Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.614
Likes
8.370
Εγώ πάντως έμεινα ένα χρόνο και ροκαδικα είχε και φοβερά φεστιβάλ και Big Apple θεϊκό στριπτηζαδικο που έβγαιναν κάτι προικισμενοι και λυσσαγαν οι Βιεννεζες και χαμουλης γινόταν στο τρίγωνο και ΜΠΟΛΙΚΗ φοιτητοζωη με εξόδους. Τις τελευταίες φορές που πήγα δε βγήκα βράδυ αλλά αδυνατώ να πιστέψω ότι πόλη με τόσους φοιτητές ξαφνικά απεθανε. Ε τώρα αν μερικοί κινούνται μόνο στην παλιά πόλη τι να κάνουμε, αλλού γινόταν το νταβαντουρι ανέκαθεν.

Και οι δύο προορισμοί πάντως έχουν πολλά να δεις και να κάνεις, αλλά θα συμφωνήσω πως λόγω εποχής θα έπαιρνα Μάλτα.
Ειναι μαλλον που δεν παω σε ροκαδικα ουτε σε στριπτιτζαδικα 😎
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.571
Likes
5.660
Εγώ πάντως έμεινα ένα χρόνο και ροκαδικα είχε και φοβερά φεστιβάλ και Big Apple θεϊκό στριπτηζαδικο που έβγαιναν κάτι προικισμενοι και λυσσαγαν οι Βιεννεζες και χαμουλης γινόταν στο τρίγωνο και ΜΠΟΛΙΚΗ φοιτητοζωη με εξόδους. Τις τελευταίες φορές που πήγα δε βγήκα βράδυ αλλά αδυνατώ να πιστέψω ότι πόλη με τόσους φοιτητές ξαφνικά απεθανε. Ε τώρα αν μερικοί κινούνται μόνο στην παλιά πόλη τι να κάνουμε, αλλού γινόταν το νταβαντουρι ανέκαθεν.

Και οι δύο προορισμοί πάντως έχουν πολλά να δεις και να κάνεις, αλλά θα συμφωνήσω πως λόγω εποχής θα έπαιρνα Μάλτα.
Στο στριπτιτζαδικο προικισμένους βάζουνε βρε ζορζ (size does matter) τι θα βάλουνε για να τραβήξουνε τις ξενέρωτες Βιεννέζες και τους σιδερωμένους αυστρο τέτοιους, εσένα κι έμενα;
Άπλα είναι το σύνολο αρνητικό. Εννοείτε πως ένα τουρίστας δεν θα κοιτάξει η δεν θα βρει την νυχτερινή ζωή της πόλης όπως την ξέρουν οι ντόπιοι.
Προσωπικά δεν μου άρεσε. Δεν θα επεκταθώ περισσότερο γιατί θα λογοκριθώ.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
276
Likes
665
Η Βιέννη.
Μπορεί να περιμένει. (έβγαλα και στιχάκι)
Ούτε ένα φράγκο εκεί. Η πιο βαρετή πόλη ever.
Ανάσταση! Βρήκα και άλλους που συμφωνούνε μαζί μου.

Πραγματικά, πήγα και δεν θα ξαναπήγαινα (μόνο αν κέρδιζα ταξίδι εκεί και μόνο αν το κέρδιζα για Χριστούγεννα που μπορεί να είναι λιιιιιγο πιο όμορφα) :lol:

Αν δεν σ'αρέσουν τα μουσεία και τα παλάτια (που οκ, ωραία είναι, αλλά πόσα να δεις; Αν έχεις δει Βερσαλλίες π.χ. στη Γαλλία τι να τα κάνεις τα Σενμπρούν;), δεν έχει κάτι άλλο να δεις και να κάνεις. Η Βιέννη, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, αλλά μου βγάζει ένα αίσθημα "see but do not touch". Μια υπερβολικά βαρετή τελειότητα; Δεν ξέρω αλλά τη βαριέμαι :lol:

Την Μάλτα την αγάπησα! Πολύ διαφορετική από την υπόλοιπη Ευρώπη με μπαρόκ αρχιτεκτονική, γόνδολες μέσα στην πρωτεύουσα, ωραίες παραλίες! Και Απρίλη είναι ιδανική εποχή να πας, καθώς καλοκαίρι γίνεται χαμός.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.752
Likes
50.971
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εχεις δει ποτε Αυστριακη κωμωδια στο σινεμα?
Η χώρα έχει πιθανόν και την καλύτερη σκηνή standup comedy στη χωρα. Εξαιρετικό επίπεδο και τα λεγομενα "καμπαρε" είναι άπειρα, εντυπωσιακά πολλά για το μέγεθος της Βιέννης.

Για μαλτεζικα standup ομολογώ πως δε γνωρίζω.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.571
Likes
5.660
Η χώρα έχει πιθανόν και την καλύτερη σκηνή standup comedy στη χωρα. Εξαιρετικό επίπεδο και τα λεγομενα "καμπαρε" είναι άπειρα, εντυπωσιακά πολλά για το μέγεθος της Βιέννης.
Θυμίζουν αεροσυνοδούς της λουφτφαβε που προσπαθούν να κάνουν χιούμορ με τον πελάτη και σταματούν ξαφνικά όταν συνειδητοποιούν ότι γελούν μονές τους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.752
Likes
50.971
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θυμίζουν αεροσυνοδούς της λουφτφαβε που προσπαθούν να κάνουν χιούμορ με τον πελάτη και σταματούν ξαφνικά όταν συνειδητοποιούν ότι γελούν μονές τους.
Έχεις πάει ποτέ σε αυστριακό καμπαρε;

Η σύγκριση γερμανικού και αυστριακού χιούμορ είναι σα να συγκρίνουμε ιταλική κι ελληνική κουζίνα, μη σου πω και περισσότερο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.203
Likes
41.668
τα λεγομενα "καμπαρε" είναι άπειρα, εντυπωσιακά πολλά για το μέγεθος της Βιέννης.
Το πιστευω. Εδω χωρανε 22 t shirt, 5 παντελονια κι ενα λαπτοπ σε ενα σακιδιακι, δεν θα χωρεσουν α π ε ι ρ α καμπαρε στη Βιεννη?
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.571
Likes
5.660
Έχεις πάει ποτέ σε αυστριακό καμπαρε;

Η σύγκριση γερμανικού και αυστριακού χιούμορ είναι σα να συγκρίνουμε ιταλική κι ελληνική κουζίνα, μη σου πω και περισσότερο.
Δεν καταλαβαίνεις το χιούμορ μου και αρχίζω να ανησυχώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.329
Μηνύματα
888.257
Μέλη
38.992
Νεότερο μέλος
kwstasa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom