Ryanair Ακύρωση δρομολογίων Ryanair τον Οκτώβριο

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.410
Νομίζω για 15 μέρες σταματάνε από Θεσ/νίκη, ενώ από Αθήνα παραμένει 1 daily,και μετά συνεχίζει κανονικά(και από Θεσ/νίκη και από Αθήνα), τώρα το λόγο δεν τον ξέρω. Πάντως στο mobile μου έβγαλε την επιλογή προορισμού για fiumicino(από αθήνα) αν και δεν εμφανίζει πτήσεις!
 
Μηνύματα
137
Likes
125
Εχω κλείσει στη φίλη μου εισιτήρια από Θεσ/κη για Ρώμη τέλος Οκτώβρη και δεν έχει λάβει ακόμα καμια ενημέρωση αν όντως ακυρώθηκαν πτήσεις ή όχι. ¨Οποιος έχει νέα ,παρακαλώ γράψτε εδώ.
Με τα χρήματα τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις?Θα επιστραφούν αυτόματα ή πρέπει να κάνεις κάποια διαδικασία?
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Στη δική μου περίπτωση που έκλεισα Θεσσαλονίη-Ρώμη-Μαδρίτη και αντίστροφα,τι γίνεται αν όντως ακυρώθηκαν οι πτήσεις
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.410
Εχω κλείσει στη φίλη μου εισιτήρια από Θεσ/κη για Ρώμη τέλος Οκτώβρη και δεν έχει λάβει ακόμα καμια ενημέρωση αν όντως ακυρώθηκαν πτήσεις ή όχι. ¨Οποιος έχει νέα ,παρακαλώ γράψτε εδώ.
Με τα χρήματα τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις?Θα επιστραφούν αυτόματα ή πρέπει να κάνεις κάποια διαδικασία?
Λογικά θα σου στείλουν mail στο οποίο θα σου λένε είτε να επιλέξεις να ταξιδέψεις διαφορετική ημερομηνία είτε να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

Στη δική μου περίπτωση που έκλεισα Θεσσαλονίη-Ρώμη-Μαδρίτη και αντίστροφα,τι γίνεται αν όντως ακυρώθηκαν οι πτήσεις
Εσύ το ίδιο αλλά μόνο για τη διαδρομή θεσ/νικη-ρώμη, για το Ρώμη-Μαδρίτη δεν θα σου δώσουν τίποτα γιατί η εταιρεία δεν εκδίδει ενιαίο εισιτήριο(ουσιαστικά είναι σαν να αναχωρείς από Ρώμη). Οπότε ή θα πρέπει να βρεις τρόπο ν απας στη Ρώμη είτε το χάνεις.

Γενικά πάντως η Ryanair οφείλει να σας φτάσει στον προορισμό σας και με άλλες πτήσεις της, ακόμα και με άλλων εταιρειών, άσχετα αν αυτή δεν το κάνει.

Πάντως υπομονή έχετε καιρό ακόμα μέχρι τότε, πολλά μπορεί να αλλάξουν.
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Λογικά θα σου στείλουν mail στο οποίο θα σου λένε είτε να επιλέξεις να ταξιδέψεις διαφορετική ημερομηνία είτε να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.



Εσύ το ίδιο αλλά μόνο για τη διαδρομή θεσ/νικη-ρώμη, για το Ρώμη-Μαδρίτη δεν θα σου δώσουν τίποτα γιατί η εταιρεία δεν εκδίδει ενιαίο εισιτήριο(ουσιαστικά είναι σαν να αναχωρείς από Ρώμη). Οπότε ή θα πρέπει να βρεις τρόπο ν απας στη Ρώμη είτε το χάνεις.

Γενικά πάντως η Ryanair οφείλει να σας φτάσει στον προορισμό σας και με άλλες πτήσεις της, ακόμα και με άλλων εταιρειών, άσχετα αν αυτή δεν το κάνει.

Πάντως υπομονή έχετε καιρό ακόμα μέχρι τότε, πολλά μπορεί να αλλάξουν.
Mα μου άλλαξαν και το αεροδρόμιο...ενώ είχα κλείσει ciampino,με στελνουν μαδριτη μεσω fiumicino
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Mιλάω με chat μαζί τους αυτή τη στιγμή...για να δούμε τι θα μου πουν.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.410
Mα μου άλλαξαν και το αεροδρόμιο...ενώ είχα κλείσει ciampino,με στελνουν μαδριτη μεσω fiumicino
Γράψε 2 προτάσεις παραπάνω να μας εξηγήσεις τι έγινε.
Σου έστειλαν μήνυμα να σου προτείνουν διαφορετικό αεροδρόμιο-διαδρομή; Σου εξήγησαν για ποιο λόγο έγινε αυτό;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Κάτα 90% θα πρέπει να βρεις άλλο τρόπο να πας Ρώμη
Θα μπορέσεις να αλλάξεις το δρομολόγιο σε ATH-CIA-ATH

Υπάρχει και ένα 10%, μέσω τσατ να ζητήσεις να επιστραφούν και τα αεροπορικά Ρώμη - Μαδρίτη
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Γράψε 2 προτάσεις παραπάνω να μας εξηγήσεις τι έγινε.
Σου έστειλαν μήνυμα να σου προτείνουν διαφορετικό αεροδρόμιο-διαδρομή; Σου εξήγησαν για ποιο λόγο έγινε αυτό;
στο λογαριασμό μου στη ryanair λεει πως η πτήση θεσσαλονίκη -ρώμη ακυρώθηκε.Επίσης μου αλλάζει το αεροδρόμιο,και από ciampino με στέλνει fiumicino και μάλιστα άλλες ώρες,για το δρομολόγιο ρώμη-μαδρίτη.Μιλάω μαζί τους τώρα,θα σας απαντήσω μόλις μάθω περισσότερα
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
στο λογαριασμό μου στη ryanair λεει πως η πτήση θεσσαλονίκη -ρώμη ακυρώθηκε.Επίσης μου αλλάζει το αεροδρόμιο,και από ciampino με στέλνει fiumicino και μάλιστα άλλες ώρες,για το δρομολόγιο ρώμη-μαδρίτη.Μιλάω μαζί τους τώρα,θα σας απαντήσω μόλις μάθω περισσότερα
Καλή τύχη! Πίεσε τουλάχιστον να ακυρωθεί και το Ρώμη - Μαδρίτη με επιστροφή χρημάτων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.625
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom