Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

Olguita

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσια
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Περου
Δυστυχώς μόνο Αύγουστο έχω άδεια....και η ζέστη είναι το μόνο που με προβληματίζει
 

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
μηπως να βλεπατε για Γαλλια [Νορμανδια, Βρεττανη, Λιγηρα], Βελγιο Λουξεμβουργο?και την Ανδαλουσια την βλεπετε καποιο Πασχα που αξιζει και στηνΣεβιλλη μετα το Πασχα εχει κ φλαμεγκο φεστιβαλ[ φερια ντ Απριλ]? λεω τωρα...
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.036
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Βέβαια με τις προτάσεις που σου κάνουμε σου αλλάζουμε τελείως το αρχικό πλάνο, αλλά σκέψου μήπως μπορείς να πας το πάσχα των καθολικών. Νομίζω του χρόνου πέφτει 31/3. Οι εκδηλώσεις της Semana Santa είναι στ' αλήθεια κάτι το ιδιαίτερο.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Νομίζω ότι το Cádiz είναι ένα must και ονειρο μου ειναι να κανω ενα ταξιδι αποκλειστικα εκει! Βεβαια, εσυ επελεξες πολλα μερη, και καλα εκανες, γιατι η Ανδαλουσια έχει πολλα μερη και πρεπει να τα δεις ολα, αλλα νομιζω ότι θα ειναι ενα εξαντλητικο ταξιδι για καλοκαιρι. Να γυρνας σε τόσους διαφορετικους τοπους εν μεσω καύσωνα.......
 

Olguita

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσια
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Περου
Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις και τα σχόλια.. Το σκέφτομαι κι γω το θέμα της ζέστης αλλα μόνο τώρα έχω τόση άδεια. Επιπλέον κάνω ισπανικά και δίνω το δίπλωμα τον Νοέμβρη κι έλεγα να κάνω λίγο πρακτική
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις και τα σχόλια.. Το σκέφτομαι κι γω το θέμα της ζέστης αλλα μόνο τώρα έχω τόση άδεια. Επιπλέον κάνω ισπανικά και δίνω το δίπλωμα τον Νοέμβρη κι έλεγα να κάνω λίγο πρακτική
Για αυτο το λογο ειναι καλο να μην πας Ανδαλουσια, θα απογοητευεις παντελως.Οταν μιλανε ακους ενα συνεχομενο θθθθθθ, θα αναρωτηθεις: καλα τοσο καιρο τι μαθαινω; Για αυτο ειναι καλυτερα να πας Σαλαμανκα, αν θες να εξασκησεις τη γλωσσα.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.036
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Είναι λίγες οι μέρες που έχεις στη διάθεση σου. Πρέπει να τρέξεις. Αν υποθέσουμε ότι η πρώτη διανυκτέρευση θα είναι στη Βαλένθια και η τελευταία στη Σεβίλλη, μένουν τρεις. Μία οπωσδήποτε στη Γρανάδα -η απόσταση Βαλένθια Γρανάδα είναι γύρω στα 500 χλμ. Εξαρτάται βέβαια και από το τι ώρα θα φτάνεις στο κάθε μέρος. Στη Σεβίλλη π.χ. αν φτάσεις αργά το απόγευμα και την άλλη μέρα πετάς νωρίς δεν θα προλάβεις να τη δεις καθόλου. Θα πρέπει να υπολογίσεις δύο βράδια. 'Οπως και χρόνο για να πας στην Κόρδοβα.
 

bilboak

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
μήπως έχετε καθόλου εικόνα από τις παραλίες της Ανδαλουσίας;
Ποιες κατά τη γνωμη σας επιβάλλεται να επισκεφτείς - κολυμπήσεις;
 

Olguita

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσια
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Περου
Σκεφτομαι να παω προς Cadiz Costa de la Luz...Huelva...η Costa delSol ειναι αρκετα τουριστικη απο οσο ξερω και σκεφτομουν να κινηθω απο την άλλη μερια...
 

Olguita

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσια
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Περου
bilboak οταν με το καλο γυρισεις θα θελα να μου πεις εντυπωσεις...ετοιμαζομαι κι εγω για Ανδαλουσια το καλοκαιρι...βεβαια μου ειπαν οτι μονο η Σεβιλλη χρειαζεται 2-3 μερες...αν καταφερω να μαθω και καποιες επιπλεον πληροφοριες θα στις παραθεσω.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Σε 6/5 μέρες στην Ανδαλουσία δεν προλαβαίνεις (σχεδόν) τίποτα να δεις/μυρίσεις/γευτείς. Δυο βδομάδες χρειάζονται και (καλά είναι) να μην είναι καλοκαίρι (λόγω της ζέστης).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.323
Μηνύματα
887.919
Μέλη
38.985
Νεότερο μέλος
lindamoustaki

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom