Ινδονησία Αλί αλί, ήρθε η ώρα του Μπαλί

corn

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Γεια κ απο μενα :) Μμμ ημουν 99% σιγουρη οτι βρηκα προορισμο για καλοκαιρι κ ηταν το μπαλι, αλλα μετα αρχισα να διαβαζω το θεμα αυτο κ καπου στην 8η σελιδα σταματησα αφου δεν υπηρξε ουτε ενας να λεει οτι ειναι καλες οι παραλιες :( Περυσι πηγαμε Σευχελες κ ηταν τελεια κατλαβαινετε οτι δε θα ηθελα να παω καπου που δεν θα χαρουμε κ την θαλασσα κ να την βλεπω απο μακρυα. Εκτος πια αν ολα τα υπολοιπα ειναι τοοοοοσο φανταστικα που λες "οκ αλλα..."
Τεσπα να καταληξω :) Που θα προτεινατε να παω που εχει ωραιες παραλιες αλλα οχι μονο? :p k μηπως τελικα να παω μπαλι? ειναι τοσο χαλια αληθεια?
Ευχαριστω
χχχ
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.839
Likes
18.938
Μετά τις Σεϋχέλλες, ο πύχης είναι ψηλά όσον αφορά παραλίες και θάλασσα, έχω πάει και γνωρίζω πολύ καλά.

Λοιπόν, πολύ καλή θάλασσα και παραλίες θα βρεις Ταϋλάνδη (ανατολικά, Koh Phangan, Ko Tao) και στα ανατολικά νησάκια της Μαλαισίας (π.χ. Perhentian). Έχω γράψει σχετικές ταξιδιωτικές ιστορίες και έχω ανεβάσει πολλές φωτό ώστε να δεις για τι πράγμα μιλάμε. Αν ψαχτείς παραπάνω, ίσως βρεις και άλλα νησάκια στην Ινδονησία, αλλά είναι δύσκολο να τα εντοπίσεις, να πας κτλ. Τα παραπάνω που σου έγραψα είναι εγγύηση, μη ψάξεις αλλού.

Και ναι, το Μπαλί αξίζει τόσο ώστε η θάλασσα να μη σου λείπει, είναι άλλου είδους εμπειρία, εξίσου σημαντική και ευχάριστη. Στο Lembongan και στο Gili T που πήγα για μπάνια, δεν ήταν άσχημα, αλλά μετά από εκεί που έχω κολυμπήσει δε μου φάνηκε σαν κάτι ιδιαίτερο. Μάλιστα, όταν ήμουν στο Gili T ανυπομονούσα να επιστρέψω στο αγαπημένο Ubud....τα έχω γράψει και αυτά σε ταξιδιωτική ιστορία, βρες τα και το ξανασυζητάμε.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.572
Likes
8.271
Για φανταστικές παραλίες, έλεγα, λέω και θα λέω πάντα:
Κ-α-ρ-α-ϊ-β-ι-κ-ή!!!
Και οι Μαλδίβες έχουν υπέροχες θάλασσες, αλλά Καραϊβική απλά δεν παίζεται!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.839
Likes
18.938
Για φανταστικές παραλίες, έλεγα, λέω και θα λέω πάντα:
Κ-α-ρ-α-ϊ-β-ι-κ-ή!!!
Και οι Μαλδίβες έχουν υπέροχες θάλασσες, αλλά Καραϊβική απλά δεν παίζεται!
Απλά Καραϊβική το καλοκαίρι υπάρχει ένα πολύ μικρό ρίσκο να πέσεις σε κανά τυφώνα, εκτός αν πας σε νησί εκτός ζώνης τυφώνων....πολύ μικρό επαναλαμβάνω το ρίσκο, αλλά υπαρκτό.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.839
Likes
18.938
Α, κάθε 40 χρόνια δηλαδή, τόσο συχνά....το νησί είναι εκτός ζώνης τυφώνων και πρόπερσι έβρεξε στη Χαλκιδική και τα έκανε μούσκεμα σα το βρακί της Εμμανουέλας, αυτό λέει κάτι?

Εκτός αν κάποιος νιώθει τόσο γκαντέμης...κάτι θα ξέρεις εσύ για να φοβάσαι....
 

corn

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Ωραια! Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας θα τα μεταβιβασω κ στο αμορε κ βλεπουμε. Οσο για τις Σευχελες ομος να κανω μια μικρη υποσημειωση, ναι ηταν υπεροχα τα νερα, παραλια, μερος, τοπιο, ολα! Αλλα, ειπα παραλια οχι παραλιες :p Ουσιαστικα μια ηταν η πιο υπεροχη παραλια που εχο δει κ καταληγαμε εκει αφου βεβαια γυρισαμε να βρουμε οτι παραλια μπορουσαμε γιατι οι αλλες ειχαν τρελλο κυμα κ ηταν αδυνατο να μπουμε αλλα ναι εστω αυτη η μια ηταν υπεροχη :)
Αυτα
χχχ
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.898
Likes
27.025
Α, κάθε 40 χρόνια δηλαδή, τόσο συχνά....το νησί είναι εκτός ζώνης τυφώνων και πρόπερσι έβρεξε στη Χαλκιδική και τα έκανε μούσκεμα σα το βρακί της Εμμανουέλας, αυτό λέει κάτι?

Εκτός αν κάποιος νιώθει τόσο γκαντέμης...κάτι θα ξέρεις εσύ για να φοβάσαι....
αν προσεξες το avatar μου ειναι απο εκεινα τα μερη
και σε εκεινα τα μερη θα ειναι η μονιμη κατοικια μου
σε λιγο καιρο,και επειδη ηδη εχω παει αρκετες φορες
επετρεψε μου να εχω αποψη για την περιοχη
Δεν νιωθω γκαντεμης:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.301
Μηνύματα
887.218
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom