Ακύρωση πτήσης λογω απεργίας

Μηνύματα
13
Likes
3
επειδη πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο, μπορει καποιος που ειχε παρομοια εμπειρια στο παρελθον να επικοινωνησει μαζι μου?
 

Danai_s

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι γίνεται εάν ακυρωθεί η πτήση λόγω απεργίας.
Εχω κλείσει με την easyjet χωρις ταξιδιωτική ασφαλεια και επιπλεον ενω η απεργια εχει ανακοινωθει εδώ και 24 ωρες, χτες το απογευμα μου εστειλαν ενημερωση για να κάνω check in.
Γνωρίζει καποιος αν δικαιουμαι κατι περαιτερω εκτός απο επιστροφη χρηματων?

Ευχαριστώ εκ των προτερων
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπερα,
με την Αιγαιου που μου έχει τύχει μου είχαν αλλάξει δωρεάν το εισιτήριο.
Τώρα για την easyjet δεν ξέρω.
Αλήθεια ή εταιρία έχει ανακοινώσει επίσημα την ακύρωση της πτήσης σου;
Μήπως έχει αλλάξει την ώρα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι γίνεται εάν ακυρωθεί η πτήση λόγω απεργίας.
Εχω κλείσει με την easyjet χωρις ταξιδιωτική ασφαλεια και επιπλεον ενω η απεργια εχει ανακοινωθει εδώ και 24 ωρες, χτες το απογευμα μου εστειλαν ενημερωση για να κάνω check in.
Γνωρίζει καποιος αν δικαιουμαι κατι περαιτερω εκτός απο επιστροφη χρηματων?

Ευχαριστώ εκ των προτερων
http://www.easyjet.com/en/help/preparing-to-fly/latest-travel-information

Πατάς στο
''Greek General Strike 7th April 2016'' read more και σου εξηγεί τι και πως.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τι προβλέπεται σε αυτή την περίπτωση; Ποια τα δικαιώματα μας; Ειδικά όσων κλείνουμε με εταιρίες τύπου ρυαναιρ.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Τι προβλέπεται σε αυτή την περίπτωση; Ποια τα δικαιώματα μας; Ειδικά όσων κλείνουμε με εταιρίες τύπου ρυαναιρ.
εχεις επιλογες ή να μεταφέρεις τη ημερομηνια πτησης σου η να σου επιστρεψουν τα χρηματα Αν η ακυρωση πτησης γίνει λογω πχ απεργιας η λογω ασφαλειας ( βομβιστικες επιθεσεις) και δεν ευθυνεται η εταιρια δεν τιθεται θεμα αποζημιωσης που ειναι 200 ευρω για αποστασεις μικρες και 500 ευρω για μακρυτερες.... εμενα η raynair δεν μου εδωσε τη δυνατοτητα μεταφορας ημερομηνιας πτησης στις 21 Απριλη που με βολευε γιατι εχει διπλασια τιμη το εισητηριο και ετσι εβγαλα καινουργια ..
 

otto-31860

Member
Μηνύματα
43
Likes
34
SOS ! Καλησπέρα. Ηταν να επιστρέψω με TK απο Αμστερνταμ στην Αθήνα με στάση στην Κωνσταντινουπολη ( εφτασα στην Πόλη ξημερώματα πέμπτης ) αλλά λογο της απεργίας δέν πεταξα με τη πρωινή πτήση της πέμπτης αλλά ούτε κ με την μεσημέριανη, μου δώσανε νέα πτήση για την παρασκευή το πρωί με την Aegean, για την ολη ταλαιπωρία μου παρείχαν 2 νύχτες σε ξενοδοχείο,
Ποιος γνωρίζει τη αλλο δικαιουμαι και πως θα το διεκδικήσω απο την ΤΚ όταν γυρίσω με το καλό στην Αθήνα?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
SOS ! Καλησπέρα. Ηταν να επιστρέψω με TK απο Αμστερνταμ στην Αθήνα με στάση στην Κωνσταντινουπολη ( εφτασα στην Πόλη ξημερώματα πέμπτης ) αλλά λογο της απεργίας δέν πεταξα με τη πρωινή πτήση της πέμπτης αλλά ούτε κ με την μεσημέριανη, μου δώσανε νέα πτήση για την παρασκευή το πρωί με την Aegean, για την ολη ταλαιπωρία μου παρείχαν 2 νύχτες σε ξενοδοχείο,
Ποιος γνωρίζει τη αλλο δικαιουμαι και πως θα το διεκδικήσω απο την ΤΚ όταν γυρίσω με το καλό στην Αθήνα?
Για φαγητό υπήρχε κάλυψη;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Μάλλον μόνον τα έξοδα φαγητού(και αυτά δεν είναι σίγουρο) μπορείς να ζητήσεις.Η ακύρωση της πτήσης δεν είναι ευθύνη της εταιρείας πού πρόσφερε την βασική κάλυψη(διαμονή) και σε προώθησε το συντομότερο στον τελικό σου προορισμό.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ας κοιταει τον εαυτο της πρωτα που αφηνει εξαγριωμενους κατοικους κ δημαρχους οπου παραταει πτησεις..οπως ελεγε και ο Γκαιμπελς ας μιλανε για σενα κι ας λένε οτι θελουν...
Αναζητειται ο επιβατης της που ειχε την περιποιηση της περιπτωσης ποστ ν.7..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom