Αλησμόνητα βράδια στα μπαράκια του κόσμου

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Που έχετε περάσει τα καλύτερά σας βράδια στο εξωτερικό? Μπάρ, κλάμπ, πάμπ και γενικά μέρη για ποτό και νυχτερινή διασκέδαση ανά τον κόσμο υπάρχουν ατελείωτα. Ας συγκεντρώσουμε κάποιες ιδέες και εμπειρίες απο νυχτοπερπατήματα εδώ, έτσι για να ξέρουμε που αξίζει να πιούμε το ποτό μας στα ''ξένα''.

Ξεκινάω με το sugar club στο Δουβλίνο, ζωντανή μουσική απο νέα συγκροτήματα κάθε βράδυ, χαλαρός κόσμος και πολύ φιλικό προσωπικό. Μας κεράσανε σφηνάκια ουίσκι επειδή 'τους άρεσαν οι φάτσες μας'.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Αν βρεθείτε στο Μιλάνο σας προτείνω για διασκέδαση να κινηθείτε στην Corso Como και συγκεκριμένα στο club Hollywood,ένα απο τα πιο γνωστά μαγαζιά της πόλης,
...: HOLLYWOOD RYTHMOTEQUE :...

και στο Εleven, Via Alessio Di Tocqueville, 11 - Milano - Zona Corso Como...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Playa Del Carmen, στο Babes...ισως το καλυτερο Μοχιτο που εχω πιει στην ζωη μου...

Apres ski κατω απο την βαση της γονδολας στο Ischgl...Jagermeister, σναπς, και αλλα "θερμαντικα"...(συγχωρεστε με αλλα ποτε δεν προσεξα το ονομα του μαγαζιου)
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Άλλο ένα: Balcony Bar στη Σιγκαπούρη, πάνω στην Orchard Rd. με πολύ χαλαρή ατμόσφαιρα και ανατολίτικο ντεκόρ. Διαμπερές μαγαζί σε όροφο και θέα στον κεντρικό δρόμο με πολύ καλά κοκταίηλ
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Στην αιώνια πόλη και μόλις λίγα βήματα απο την Piazza di Spagna βρίσκεται η Gilda..To club με το πιο γκλάμορους κοινό της πόλης...
Gilda Club - Homepage
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Κι άλλο: Dhoni Bar. Τροπικά κοκταίηλ που δε τα έχετε ξαναδεί και μάλλον δεν υπάρχουν και πουθενά αλλού απλά γιατί ο σριλανκέζος μπάρμαν αυτοσχεδιάζει! Κάθεσαι σε τεράστια πούφ πάνω στην άμμο και ο μόνος φωτισμός έρχεται απο δαυλούς πάνω σε πασσάλους και από τα φώτα στο απέναντι νησάκι. Στο Kuramathi στις Μαλδίβες.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
hard rock cafe πεκίνου!! άπαιχτο!!!!
είχε και live ρόκ μουσική με μαλαισιακινεζοταυλανδοφιλιππινέζικο γκρούπ..χορός μέχρι πρωίας,και φύγαμε εντελώς χίκ! (δεν πίνω αλκοόλ και καταλαβαίνετε τί έπαθα με ένα ποτό δεν ξέρω πως το έλεγαν...)
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
Funky Monkey στο Ανόι
La Palette στο Παρίσι
The Odeon & Ri Ra στο Δουβλίνο ( αραγε υπαρχουν ακόμη?)
τα μπαράκια με λαιβ συγκροτήματα στην Vientiane στο Λάος ..
Guru , Tiki & Jazz in Jazz στο Big Olive - Αθήνα..
όλα swinging..
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Το Sean's Bar στο Athlone της Ιρλανδίας. Η αρχαιότερη πάμπ της Ιρλανδίας και ίσως και της Ευρώπης καθώς απο ανασκαφές έχουν βρεθεί νομίσματα και άλλα ευρήματα που δείχνουν ότι άνθρωποι έπιναν στο ίδιο μέρος από το 900 μ.χ. (!!?!). Κέλτικη ατμόσφαιρα και μεγάλη συλλογή από σπάνια Ιρλανδέζικα malt. Και θαμώνες με παλιές ιστορίες και παραδόσεις.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
τι σχεση εχεις με Ιρλανδια νικο5050 ?
εγω εζησα δουβλινο 2 χρονια..

happy paddy's day!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
τι σχεση εχεις με Ιρλανδια νικο5050 ?
εγω εζησα δουβλινο 2 χρονια..

happy paddy's day!
έχω ένα καλό φίλο απο εκεί και πετάγομαι όποτε μπορώ. happy paddy's day!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom