Ανέκδοτα

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μερος 2

Ξερεις ενα σωρο απορρητα μυστικα που αν τα αποκαλυπτες θα επρεπε να ξαναγραφτει η παγκοσμια ιστορια.

Επισης ξερεις λεπτομερειες για τη ζωη επωνυμων που δεν εχουν αποκαλυφθει για τον πολυ κοσμο και παντα απο εγκυρη πηγη ( αυτη ειναι σεξομανης, αυτος ειναι gay κτλ)

εισαι βεβαιος οτι το κακο ματι εχει αποδειχθει και επιστημονικα.

Ποτε δεν σου φτανουν τα χρηματα για τα βασικα ειδη αναγκης,αλλά παντα σου περισσευουν για τα ειδη πολυτελειας.

Μισεις τους δημοσιους υπαλληλους,αλλά ονειρο ζωης ειναι να γινεις ενας απο αυτους.

Ξερεις οτι οι αλλοι ειναι τουρκοσποροι ή Σλαβοι ,αλλά εισαι βεβαιος οτι ο Μεγας Αλεξανδρος βρισκεται στην αρχη της δικης σου κληρονομικης αλυσιδας.

Κυριακη πρωι κοινωνας στην εκκλησια και το απογευμα ριχνεις Χριστοπαναγιες στο γηπεδο.

Διπλοπαρκαρεις για τσιγαρα κλεινοντας το δρομο και απολογεισαι σε αυτους που κορναρουν, αλλά στο παρακατω στενο πλακωνεις τον οδηγο που εκανε ακριβως το ιδιο.

Καυχιεσαι που ησουν λοκατζης στο Μαυρο Πευκο,χλευαζοντας τους πεζικαριους, αλλά βαζεις βυσμα για να παει ο γυιος σου κεντρο στη Κορινθο και ειδικοτητα διαβιβαστης στο Χαιδαρι.

Πας γυμναστηριο και καπνιζεις και ενα πακετο τσιγαρα τη ημερα.

Καυχιεσαι που ο γυιος σου ειναι γκομενοκατακτητης και η κορη σου παρθενα.

Προειδοποιεις με τα φωτα για μπλοκο, αλλά παραπονιεσαι στον αστυνομικο οτι δεν δινει κληση και στους αλλους οδηγους.

Οταν σταματας στο φαναρι εχεις το χερι στη κορνα.

Οι νοικοκυρες βαζουν σεμεδακι πανω απο την οθονη του PC

Παντα αναρωτιοσουν σε το διαολο χρησιμευει η "διαβαση πεζων"



αφεντικο ,και εγω θελω να πιστευω οτι δεν ανηκω σε καμια κατηγορια απο τις παραπανω ( ενταξει ειμαι σε αυτους γυμναστηριο + τσιγαρο ,ουφ μαλακά επεσα !!)
αλλά δυστυχως καθε μερα διαπιστωνω οτι η κατα τα άλλα συμπαθεστατη φυλη μου ανηκει σε πολλες απο τις κατηγοριες ...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
το πάτερ ημών του κομπιουτερόβιου:haha::

"Hacker ημών, ο εν των προγραμματιστών, αγιασθήτω ο κώδικας Σου.ελθέτω το προγραμμά Σου, γεννηθήτω το Update Σου ως εν server και επι του client. Το patch ημών το critical δος ημίν σήμερον, και άφες ημίν τα exploits ημών ως και ημείς αφίεμεν τα advisories ημών.Και μη εισενέγκης ημάς εις μπλε οθών , αλλα ρύσαι ημάς απο το data loss.
και η εκδοχή του "Πιστεύω"για τον φραπεδόπληκτο :haha::

Πιστεύω εις έναν φραπέ, αφρώδη, παγοκράτορα, ρουφηχτόν εκ καλάμου σπαστής, εις στομάχους πάντων ερριμένον. Και εις ένα αφρόγαλα, λευκόν, πηχτόν, του καφέ συνοδό, και λιπογενές το δια τον καφέ ποιηθέντα προ πάντων καπουτσίνο. Milk εκ βοδώς, αφρόν αληθινόν, εκ μιξερός ηλεκτρικού χτυπηθέντα, ού γεννηθέντα, ομοχρήσιμου του φραπέ δι ου το μάτι ορθάνοιξ
Τον δι' ημάς τους ανθρώπους
και δια την ημετέραν εργασίαν
φυτροθέντα εν καφεοδένδρων
και μαζευθέντα εξ άρρενος εργάτου
και αγοράσθη εξ εταιρείας...
και εσυσκευάσθηκε.

Αγορασθέντα τε υπό ημών
εντός μικρής σακουλίτσας
ή κουτιού ή βαζακίου
Και ετοιμάσθη τας πρώτας ώρας
κατά τας πρωινάς.

Και εισέπεσε εντός ποτηριού
και ζαχαρώθηκε εκ κουταλιάς του γλυκού.... Διαβάστε περισσότερα

Και πάλιν άφρισε μετά δόξης
τσίτα κάνων κοιμητούς
ώστε χουζουρίου έλθη το τέλος.

Και εις το ρεύμα το πάγιον,
το χρήσιμον, το μιξεροκινόν,
το εκ της δεής επαραγόμενον
το συν ψυγείου και θηκών συνεργαζώμενο,
ωστε παρασκευαζώμενο,
παγακίων και υδάτων ψυχρών.

Εις μίαν, καφετερίαν, ομαδικήν και φιλικήν φραπεδοποσίαν.

Ομολογώ εν τσίμπημα εις μπισκότου εκ του μπολ.

Προσδοκώ τασάκι καθαρόν.

Και να είναι η ζάχαρη λιωμένη.

Αμήν
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
και μία οπτικοακουστική εκδοχή του "Πιστεύω" του φραπεδόπληκτου
:D

νομίζω οτι στο επόμενο μου ταξίδι στο εξωτερικό, θα το μάθω απ έξω!:D
 
Last edited by a moderator:

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:haha::haha::haha:

Θάνο, έγραψες πάλι...

Αν βρεις και το "τη υπερμάχω" για το τσιγάρο...:bleh: ανέβασέ το στο γκρουπ, ξέρεις εσύ...;)
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
ακολουθει νεο ανεκδοτο!!!στις κακες λεξουλες θα βαλω αστερακια...!
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Φθινόπωρο και πρώτη μέρα στα θρανία για τους μαθητές του αμερικανικού κολεγίου. Η δασκάλα παρουσιάζει στα αμερικανάκια έναν καινούριο συμμαθητή τους, τον Ιάπωνα Σακίρο Σουζούκι (γιο του διευθυντή της Σόνυ) και το μάθημα αρχίζει με μικρές ερωτήσεις ιστορίας .
- Για να δούμε λοιπόν, πόσο καλοί είστε στην αμερικανική ιστορία; λέει η δασκάλα. Ποιος είπε: 'Δώστε μου ελευθερία ή δώστε μου θάνατο';
Κάποιοι μουρμουρίζουν αλλά κανείς δεν σηκώνει το χέρι του, εκτός από τον καινούριο:
- Ο Πάτρικ Χένρυ το 1775 στη Φιλαδέλφεια, απαντά.
- Μπράβο Σουζούκι. Και ποιος είπε: 'Κυβέρνηση του λαού, από το λαό και για το λαό'; ξαναρωτά την τάξη η δασκάλα.
- Ο Αβραάμ Λίνκολν, το 1863 στο Γκέτυσμπουργκ, απαντά και πάλι ο Σουζούκι.
Η δασκάλα κοιτάζει αυστηρά την τάξη και λέει:
- Ντροπή σας! Ο Σουζούκι είναι Γιαπωνέζος και ξέρει την αμερικανική ιστορία καλύτερα από σας!
Τη σιωπή στην τάξη σπάει μια μικρή φωνή από τα πίσω θρανία:
- Ρε δεν πάτε να γαμ*** όλοι, μαλ*** γιαπωνέζοι!
- Ποιος το είπε αυτό;;; ρωτάει αυστηρά η δασκάλα.
Ο Σουζούκι σηκώνει το χέρι του και χωρίς να περιμένει λέει:
- Ο στρατηγός Μακάρθουρ, το 1942, στη διώρυγα του Παναμά και ο Λι Ιακόκα, το 1982 στη γενική συνέλευση της Τζένεραλ Μότορς.
Η τάξη βυθίζεται στη σιωπή.
- Θέλω να ξεράσω... ακούγεται μια ξεψυχισμένη φωνή.
- Ποιος το είπε αυτό;;; ρωτάει με βλοσυρό ύφος η δασκάλα.
Και ο Σουζούκι πετάγεται πάλι:
- Ο Τζορτζ Μπους ο πρώτος, στον πρωθυπουργό Τανάκα κατά τη διάρκεια επίσημου δείπνου στο Τόκιο το 1991.
Ένας μαθητής σηκώνεται όρθιος και ξεσπάει:
- Ρε δε μας παίρνεις καμιά π***, λέω γω!!!
Και ο Σουζούκι, ψύχραιμα:
- Μπιλ Κλίντον στη Μόνικα Λουίνσκι, το 1997, στο οβάλ γραφείο του Λευκού Οίκου.
Δυο τρεις μαθητές πετάγονται και φωνάζουν:
- Α γα... σου ρε μαλακισμένο, Σουζούκι.
Ατάραχος ο Γιαπωνέζος:
- Βαλεντίνο Ρόσι, παγκόσμιο πρωτάθλημα μοτοσικλέτας, ράλι Νότιας Αφρικής, το 2002.

Κόλαση στην τάξη, οι μαθητές ουρλιάζουν και πετάνε καρέκλες, η δασκάλα έχει σωριαστεί λιπόθυμη και ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και μπαίνει ο διευθυντής:
- Ε, μα την Παναγία δεν έχω ξαναδεί τέτοιο μπουρδέλο.
Και στο βάθος ακούγεται πάλι η φωνή του Σουζούκι:
- Πρωθυπουργός της Ελλάδας, Κώστας Καραμανλής, το 2004, στο πρώτο υπουργικό συμβούλιο της κυβέρνησής του.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
:clap::clap::clap:μπράβο!!!!!!!!!ξεκίνησες τέλεια την μέρα μου,ευχαριστώ..τέλειο:p:p:p
και με φοβερό φινάλε:rolleyes::rolleyes:!πάντα τέτοια!!!!!!!
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
ναι ναι!!εχει πολυ πλακα!!:haha:
 

rasraziel

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
[FONT=verdana,arial] Πάει ένας τύπος στο ζαχαροπλαστείο, παραγγέλνει την πιο ακριβή πάστα του την φέρνουν, τρώει, πίνει το νερό και σηκώνεται να φύγει.
Τον σταματάει ο σερβιτόρος:
- Κύριε, δεν θα πληρώσετε;
- Όχι, δεν πληρώνω, γιατί ξέρω καράτε.
Ο σερβιτόρος πηγαίνει στο αφεντικό του, του διηγείται την ιστορία και το αφεντικό τον συμβουλεύει να τον αφήσει να φύγει.
Το ίδιο περιστατικό επαναλαμβάνεται καμία δεκαριά φορές και το αφεντικό προσλαμβάνει έναν επαγγελματία μποξέρ, και τον ντύνει σερβιτόρο.
Παρουσιάζεται ξανά ο ίδιος τύπος, παίρνει πάλι την ακριβότερη πάστα, δεν πληρώνει.
Ο σεβιτόρος-μποξέρ τον σταματά.
- Δεν θα πληρώσετε, κύριε;
- Α, θα είσαι καινούργιος εδώ. Εγώ δεν πληρώνω γιατί ξέρω καράτε!
- Ε, και εγώ ξέρω μπόξ.
- Ε, φάε και εσύ μια πάστα!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
ΑΝ O NΩΕ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΑΣ...

Ο Κύριος φανερώθηκε στον Νώε και του είπε:
-Σε ένα χρόνο θα ρίξω βροχή και θα σκεπάσω ολόκληρη τη Γη με νερό και θα καταστρέψω τα πάντα. Αλλά θέλω εσύ να σώσεις τους δίκαιους και ευσεβείς ανθρώπους και δύο ζώα από κάθε είδος που υπάρχει στη Γη. Σε προστάζω να χτίσεις μία Κιβωτό.
Και ο Θεός παραδίδει στον Νώε τα σχέδια για την Κιβωτό. Με φόβο Κυρίου ο Νώε παίρνει τα σχέδια και συμφωνεί να φτιάξει την Κιβωτό. Θυμήσου, είπε ο Κύριος,
-Πρέπει να έχεις τελειώσει την Κιβωτό και να έχεις μαζέψει όλα τα ζώα σε ένα χρόνο. Ένα χρόνο αργότερα, αρχίζει να σχηματίζεται μια καταιγίδα και όλες οι θάλασσες της Γης έχουν φουρτούνα. Ο Θεός κοιτάει τι γίνεται και βλέπει τον Νώε να κάθεται στην αυλή του και να κλαίει.
-Νώε! Ανακράζει, Που είναι η Κιβωτός;
-Συγχώρεσε με Κύριε, παρακαλά ο Νώε, έκανα ό,τι μπορούσα αλλά αντιμετώπισα μεγάλα προβλήματα.
-Πρώτα-πρώτα έπρεπε να πάρω άδεια για την κατασκευή και τα σχέδια που μου έδωσες δε συμφωνούσαν με τον ισχύοντα κανονισμό.
-Χρειάστηκε να προσλάβω ναυπηγό και να ξαναγίνουν τα σχέδια από την αρχή.
-Μετά βρέθηκα σε διαμάχη με το Λιμενικό για το αν χρειαζόταν η Κιβωτός σύστημα πυρασφάλειας, βάρκες και σωσίβια.
-Μετά μου έκανε καταγγελία ο γείτονας μου, γιατί παραβίαζα λέει τα όρια δόμησης χτίζοντας την Κιβωτό στην αυλή μου, και έτσι χρειάστηκα άδεια και από την Πολεοδομία.
-Είχα πρόβλημα και να βρω ξύλα για την Κιβωτό γιατί υπήρχε απαγόρευση υλοτόμησης για την προστασία της Πιτσιλωτής Κουκουβάγιας.
Τελικά κατάφερα να πείσω την Υπηρεσία Προστασίας Δασών πως χρειαζόμουν το ξύλο για να σώσω τις κουκουβάγιες.>
-Αλλά όμως ο Οργανισμός Προστασίας Ζώων δεν με άφηνε να πιάσω κουκουβάγιες. Και έτσι δεν έχουμε κουκουβάγιες.
-Μετά οι ξυλουργοί κατέβηκαν σε απεργία, αλλά κατάφερα να έρθω σε συμφωνία με το σύλλογο τους. Τώρα έχω 16 ξυλουργούς να δουλεύουν στην Κιβωτό, αλλά δεν έχω κουκουβάγιες.>
-Όταν άρχισα να μαζεύω τα υπόλοιπα ζώα, μου έκανε μήνυση μία ομάδα ακτιβιστών, γιατί θα έπαιρνα μόνο δύο από κάθε είδος.>
-Όταν ξεμπέρδεψα με αυτή τη μήνυση με ενημέρωσαν από το ΥΠΕΧΩΔΕ ότι δεν γινόταν να συνεχιστούν οι εργασίες αν δεν κάνω δήλωση για την επίδραση στο περιβάλλον του σχεδιαζόμενου κατακλυσμού. Δεν τους αρέσει η ιδέα ότι δεν έχουν αρμοδιότητα στις αποφάσεις του Δημιουργού του Σύμπαντος.
-Μετά οι τοπογράφοι τους Στρατού απαίτησαν χάρτη της προτεινόμενης ροής των υδάτων του κατακλυσμού. Εγώ τους έστειλα μία υδρόγειο.
-Αυτές τις μέρες προσπαθώ να λύσω ένα ζήτημα με την Επιτροπή Ισότητας, που λένε ότι κάνω διακρίσεις επειδή δεν θα πάρω ανθρώπους που δεν πιστεύουν σε Εσένα, Κύριε.
-Μου έστειλαν και αυτή την ειδοποίηση με δικαστικό επιμελητή ότι οφείλω φόρο και πρόστιμο γιατί δεν δήλωσα την Κιβωτό ως σκάφος αναψυχής.
-Τώρα η εφορία έχει παγώσει τις καταθέσεις μου γιατί πιστεύουν ότι φτιάχνω την Κιβωτό για να φύγω από την χώρα για να μην πληρώσω φόρους.
-Και ακόμη δεν έχει αποφασίσει το Συμβούλιο της Επικρατείας αν ο Κατακλυσμός είναι αντισυνταγματικός, αφού πρόκειται για θρησκευτική πράξη.
-Πραγματικά, δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω για τουλάχιστον 5 - 6 χρόνια.
Και τότε άρχισε να καθαρίζει ο ουρανός, να λάμπει ο ήλιος και να ηρεμούν οι θάλασσες. Το ουράνιο τόξο στόλισε τον ορίζοντα.
Ο Νώε κοίταξε τον Θεό με ελπίδα.
-Κύριε, αυτό σημαίνει ότι δεν θα τα καταστρέψεις όλα;;;
Και απάντησε ο Θεός,
-Μπα, δε βαριέσαι. Ας το κάνει το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.476
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom