Γενικά Αναζήτηση ρομαντικού προορισμού!

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά



θα ήθελα να μοιραστώ το δίλημμα μου. Έχω μια μικρή με την οποία είμαι ερωτευμένος σαν τρελλός και θέλω να την πάω κάπου ρομαντικά και φέτος (πέρσι πήγαμε Παρίσι , αξέχαστες στιγμές) αλλα δέν ξέρω πού.

Έχω πάει μόνος Βερολίνο και Εδινβούργο(ολη τη σκωτία είδα λόγω αδερφού που σπούδαζε εκεί) ενω μαζί πήγαμε Παρίσι πέρσι και Πράγα θα πάμε Όκτώμβρη .

Ψάχνω λοιπόν κάποιο καλό προορισμό Ευρωπαικό που να είναι για ζευγαράκια και να μας μείνει αξέχαστο. Πάντα βρίσκω φθηνά αεροπορικά και ξενοδοχεία όταν βάλω τον προορισμό στο μυαλό μου αλλα αυτή τη φορά δεν μπορώ να βρώ μέρος. Ένας παράγοντας είναι δυστυχώς αυτη τη φορά και ο οικονομικός καθώς θα έχουμε φάει αρκετά στη Πράγα.

Έχετε κάποιες ιδέες για τον Φεβρουάριο(ενα τριήμερο καπου 15-22/2)


Need help!
 

nektaria

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Συρία
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Γεια σου..
Λοιπόν στην Βενετιά να πάτε & δεν θα χάσετε είναι καταπληκτικά εκεί....
πήγα με τον άντρα μου γαμήλιο ταξίδι και δεν ήθελα να φύγω... να περάσετε όμορφα..;)

 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Στη Βενετία όποια εποχή και να πας είναι υπέροχα... Ακόμα και η βροχή της πάει...
Για Φλεβάρη τώρα τα νέα είναι και καλά και κακά... Τα καλά νέα είναι ότι είναι η εποχή του καρναβαλιού, με άλλα λόγια υπερθέαμα... Τα κακά νέα είναι ότι οι τιμές απογειώνονται...

Μην κάνεις βέβαια το ανοσιούργημα και μείνεις στο Μέστρε... Δώσε κάτι παραπάνω και μείνε μέσα στην πόλη... Υποθέτω ότι θα μείνεις 2-3 βράδια... Για 100-120 ευρώ μην καταστρέψεις το ταξίδι σου...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
η Βενετία είναι υπέροχη
άκου τήν συμβουλή του traveller για τήν διαμονή σου !
πολύ ωραία επίσης είναι και στό νησάκι απέναντι από Βενετία στο lido μιά ανάσα διαδρομή .
ρίξε μια ματιά εδώ για διαμονή έχω μείνει
www.booking.com/villamabapa
καλά θα περάσετε πάντως όπου καί αν πάτε
 

KONSTANTINA

Member
Μηνύματα
66
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Εγώ θα σου πρότεινα Μονεμβασιά! Διαμονή φυσικά μέσα στο κάστρο,έχει φανταστικούς πέτρινους ξενώνες και αν διαθέσεις κάτι παραπάνω θα διαθέτει και δικό του χαμάμ! Έχω πάει 2 φορές και είναι τέλεια,ιδανικό μέρος για ερωτευμένα ζευγάρια,περπατάς στα πλακόστρωτα γκαλντερίμια και νιώθεις σαν να βρίσκεσαι σε άλλη εποχή,γραφικά μαγαζάκια και μπαράκια με στυλ, όλα άψογα.
Αν δεν έχεις ήδη πάει Μονεμβασιά στο προτείνω ανεπιφύλακτα και θα με θυμηθείς!!
Εγώ άνετα θα πήγαινα και τρίτη φορά!!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
παιδιά σε περίπτωση που έχεις αυτοκίνητο και μείνεις μέσα στη Βενετία, το αυτοκίνητο που το αφήνεις?
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Ο Traveller έχει δίκιο για την Βενετία. ΄Ενα θα σου πω. ΄Εχω πάει πολλές φορές στην πόλη αυτή. Αξέχαστη θα μου μείνει η επίσκεψη το χειμώνα, με ψιλόβροχο και χωρίς τουρίστες. Μεταφέρεσαι σε άλλες εποχές... Σταματάει ο χρόνος στην κυριολεξία. Αξίζει να το ζήσεις.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Στην είσοδο της πόλης έχει τεράστια γκαράζ που μπορεί να αφήσεις το αυτοκίνητό σου... Ρώτα για το δημοτικό γκαράζ μια και αυτό είναι πιο φτηνό από τα ιδιωτικά...
Έχε υπόψιν σου πάντως ότι το πάρκινγκ θα το πληρώσεις ακριβά... Καλύτερα να το ξεχάσεις το αυτοκίνητο...
 

barpakis22

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαυρίκιος - Ντουμπάι
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη
Βενετία αλλά όχι απόκριες

Και εγώ θα έλεγα Βενετία...ίσως μάλιστα τέλος χειμώνα-αρχές άνοιξης να είναι και πιο όμορφη...θα έλεγα μακριά όμως αν πέφτει τότε το καρναβάλι...θα γίνεται χαμός...ωραία εμπειρία αλλά διαφορετική κι όχι ρομαντική.
Η κοπέλα μου πάντως ξετρελάθηκε με Κοπενχάγη...ίσως και μια τέτοια περίπτωση Άμστερνταμ-Κοπενχάγη να είναι ωραία αν και όχι τόσο ρομαντική όπως η Βενετία...πάντως εξαρτάται κι από εσένα να κάνεις το μέρος ρομαντικό όπου κι αν πας..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom