Αλλαγη ωρας πτησης επιστροφης

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Μολις μου εστειλε η TUIfly.com e-mail,

Many thanks for booking your flight with TUIfly.

Unfortunately the flight itinerary for your booking has had to be changed. We are, therefore, offering you a different flight in replacement of the changed flight time at the time detailed below. We have, assuming that you agree, made the booking for the changed flight and time. Please check your travel itinerary and plans to incorporate any changes to route and/or travel date.


Δηλαδη,τι να πω,γαμωτο...Δεν μου λενε γιατι μου το αλλαξαν.Δεν εκανα online seat reservation αλλα φανταζομαι δεν ειναι αυτος ο λογος.
Απο οτι ειδα,στην ιστοσελιδα τους,αλλαξαν την ωρα μονο εκεινη τη μερα!!!
Πρωτη φορα που κλεινω μονος μου και μου αλλαζουν την ωρα επιστροφης,ευτυχως την ιδια ημερομηνια.
Αντι να φυγω 16.25,μου το εβαλαν 06.00!! 10 ωρες νωριτερα!Ειχα κλεισει επιστροφη απογευμα,ακριβως για να αποφυγω να ξυπνησω μεσα στη μαυρη νυχτα.

Επισης,μου λενε και αυτο,

If changes have been made to your route or flight date, or if your flight times have changed by more than four hours, you can change, if seats are still free, to the next available flight or cancel the booking without incurring any fees. The flight may only be changed to a flight of the same airline you have primarily booked.
Αλλα για να κανω τωρα αλλαγες σε ξενοδοχεια και εισητηρια,μου φαινεται ιστορια μπερδεμενη και πiο ακριβη,σε σχεση με τα ως τωρα δεδομενα,οποτε αναγκαστικα θα το αποδεχτω.

Αποψεις?
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Όχι, δεν έχει να κάνει με κάτι που δεν έκανες εσύ....
Προφανώς έβγαλε η εταιρεία το απογευματινό δρομολόγιο...
Δεν είχε άλλο αργότερα υποθέτω... οπότε σε βάλανε στο προηγούμενο.
Σε αυτή την περίπτωση ή ακυρώνεις κ ζητάς τα λεφτά πίσω ( λόγω involuntary change ) ή αποδέχεσαι την αλλαγή ..(σε ορισμένες περιπτώσεις οι εταιρείες καλύπτουν έξτρα έξοδα που προκύπουν πχ έξτρα διανυκτεύρεση κλπ...αλλά κυρίως σε περιπτώσεις που έχεις κάποια καθυστέρηση με αποτέλεσμα να χάσεις connecting πτήση...κάτι που μάλλον δεν ισχύει στην περίπτωσή σου )

καλή τύχη!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Tελικα το δρομολογιο θα εκτελεστει απο αλλη εταιρια την Hamburg International.Γιαυτο η ωρα θα ειναι 06.00.Αναγκαστικα το αποδεχτηκα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.201
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom