Απίστευτη χρέωση από ΑΤΜ citibank στο Μαϊάμι

koropi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη
Καλησπέρα σας φίλοι μου. Ακούστε τι έπαθα πριν απο λίγα λεπτά και άμα μπορείτε δώστε μου μια λύση!!
Έφτασα πριν μερικές ώρες στο Μαϊάμι της Φλόριντα και επειδή δεν είχα καθόλου δολάρια πήγα σε ένα ΑΤΜ της citibank και έκανα ανάληψη 800 δολάρια από την χρεωστική μου κάρτα Visa Electron της Alphabank. Μπαίνω μετά από λίγο στο e-banking από το ξενοδοχείο και βλέπω ότι μου έχει κάνει πρόβλεψη 770 ευρώ με αιτιολογία "ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΤΜ" ένω 1 ευρώ = 1,4 δολάρια!!
Τι μου προτείνετε να κάνω? Έχω πάθει πλάκα!

Ευχαριστώ πολύ!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Βασικά, νομίζω πως είναι νωρίς ακόμη για να ξέρεις ποια είναι η τελική σου χρέωση. ίσως να δέσμευσε η τράπεζα αυτό το ποσό προσωρινά και μέχρι να γίνει η εκκαθάριση του λογαριασμού σου.

Δεν τους στέλνεις κανένα e-mail να στο διευκρινίσουν κι εκείνοι πιο συγκεκριμένα;
 

yiorgos

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία, Ισλανδία
μου κάνει εντύπωση..... έχω κάνει αναλήψεις με χρεωστική της ετε σε αρκετές χώρες (που δεν έχουν ευρώ) και όποτε έτυχε να τσεκάρω άμεσα τα ποσά στο e-banking δε βρήκα καμία διαφορά..
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
δεσμευουν ενα ποσο για να ειναι καλυμενοι νομιζω ...

το ποσο αυτο , λογικα οταν γινει εκκαθαρισει , και πραγματικα χρεωσουν τον λογαριασμο σου θα αποδεσμευτει , και θα παρακρατηθει το ακριβες λογιστικο συναλλαγματικης ισοτιμιας ποσο εκεινης της ημερας , συν την προμηθεια ...

λογικα να μην ανησυχεις ....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.151
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom