Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Για το House of cards τι γνώμη έχετε? Αξίζει?? Σκέφτομαι να ξεκινήσω τη σειρά!!!
Να την ξεκινήσεις ανεπιφύλακτα!!!
Από τις καλύτερες σειρές που έχω δει τα τελευταία χρόνια, με τον Kevin Spacey & την Robin Wright ως ''διαβολικό ζεύγος'' Underwood να δίνουν ρεσιτάλ.
Ειδικά τη 2η σεζόν την είδα με ρυθμούς αποβλάκωσης.
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
Ε τι ίδωμεν; όταν μια σειρά ξεκινάει , περιμένεις την αρχή της να σε ενθουσιάσει, να σε τραβήξει για παραπέρα. Τούτο δω χειρότερα δε θα μπορούσε να αρχίσει, τι να περιμένουμε για παρακάτω;
Γενικά, ποτέ δεν κρίνω τελείως μια σειρά από τα πρώτα επεισόδια, αν και μια δυνατή αρχή όπως λες σίγουρα είναι το καλύτερο εχέγγυο για να σε κρατήσει.
Βέβαια, υπάρχει και το Breaking Bad το οποίο (εμένα προσωπικά) στα πρώτα επεισόδια μου είχε φανεί λίγο βαρετό, αλλά τελικά εξελίχθηκε σε μία από τις καλύτερες σειρές που έχω δει.
Αλλά ας αλλάξουμε θέμα, το Orange is the New Black αξίζει να το ξεκινήσω;
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Εμένα το breaking bad μου φάνηκε βαρετό σε όλες τις σεζόν, με ορισμένα δυνατά ξεσπάσματα βέβαια (κυρίως στην τελευταία σεζόν), αλλά μέχρι εκεί.
Πολλές κοιλιές, πολύ μελό με τις γυναίκες της σειράς να σε βάζουν να σκέφτεσαι το fast forward, ο yo bitch κουραστικά επαναλαμβανόμενος κλπ..
Ίσως είχα υπερβολικές απαιτήσεις επειδή με είχαν ζαλίσει όλοι για την υπερσειρά που δεν είχα δει ακόμα. Δεν την βάζω ούτε στο top5 των καλύτερων σειρών που έχω δει, μη πω πως παλεύει και για την 10δα.. Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί ενθουσίασε τόσο κόσμο.

Το orange is the new black το παράτησα στα πρώτα επεισόδια, μου φάνηκε πολύ soft για σειρά με φυλακές, χτυποκάρδια στο κορυδαλλός hills φάση..
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Επιστρέφει το twin peaks μετά από 25 χρόνια.

Για να είμαι ειλικρινής, την εποχή που έπαιζε, εγώ έπαιζα μάλλον με πλέιμομπιλ.
Αλλά διαβάζω πολλά σχόλια, βλέπω Λιντς, οπότε θα προσπαθήσω να δω το παλιό πριν κυκλοφορήσει το καινούριο, δεν βλέπεις και συχνά τέτοιο come back.





Αν θυμάται κάποιος το παλιό, ας πει δυο λόγια.
(δεν θα σχολιάσω την ηλικία του)! ;p
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Επιστρέφει το twin peaks μετά από 25 χρόνια.

Για να είμαι ειλικρινής, την εποχή που έπαιζε, εγώ έπαιζα μάλλον με πλέιμομπιλ.
Αλλά διαβάζω πολλά σχόλια, βλέπω Λιντς, οπότε θα προσπαθήσω να δω το παλιό πριν κυκλοφορήσει το καινούριο, δεν βλέπεις και συχνά τέτοιο come back.





Αν θυμάται κάποιος το παλιό, ας πει δυο λόγια.
(δεν θα σχολιάσω την ηλικία του)! ;p
Θυμαμαι οτι για την εποχή του ηταν πολυ "προχωρημενο" , δεν κυκλοφορουσαν τετοιες σειρες εκεινα τα χρόνια
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ναι ρε παιδιά κι εγώ απόφασισα να δω το Twin Peaks (άπλετος χρόνος γαρ) οπότε για δώστε σκονάκι όσοι το έχετε δει!

@GTS εσύ ίσως; όχι οτι θα μπορούσες ηλικιακά αλλά επειδή ήσουν προχώ για την ηλικία σου....:p
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
@ευαγγελια κι εσένα σε εμπιστεύομαι (ειδικά στο φαγητό...;)) να το δω δηλαδή; για πες 2-3 πραγματάκια αν θυμάσαι!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.559
Πριν 25 χρόνια εγώ έβλεπα κάτι τέτοια...

Τώρα, για εξηγήστε τι θα πει "προχώ" και ίσως ρίξω κανά βλέφαρο...αν πάντως αυτή που βλέπω στην απο πάνω φωτό είναι η Σέριλιν Φέν, σε καλό δρόμο είμαστε...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ε τι να πω ; Πρέπει να το δεις βρε @Nedelja ! Ένα ψυχολογικό ας πούμε θρίλερ. Είναι ένας τύπος από το FBI του οποίου του ανέθεσαν να εξιχνιάσει τον φόνο μιας ντόπιας. Αυτή ήταν πολύ δημοφιλής στη κοινότητα και στη βαρετή μικρή πόλη ....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.559
Ξεκίνησε Homeland, Walking Dead, έχουμε Boardwalk Empire, Big Bang Theory, καλά πάμε...:D

Βλέπω θετικά σχόλια για ένα "Forever"...Όποιος έχει χρόνο το κοιτάει και μας λέει :rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.007
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom