ΗΠΑ Αμερικάνικες ιστορίες αγάπης...

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
καλησπερα και συγχαρητηρια για την αφηγηση και τις εμπειριες.θα παω κι εγω l.a. για μερικες μερες.θελω σιγουρα να παω las vegas hollywood kai beverly hills σκεφτομουν και το grand canyon αλλα το θεωρουσα πολυ δυσκολο,δεν ηξερα οτι οργανωνουν ημερησιες.κατα τ αλλα αυτα τα μερη που περιγραφεις αυτα τα καταπληκτικα!!yosemite kai san diego,ποσο χρονο χρειαζομαι απο λ.α. για να παρω μια γευση?και εκτος να νοικιασεις αυτοκινητο πως αλλιως πας,ειναι ευκολο?η οδηγηση στις ηπα ειναι ευκολη υποθεση?το διπλωμα μας ισχυει?
I am back... Μόλις πήρα 2 κουτιά αντικαταθλιπτικά για να συνέλθω αλλά χλωμό το βρίσκω...

Χάλια ήταν, ένα χάλι... άπαπα κανένας να μην πάει Ν.Υ μια μιζέρια... αφήστε να πηγαίνω μόνο εγώ να σας τα λέω...

Στο θέμα μας τώρα.

1. Πρέπει να πας στην ΕΛΠΑ να βγάλεις διεθνές δίπλωμα. Η οδήγηση στις Η.Π.Α είναι ευκολότατη υπόθεση... δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα...
2. Το San Diego ανάλογα με την κίνηση είναι κανένα δύωρο, ο δρόμος αυτοκινητόδρομος... η επίσκεψη επιβάλεται...
3. Για να πας στο Grand Canyon πρέπει πρώτα να πας στο Las Vegas και από εκεί μπορείς να πάρεις ότι εκδρομή τραβάει η ψυχή σου για το φαράγγι. Αεροπλάνο, λεωφορείο, συνδιασμός και των δύο, μηχανές, πεζοπορία, ότι θέλεις. Παντου στο Βέγκας πουλάνε εκδρομές. Ο φτηνότερος τρόπος για να φτάσεις στο Βεγκας από το L.A είναι να κλείσεις ένα πακέτο από το αμερικάνικο expedia... Πάμφθινο και με πάρα πολλές επιλογές ξενοδοχείων. Υπολόγισε τουλάχιστον 3 βράδια μια που την μια μέρα θα την αφιερώσεις στο φαράγγι...
4. Το Yosemite ξέχασε το, δεν ειναι προσβάσιμο από το L.A είναι κανένα 3ωρο από το S.F και πρός άλλη κατευθυνση...
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
καλως ηρθες traveller φαινετε πως περασες παρα πολυ ωραια...να μας τα πεις!!!!!!!!
ευχαριστω πολυ και για τις συμβουλες σου.expedia ενοεις μεσω internet κι αυτο.για το grand canyon θεωρεις οτι η τιμη θα ειναι καλυτερη αν το κλεισω απο κει η απο internet?.και γενικα ισχυει παντα οτι οι τιμες ειναι καλυτερες μεσω internet?
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
εκλεισα τελικα χτες για las vegas απο expedia ειχες δικιο εχει τις καλυτερες προσφορες ευχαριστω για τη βοηθεια
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
Traveller διαβάζοντας την ιστορία σου για την California, με γύρισες πίσω σε πολύ αγαπημένα μέρη...

Από το 1994 έως το 1998 ήμουν για σπουδές στο USIU, στο San Diego, CA.

Και φυσικά έχω επισκεφθεί (και οδηγήσει) όλη την California, αρκετά από Nevada (4 φορές Las Vegas), Hawaii & πολλά μίλια σε Baja California, Mexico...

Δυστυχώς έχουν περάσει 10 χρόνια από τότε και δεν έχω καταφέρει να ξαναπάω... (βλέπεις ο πλανήτης μας έχει τόσα όμορφα μέρη και εμείς έχουμε μία ζωή για να τα απολαύσουμε...)
 
Μηνύματα
777
Likes
622
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Φοβερές περιγραφές, ωραίες εικόνες. Πάντα τέτοια. Βέβαια, μου χάλασες λίγο την διάθεση σχετικά με το ταξίδι μου στο Λος Αντζελες αλλα τί να γίνει... Θα φροντίσω να το απολαύσω όσο γίνεται περισσότερο.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Φοβερές περιγραφές, ωραίες εικόνες. Πάντα τέτοια. Βέβαια, μου χάλασες λίγο την διάθεση σχετικά με το ταξίδι μου στο Λος Αντζελες αλλα τί να γίνει... Θα φροντίσω να το απολαύσω όσο γίνεται περισσότερο.
γιατι καλε στη χαλασε?τοσα ωραια πραγματα εζησε!
 
Μηνύματα
777
Likes
622
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Μου τη χάλασε γιατί φοβάμαι ότι και εγώ θα φάω την ίδια απογοήτευση με το Λος Αντζελες. Αν κατάλαβα καλά, ήταν το απογοητευτικότερο σημείο του ταξιδιου σύμφωνα με την περιγραφή.
Τέλος πάντων, θετική σκέψη να υπάρχει...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
υπέροχη ιστορία υπέροχο και το S.F. ΄το ίδιο jet lag έπαθα κι εγώ και τελικά μου βγήκε σε καλό γυρίσαμε την πόλη σε μία μέρα απο το πρωί μέχρι το βράδυ.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Να'σαι καλα! Με ταξιδεψες σε μερη που ονειρευομαι και κραταω τα τελευταια σου λογια: "οι εντυπωσιακές μα τόσο αντιφατικές πόλεις, θα είναι πάντα στην καρδιά μου" μιας και αυτος ειναι ενας απ'τους λογους που με γοητευει τοσο ενα τετοιο ταξιδι! Ευχαριστουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom