Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

Sanji

Member
Μηνύματα
31
Likes
15
Για Μάρτιο μάλλος άργησες γιατί φαίνεται ότι εκεί κυμαίνονται οι τιμές στα 200 €.
Για Απρίλιο πάντως είναι πιο χαμηλές οι τιμές για Βερολίνο από ότι είδα. Πετάει και η ryanair και 4-7/4 πας με 122 ευρώ και ένα σακίδιο στην πλάτη με ωραίες πτήσεις.
Μπορει και Φλεβαρη να παω κλασσικος Ελλήνας της τελαυταιας στιγμης..θα το ειχα κλεισει νωριτερα απλα λεω απο το να παω σολο ας περιμενω μηπως ψηνοταν κανενας και τελικα ψηθηκε απλα αυτο ειναι το αντιτιμο η καταληξη στον προορισμο και τις ημερες
 

Sanji

Member
Μηνύματα
31
Likes
15
Η Βαρκελώνη κατά τη γνώμη μου είναι η πιο ακριβή από αυτές που ανέφερες τόσο σε αεροπορικά όσο και σε διαμονή, είσοδοι σε αξιοθέατα, μετακινήσεις , φαγητό κλπ . Θέλει επιπλέον καλύτερη προετοιμασία γι αυτό και προτείνω να ετοιμαστείτε λίγο καλύτερα και είναι προτιμότερο να πάτε άνοιξη ή φθινόπωρο που οι συνθήκες θα είναι ιδανικές.
Μπορείς να επισκεφτείς τώρα τον Φεβρουάριο την Βαρσοβία με μία διανυκτέρευση Κρακοβία ή Γντανσκ ή Πόζναν ή Βρότσλαβ . Και αν έχετε διάθεση και δεν έχετε περιορισμούς χρημάτων, χρόνου , προγραμματισμού μπορείτε να πάτε ένα ΣΚ του Μαρτίου στο Βουκουρέστι που είναι αρκετά οικονομικός προορισμός γενικά και βγαίνει σε ένα ΣΚ.
Τα 170 ευρώ για αεροπορικά που βρήκες για Βερολίνο είναι μια χαρά για πτήση τον επόμενο μήνα. Για διαμονή υπολόγισε 85-140 για ένα δίκλινο. Επίσης αν αποφασίσεις να επισκεφτείς το Βερολίνο μπορείς να κάνεις μια εξόρμηση στη Δρέσδη όπως ανέφεραν και τα παιδιά ή στο Ποτσνταμ που βρίσκεται πολύ κοντά.
Για όλους τους προορισμούς θα βρεις αναλυτικές πληροφορίες στο φόρουμ.
Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες. Ετσι που κοιτουσα μια ματια ειδα ενα πολυ καλο καταλυμα στα 74€ την βραδια. Κ η Πολωνια δε με χαλουσε για δω κυριως Αουσβιτς αλλα προσωπικα θα ηθελα πρωτα να επισκεφθω Βερολινο
 

annoula

Member
Μηνύματα
263
Likes
537
Έχεις δίκιο και έγω για Βερολίνο ψηνόμουν περισσότερο αυτή τη περίοδο για κάποιο λόγο αλλά επειδη δεν ταξιδεύω μονος καταλαβαίνεις.... Παντως σε αυτο το νορμαλ τιμες είναι το πιο βασικό. Βουκουρέστι ειναι το πιο φθηνο, δε τρελαινομαι αλλα επειδη δεν το εχω επισκεφθει οκ δεν με χαλαει κ απο την αλλη.
Πήγα Βουκουρέστι τα Χριστούγεννα χωρις να εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Είναι οκ για ενα 2 - 3 ημερο αλλα σιγουρα αυτό που δεν πρεπει να παραλειψεις ειναι τα Καρπάθια! Απογειώνουν την εκδρομή, το δε Brasov είναι όντως όμορφο! Παντως οικονομικα εκει δεν ειναι, βρηκα παμφθηνα εισιτηρια κ πολυ οκ ξενοδοχειο αλλα το βρηκα ακριβο για Βαλκάνια.
 

Sanji

Member
Μηνύματα
31
Likes
15
Πήγα Βουκουρέστι τα Χριστούγεννα χωρις να εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Είναι οκ για ενα 2 - 3 ημερο αλλα σιγουρα αυτό που δεν πρεπει να παραλειψεις ειναι τα Καρπάθια! Απογειώνουν την εκδρομή, το δε Brasov είναι όντως όμορφο! Παντως οικονομικα εκει δεν ειναι, βρηκα παμφθηνα εισιτηρια κ πολυ οκ ξενοδοχειο αλλα το βρηκα ακριβο για Βαλκάνια.
Ευχαριστώ για την εμπειρια σου. Ναι ετσι σκεφτομουν κ εγω αν πάω.Μάλλον το αποκλεισαμε το Βουκουρέστι για την ώρα κ έχει μπηκε στο προσκηνιο ξαφνικά και το Καιρο.:-/
 

annoula

Member
Μηνύματα
263
Likes
537
Ευχαριστώ για την εμπειρια σου. Ναι ετσι σκεφτομουν κ εγω αν πάω.Μάλλον το αποκλεισαμε το Βουκουρέστι για την ώρα κ έχει μπηκε στο προσκηνιο ξαφνικά και το Καιρο.:-/
Άσε την Αίγυπτο για οταν θα εχεις χρονο και για κρουαζιερα στο Νείλο. Είναι με διαφορα το καλύτερο κομμάτι. Κρίμα να πας μόνο Κάιρο.
 

Sanji

Member
Μηνύματα
31
Likes
15
Άσε την Αίγυπτο για οταν θα εχεις χρονο και για κρουαζιερα στο Νείλο. Είναι με διαφορα το καλύτερο κομμάτι. Κρίμα να πας μόνο Κάιρο.
Αν λεμε παω τωρα αυτη την εποχη δε θα μπορώ να κανω κρουαζιερα στον Νείλο? Το λεω γιατί μια φίλη μου είπε οτι είναι καλή εποχη να πας Αίγυπτο τον χειμωνα 🤷‍♀️
 
Last edited:

annoula

Member
Μηνύματα
263
Likes
537
Αν λεμε παω τωρα αυτη την εποχη δε θα μπορώ να κανω κρουαζιερα στον Νείλο? Το λεω γιατί μια φίλη μου είπε οτι είναι καλή εποχη να πας Αίγυπτο τον χειμωνα 🤷‍♀️
Μια χαρα θα μπορεις! Νομιζα οτι εχεις λιγες μερες!
 

Sanji

Member
Μηνύματα
31
Likes
15
Καλα με 4 δεν προλαβαινεις με τιποτα και νομιζω ουτε και με 6. Κατα την γνωμη μου θες ενα 8 - 9ημερο.
:shock::shock:Οπότε μάλλον για Ευρώπη με βλέπω τοτε. Νομιζω για εκτος Ευρωπης θελει περισσοτερο χρονο για οργάνωση
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.107
Δεν εχω καταλαβει… εσενα σε ενδιαφερει να ταξιδεψεις κι ας ειναι οπου να ‘ναι; Δεν εχεις καποιο ειδικο ενδιαφερον;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.044
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom