Ακριβο μου ταξιδι

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τι να πω κι εγώ που δυστυχώς δε μου αρέσουν οι κοντινοί προορισμοί, οπότε τα αεροπορικά αγγίζουν ή ξεπερνουν πια το χιλιάρικο! Τώρα έκλεισα με 750 για Μεξικό αλλά για επόμενο δεν ξέρω τι θα γίνει. Τα μάτια ανοιχτά για προσφορές, τίποτα low season κλπ..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Kοιτούσα σήμερα για ελληνικούς "χειμερινούς" προορισμούς. Αρκαδία, Κορινθία, Καλάβρυτα, Αράχωβα. Το κόστος διαμονής σε καθημερινή ξεκινάει από τα 70-80 ευρώ.
Καθημερινη στα Καλαβρυτα πληρωνομουν αδρα για να μεινω εργαζομενη και παλι εφυγα τρεχοντας. Απορω που πληρωνουν κιολας.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
900€ εσκασα για Σρι Λανκα. Το ειχα βρει με 780€ πριν 3 μηνες κ ελεγα αστο θα πεσει...
Το κλεισα με 900€ και λεω κ ευχαριστω. Και μη νομιζετε, μιλαμε για 8 μηνες μετα. Αυγουστο ειναι το ταξιδι!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Κάτι φίλοι μου έγραψαν για Μάρτιο ότι βρήκαν για Κούβα με κάτω από 750. Η δε χώρα είναι φτηνότερη από ποτέ.
Ειμαι σιγουρος οτι η Αβανα ειναι φανταστικη. Αλλα λειπουν απο την Κουβα 2 βασικα στοιχεια για μενα. Πολιτισμος και κουζινα. Ολο τη γυροφερνω αλλα η ελλειψη αυτων την κανει καθε φορα να μενει πισω. Ψιλοασχετο με το τοπικ αλλα ηθελα να το πω...😁
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Κάτι φίλοι μου έγραψαν για Μάρτιο ότι βρήκαν για Κούβα με κάτω από 750. Η δε χώρα είναι φτηνότερη από ποτέ.
Σε σύγκριση με τα 460€ που είχα βρει για πέρυσι το Πάσχα (και δεν πήγα :suicide:) ακόμα και τα 750€ (που είναι πολύ οικονομικά για φέτος) είναι μεγάλη αύξηση.
Μάλιστα τα περυσινά 460€ ήταν με AirFrance και ιδανικές αναμονές ενδιάμεσα (2-3 ώρες).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.552
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ειμαι σιγουρος οτι η Αβανα ειναι φανταστικη. Αλλα λειπουν απο την Κουβα 2 βασικα στοιχεια για μενα. Πολιτισμος και κουζινα. Ολο τη γυροφερνω αλλα η ελλειψη αυτων την κανει καθε φορα να μενει πισω. Ψιλοασχετο με το τοπικ αλλα ηθελα να το πω...😁
Πολιτισμό παίζει να ειναι τοπ-10 παγκοσμίως, μιλάμε για γίγαντα του πολιτισμού.

Η κουζίνα πια στα ιδιωτικά εστιατόρια είναι πολύ καλή, καμία σύγκριση με οτιδήποτε άλλο τρως στην Καραϊβική, αρκεί να έχεις διάθεση να το πληρώσεις. Ισχύει ότι κάποτε ήταν από μέτρια έως πολύ κακή πλέον μιλάμε για πολύ καλά εστιατόρια, γκουρμεδακια με φαντασία, fusion σε φανταστικούς χώρους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.552
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σε σύγκριση με τα 460€ που είχα βρει για πέρυσι το Πάσχα (και δεν πήγα :suicide:) ακόμα και τα 750€ (που είναι πολύ οικονομικά για φέτος) είναι μεγάλη αύξηση.
Μάλιστα τα περυσινά 460€ ήταν με AirFrance και ιδανικές αναμονές ενδιάμεσα (2-3 ώρες).
Καλά δεν το συγκρίνω με τα ιστορικά χαμηλά , αλλά τέτοια τιμή βρίσκεις αρκετά εύκολα και ήταν η νορμαλ τιμή για Κούβα εδώ και χρόνια.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Πολιτισμό παίζει να ειναι τοπ-10 παγκοσμίως, μιλάμε για γίγαντα του πολιτισμού.

Η κουζίνα πια στα ιδιωτικά εστιατόρια είναι πολύ καλή, καμία σύγκριση με οτιδήποτε άλλο τρως στην Καραϊβική, αρκεί να έχεις διάθεση να το πληρώσεις. Ισχύει ότι κάποτε ήταν από μέτρια έως πολύ κακή πλέον μιλάμε για πολύ καλά εστιατόρια, γκουρμεδακια με φαντασία, fusion σε φανταστικούς χώρους.
Εχει αρχαια η Κουβα; (αυτο εννοω βασικα, αρχαιο πολιτισμο)
Εχει αξιολογη τοπικη-εθνικη κουζινα; Καλα εστιατορια/ξενοδοχεια με διεθνη κουζινα παντου μπορεις να βρεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom