ΗΠΑ Ανάσταση στο Μανχάταν

Dancing Queen

Member
Μηνύματα
94
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
στα φθινοπωρινα φυλλα
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλημέρα. Θέλω να ρωτησω κατι ειδικο για το Μανχαταν….Θα βρισκομαι εκει τη περιοδο του Πασχα, και αυτό που με καιει είναι που θα κανω Ανασταση (περαν των αξιοθεατων, νυχτερινης ζωης, μουσειων, θεατρων κλπ.κλπ.). Είναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που δεν θα ειμαι Ελλαδα το Πασχα, παντα κανονιζα να εκδραμω τη δευτερη βδομαδα και …αισθανομαι ηδη καπως, αλλα ας οψεται η αδεια. Εχω ρωτησει γνωστο μου που εμενε πολλα χρονια Μανχαταν και μου ειπε ότι η πιο κοντινη Ορθοδοξη εκκλησια στην Ταιμς σκουερ που θα μενω είναι η εκκλησια του Αγιου Γεωργιου που βρισκεται 307 W , 54 str & 8 ave. Φανταζομαι ότι θα εχει λειτουργια αλλα καλου –κακου θα παω και τη Μεγαλη Παρασκευη να τσεκαρω ακριβως για το τι ωρα θα πρεπει να ειμαι. Η ερωτηση μου είναι αν γνωριζετε και καποια άλλη Ορθοδοξη ελληνικη εκκλησια παντα στο Μανχαταν που ισως εχετε παει οι ιδιοι και ξερετε (ξερω ότι στην Αστορια υπαρχουν πολλες και μαλιστα κανουν και περιφορα επιταφιου την Μ. Παρασκευη αλλα εχω κανονισει να παω εκει άλλη μερα) ή αν εχετε βρεθει γενικως σε αντιστοιχη περισταση (Χριστούγεννα, Ανάσταση) σε ελληνικη εκκλησια στο Μανχαταν, και μπορειτε να μου πειτε να παω κι εγω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom