος παράδεισος η πατρίδα μας...

Θα είχε ενδιαφέρον να γινόταν ένα γκάλοπ ανάμεσα μας:
καθε μέλος ταξιδιώτης του φορουμ εκεί που ταξιδευει να παραγγέλνει εναν καφέ και ενα νερό και μετά να γράφει εδω στο φόρουμ πόσο πλήρωσε...

Αντε καλή πρωτομαγιά!!!
:cool:
 

taxidiotis76

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
πουκετ τον ιουνιο
Ταξίδι-Όνειρο
ολο τον κοσμο
εγω θελω καποια στιγμη να μπορεσω να παρω ενα αυτοκινουμενο τροχοσπιτο!
 

katkat

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια
Καποτε ηταν απαγορευμενα τα αυτοκινουμενα τροχοσπιτα στην Ελλαδα....δεν ξερω τωρα τι γινεται :(((
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Πήγα Γρεβενά για 4 μέρες. Ούτε πολύ ακριβά αλλά ούτε και φτηνά. 3 άτομα (ξενοδοχείο-βενζίνες-διόδια-καφέδες-φαΐ-μικροέξοδα) περίπου 600 ΕΥΡΩ. Δεν είναι και λίγα. Έτσι;
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Αυτό που μπορούμε να κάνουμε ως ευσυνείδητοι καταναλωτές είναι να ζητάμε τιμοκατάλογο πριν παραγγείλουμε (είναι υποχρεωμένοι να έχουν), και να έχουμε το θράσος να σηκωνόμαστε και να φεύγουμε επιδεικτικά αν δούμε πράγματα παράλογα. Τουλάχιστον μπορεί να τους βάλουμε σε σκέψεις. Έτσι κάναμε εμείς για παράδειγμα στη Σαντορίνη που είπαμε να πάμε για πρωινό στην καλδέρα και ένα απλό κρουασάν σοκολάτα είχε 17?.
Το πιο εξωφρενικό όμως το έχω συναντήσει σε παραλία των Σπετσών σε καντίνα όπου το απλό νεράκι 0.5 l είχε πριν 3 χρόνια (υπο καθεστώς διατίμισης) 3?!!!!!!!!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συγνωμη..ενα κρουασαν σοκολαταs 17 ευρω?? Διαβασα σωστα?:shock:
Δεν εχω παει Σαντορινη κι εχω ακουσει οτι ειναι τσιμπημενη σε τιμεs , αλλα αυτο ειναι για γελια πραγματικα! Πωs ειναι επιτρεπτο κατι τετοιο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.538
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom