Ινδονησία Σιγκαπούρη Αναποφάσιστη...

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Οσο για το Λανγκαουι, το Σεπτεμβρη (οπως ειπα παραπανω) ημουν Σιγκαπουρη, αλλα συνδυασμο με Λανγκαουι. Ειναι οπως στα ειπαν παραπανω. Ακριβως το ιδιο με το Μπαλι, εχει και εκει παλιρροια και ειναι το ιδο τροπικο, απλα εχει λιγοτερο κοσμο απο το Μπαλι και (ευτυχως) δεν κυνδινευεις απο βομβιστικες ενεργειες. Οι Μαλαισιανοι ειναι πιο χαλαροι μουσουλμανοι απο τους Ινδονησιους (αν και στο Μπαλι εχει ινδουιστες - αυτο φαινεται τους καοκοφαινεται).

Παντως αν θελεις να γλυτωσεις πολλα λεφτα κλειστα ολα μονη σου. Εμενα μου ηλθε 46% φτηνοτερα απο το πρακτορειο και σε πολυ καλυτερα ξενοδοχεια.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Οσο για το Λανγκαουι, το Σεπτεμβρη (οπως ειπα παραπανω) ημουν Σιγκαπουρη, αλλα συνδυασμο με Λανγκαουι. Ειναι οπως στα ειπαν παραπανω. Ακριβως το ιδιο με το Μπαλι, εχει και εκει παλιρροια και ειναι το ιδο τροπικο, απλα εχει λιγοτερο κοσμο απο το Μπαλι και (ευτυχως) δεν κυνδινευεις απο βομβιστικες ενεργειες. Οι Μαλαισιανοι ειναι πιο χαλαροι μουσουλμανοι απο τους Ινδονησιους (αν και στο Μπαλι εχει ινδουιστες - αυτο φαινεται τους καοκοφαινεται).

Παντως αν θελεις να γλυτωσεις πολλα λεφτα κλειστα ολα μονη σου. Εμενα μου ηλθε 46% φτηνοτερα απο το πρακτορειο και σε πολυ καλυτερα ξενοδοχεια.
Προσ-υπογράφω με χέρια και με πόδια!!! :haha:
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Παιδια ευχαριστω πολυ!!! Εκλεισα επιτελους σημερα.......Φευγουμε στις 18/12!!!
Θα επανελθω αργοτερα για τυχον ερωτησεις...Τωρα ειμαι στην δουλεια...
Ευχαριστω και παλι...
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Θα τα πάρω τα παπουτσάκια για σιγουριά.Φεύγω την επόμενη εβδομάδα οπότε οποιαδήποτε πληροφορία σας, μου είναι χρήσιμη...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.971
Likes
9.390
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ελενα μου , δε θελω να στο χαλασω , αλλα τα παπουτσακια δεν ειμαι σιγουρη οτι θα τα φορεσεις στο Λανγκαουι. Τα νερα ηταν τοσο θολα που η go2dbeach δεν μπηκε στο νερο!
Πολλοι εχουν αναφερει οτι οι παραλιες ηταν μονο για φωτογραφιες και συνυπογραφω!
Κι εγω μονο φωτο τραβηξα και εφυγα..
 

Attachments

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Go2 πήγες Λανγκάουι? Εχω χάσει επεισόδια μου φαίνεται! Πάντως όντως καλύτερα στην πισίνα! Αλλωστε, θα το πω ξανά και ξανά, σ' αυτά τα μέρη πας περισσότερο για χάζι και όχι για κολύμπι! Εμείς απολαύσαμε την πισινα μας και το εξωτικό feeling στο έπακρο πάντως!:clap:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ελενα μου , δε θελω να στο χαλασω , αλλα τα παπουτσακια δεν ειμαι σιγουρη οτι θα τα φορεσεις στο Λανγκαουι. Τα νερα ηταν τοσο θολα που η go2dbeach δεν μπηκε στο νερο!
Πολλοι εχουν αναφερει οτι οι παραλιες ηταν μονο για φωτογραφιες και συνυπογραφω!
Κι εγω μονο φωτο τραβηξα και εφυγα..
Έ, καλά, μπορεί να μη μείνει κολλημένη στο νησί η κοπέλλα, μπορεί να πάει και σε κανένα άλλο μικρότερο ή στην ακτή απέναντι και να βρεί κάτι καλύτερο. Μη χαλάτε και το σασπένς της αναζήτησης... ;)
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Την επόμενη Παρασκευή επιτέλους θα πετάω για Σιγκαπούρη - Μπαλί!!!
Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι ακόμα που με απασχολέι. Διαβάζοντας γενικότερα για το Μπαλί μου γεννήθηκε η απορία της ελονοσίας! Τι γινεται με το Μπαλί? Ειναι στα μέρη όπου κρίνεται απαράιτητο να πάρει κανεις χάπια ελονοσίας ή όχι? Να σημειώθεί οτι αν σε ενα χώρο υπάρχουν 10 κουνούπια θα έρθουν σε μένα και τα δέκα! :shock:

Μπορεί να ακούγεται λίγο υπερβολική η ανυσυχία μου αλλα επείδη λέμε στο ταξίδι να βάλουμε μπροστά για κανένα μωρό :bleh: θα ήθελα να ξέρω απο άτομα που εχουν επισκεφθεί το Μπαλί.. Στο νετ βρήκα οτι οι γυναίκες οι οποίες σκοπευουν να κάνουν παιδιά δεν θα επρεπε να ταξιδεύουν σε εξωτικούς προορισμούς.. :(
 
Μηνύματα
776
Likes
618
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
"Να σημειώθεί οτι αν σε ενα χώρο υπάρχουν 10 κουνούπια θα έρθουν σε μένα και τα δέκα!"

Επειδή το ίδιο συμβαίνει και σε μας, θα σε καθησυχάσω live από τον τόπο του εγκλήματος. Μην ασχολείσαι με ελονοσίες και τέτοια. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Αυτή τη στιγμή είναι 10.30 το βράδυ στο Μπαλί, είμαι έξω μες την φύση δίπλα σε πισίνα και ορυζώνες και κυκλοφορούν 2-3 τεμάχια (κουνούπια) όλα κι όλα. Κανένα μα κανένα πρόβλημα. Θα έλεγα ότι στην Ελλάδα καλοκαίρι πιο πολλά κυκλοφορούν τέτοια ώρα.
Φέρε για κάθε ενδεχόμενο ένα καλό αντικουνουπικό (από την Ελλάδα, για να μην έχουν ανοσία τα τοπικά κουνούπια) και δεν θα έχεις πρόβλημα.
 
Μηνύματα
776
Likes
618
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Όσο για το μωρό... με το καλό ρε παιδιά αλλά... ποοοολύ ζέστη, προετοιμαστείτε για πολύ ιδρώτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.350
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom