Ακύρωση Ταξιδιού και πώληση εισιτηρίων

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
"φτάσε όπου δεν μπορείς!"

δεν προτρέπεις?
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Σε περίπτωση που κάποιος ψήνεται για Πάσχα στη Ρώμη και έχει αντιπροσφορα μπορούμε να το συζητήσουμε
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αν δεν βρεις ενδιαφερομενο,μην ξεχασεις να ακυρωσεις το ξενοδοχειο,στην ημερ/νια που λενε οι οροι και χρεωθεις το ενα βραδυ.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Ευχαριστώ αλλά η 1η βραδιά από κάθε κράτηση (είναι με 2 κρατήσεις κλεισμένο) θα χρεωθεί όπως και να χει, οπότε γιαυτό προτείνω σε όποιον το θέλει να μου δώσει όνομα ώστε κ αυτος να επωφεληθεί από τα49€τη βραδιά με πρωινό, κ εγώ να μη χρεωθω 98€ από την ακύρωση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Αφού λέει ότι αν ακυρώσεις έως τρεις μέρες πριν, η ακύρωση είναι δωρεάν και το ποσόν που σου παρακράτησε προφανώς θα επιστραφεί. Εχεις μιλήσει με τους ιδιοκτήτες;
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Δεν μίλησα ομως διαβάζοντας την κράτηση λέει ότι η κράτηση είναι μη επιστρεψιμη και η πρώτη νύχτα θα χρεωθεί όπως και να χει. Λες να το ξαναδώ ?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Στο booking δεν δίνει επιλογή για μη ακυρώσιμη κράτηση, μόνο με δωρεάν ακύρωση. Και οι όροι ανα φέρουν δωρεάν ακύρωση ως 3 μέρες πριν. Άρα επιστροφή του ποσού που κρατήθηκε. Δεν ξέρω πώς έκανες την κράτηση ώστε να μην είναι ακυρώσιμη. Από άλλο site;
Ακόμη κι έτσι, πρώτα να τσεκάρεις αν γίνεται δωρεάν ακύρωση από τον ιδιοκτήτη, εφόσον είναι μια περίοδος που θα ξαναπουλήσει τα δωμάτια και μάλιστα ακριβότερα.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
2) το αναλαμβάνω. τα 355,96€ είναι με το κόστος αλλαγής και των 2 ονομάτων
Κάτι δεν υπολογίζεις σωστά κι εδώ: το κόστος αλλαγής για 4 εισιτήρια είναι 440 ευρώ, άρα όχι μόνο δεν παίρνεις τα λεφτά σου πίσω, αλλά μπαίνεις και μέσα.
(110 ανά άτομο ανά διαδρομή)
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Απο το booking την έκανα την κράτηση πριν πολύ καιρό. Δυστυχως δεν μπορώ να κάνω upload τo printscreen για να σας δείξω τι λέει αλλά εν ολίγοις λέει: "για αλλαγές η ακυρώσεις μέχρι 3 μέρες πριν την άφιξη θα χρεωθειτε με το. 100% της πρώτης βραδιά ς. Για ακύρωσεις μετά θα χρεωθειτε με όλο το κόστος ". Να μιλησω μαζί τους ? Νομίζω ήταν σαφείς
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Όσον αφορά στην αλλαγή ονόματος είναι 110€ για κάθε επιβάτη για ολο το εισιτήριο. Δοκιμασα την αλλαγή μέχρι το τέλος για να δω πόσο θα χρεωθω για να είμαι σίγουρος ότι αυτά που γράφω είναι σωστα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.535
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom