Ανταλλαγή πρακτικών συμβουλών

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Σε πόσα topics παίζει το προφιτερόλ του Λευτέρη. Να το φάμε επιτέλους να ησυχάζουμε. Όχι τίποτα άλλο αλλά είναι το αγαπημένο μου γλυκό και σαν παθιασμένη σοκολατομανής όταν ακούω για πριφιτερόλ αφιονίζομαι!
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
λοιπον αυτο που εχω αναφερει και αλλου για ταξιδια σε φτωχα μερη ειναι το εξης...
παιρνω μαζι μου ρουχα που βαρεθηκα η δεν μου αρεσουν πια τα φοραω τελευταια φορα εκει και τα χαριζω..
φροντιζω να χω μαζι μου αρκετες σακουλες και ετσι οταν γυριζω βαζω μεσα μονο αυτα που εχω ψωνισει και συνηθως ειναι πολλα,,,
ετσι γλυτωνω το υπερβαρο και ξερω οτι τα ρουχα μου επιασαν τοπο...
τωρα καλο θα ηταν αν πατε σε τετοια μερη ε παρτε και τιποτα για τα παιδακια εκει
καμια καραμελα μολυβακια στυλους και αν εχετε και παιδικα ρουχα..υπαρχει τρομερη ελλειψη και θα τρελλαθουν απο τη χαρα τους ειδικα με τα παιχνιδια..
επισης φροντιζω να παρω μικρες συσκευασιες αλλα και να ξερω οτι εκει η ποσοτητα τους θα τελειωσει και θα τα πεταξω
επισης παιρνω για παντοφλες ,τις παντοφλες που χαριζουν στα χοτελ που ναι πολυ ελαφριες που εχω απο αλλα ταξιδια και στο τελος τις αφηνω εκει.
και φυσικα συμφωνω με οτι ειπαν τα κοριτσια πριν
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
λοιπον αυτο που εχω αναφερει και αλλου για ταξιδια σε φτωχα μερη ειναι το εξης...
παιρνω μαζι μου ρουχα που βαρεθηκα η δεν μου αρεσουν πια τα φοραω τελευταια φορα εκει και τα χαριζω..
φροντιζω να χω μαζι μου αρκετες σακουλες και ετσι οταν γυριζω βαζω μεσα μονο αυτα που εχω ψωνισει και συνηθως ειναι πολλα,,,
ετσι γλυτωνω το υπερβαρο και ξερω οτι τα ρουχα μου επιασαν τοπο...
τωρα καλο θα ηταν αν πατε σε τετοια μερη ε παρτε και τιποτα για τα παιδακια εκει
καμια καραμελα μολυβακια στυλους και αν εχετε και παιδικα ρουχα..υπαρχει τρομερη ελλειψη και θα τρελλαθουν απο τη χαρα τους ειδικα με τα παιχνιδια..
επισης φροντιζω να παρω μικρες συσκευασιες αλλα και να ξερω οτι εκει η ποσοτητα τους θα τελειωσει και θα τα πεταξω
επισης παιρνω για παντοφλες ,τις παντοφλες που χαριζουν στα χοτελ που ναι πολυ ελαφριες που εχω απο αλλα ταξιδια και στο τελος τις αφηνω εκει.
και φυσικα συμφωνω με οτι ειπαν τα κοριτσια πριν
συμφωνείς δηλαδή κια για το προφιτερόλ του Λευτέρη ότι είναι τέλειο ?:haha::haha:
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
απο ποτε ο λευτερης ειναι κοριτσι....
εμ φταινε οι μπουκλες...ταπαμε
λευτερη στην αλλη συναντηση αν δεν φερεις προφιτερολ μην ερθεις...
μονο για κατασκοπο δεν σε θελουμε...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
κορυφαιο θεμα!!μα να μην το εχω παρει χαμπαρι???
λοιπον, εγω σε καθε ταξιδι- ειδικα αν αυτο γινεται χειμωνα- εχω 2 βασικα αγχη!πρωτον να κλεισει η βαλιτσα και δευτερον να γλιτωσω το υπερβαρο!!
οποτε τι συμβουλες να δωσω???
αν δεν κλεινει η βαλιτσα, καθηστε πανω της..
αν σας ζητησουν υπερβαρο καντε τα γλυκα ματια στον υπαλληλο, διαφορετικα αρχιστε να κλαιγεστε..
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ αγοράζω συνήθως τις μικρές συσκευασίες των καλλυντικών που πουλάνε κάποια καταστήματα (π.χ. Carrefour).

Όσο για το υγρό των φακών, αυτό είναι ένα θέμα, αφού και που ρώτησα δεν τα κατάφερα να βρω συσκευασίες των 100 ml εδώ στην Ελλάδα. Οπότε αναγκάζομαι να πάρω αποστειρωμένο μπουκαλάκι από το φαρμακείο και να αδειάσω εκεί λίγο υγρό.

Μην ανησυχείς Χρήστο ειναι δοκιμασμένα ....Αλλα εγώ θα σου πρότεινα ν αλλάξεις κι εσύ τα candy underwear που συνηθίζεις ν αγοράζεις( βλ.φώτο) με τη νέα καβαλίωτικη collection απο προφιτερόλ που μόλις κυκλοφώρησε!!!

Μπα...και να το πάρει αυτό ο Χρήστος, με την όρεξη θα μείνει. Η σύντροφός του πάντως θα χορτάσει...μην σου πω ότι θα πάθει overdose από ζάχαρη! :haha:

Λατίνα...κορίτσι μου! Όσο και να καθίσεις πάνω στην βαλίτσα, πόσο να κλείσει; Θα χρειαστείς σίγουρα την συμβολή τρίτων να καθίσουν πάνω στην βαλίτσα...από 80 κιλά και πάνω! :haha:
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Ταξιδεύετε με χειραποσκευή; Βαρεθήκατε να κυκλοφορείτε με 2-3 T-shirts και το ίδιο ζευγάρι παπούτσια; Θέλετε να αισθάνεστε άνθρωποι χωρίς να πληρώνετε επιπλέον την αεροπορική εταιρεία για βαλίτσα;
Δείτε το παρακάτω βίντεο.
 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Τέλειο!!!!!!!!!! καπως έτσι τα κάνω και εγώ αλλα μου είχαν ξεφύγει τα μπλουζάκια!!
 

paraskevi

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος-ιορδανια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
καλημερα παιδια

Τα ταξιδια στην Ασια ειδικα στην ταυλανδη θελουν ελαχιστα πραγματα.Το βασικο ειναι το μαγιο,σορτσακια και μπλουζακια και απο αυτα λιγα.Εχουν παντου πλυντηρια που με μηδαμινο κοστος στα εχουν ετοιμα σιδερωμενα σε ελαχιστο χρονο.βασικο επισης ειναι η βαλιτσα,θελει μαλακη βαλιτσα ελαφρια με ροδακια οπως και δηποτε και ενα σπεαρ σακ βουαγιαζ μεσα στην βαλιτσα.Οσο για καλυντικα βρισκεις εκει τα παντα σε μικρες συσκευασιες και οικονομικα.Κατι ακομα,αν θα βρεθειτε σε μεγαλη πολη καλο ειναι να εχετε ενα καλο ρουχο για ενα πιο κυριλε χωρο!:p
 

raniasamos

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
η βαλιτσουλα μου εχει τα στοιχειωδη,ακομα και με γκρουπ οταν ταλιδευω κρατω ελαχιστα.πηγαινω καπου για να δω αυτα που θελω,και οχι να δουν εμενα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.719
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom