Απεργία ΥΠΑ

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
να υπενθυμισω (το ειχα αναφερει και παλια....) οτι υπαρχει κτελ απο ηρακλειο που πηγαινει Θεσ/νικη και μετα Σοφια και εχει ολο βουλγαρους απο αυτους που δουλευουν στα χωραφια και οι συνθηκες ειναι λιγο καπως.... Χωρις να θελω να ακουστω καπως, αλλα εμεις ειχαμε κλεισει θεσεις και αυτες ηταν πιασμενες!!! Ο καθενας απο αυτους ειχε ενα σωρο τσαντες στα καθισματα και αλλος κοιμοταν και αλλος δεν ξερω κι εγω τι εκανε.... Να σε πιανει δυσπνοια απο την μυρωδια (λογικο αφου δεν εχουν που να κανουν μπανιο.... )
Σας το λεω γιατι εγω κανονιζα βακανς με κτελ και βρεθηκα σε τραγικες καταστασεις! Δεν μπορουσες να συνεννοηθεις μαζι τους και αυτοι ολοι φωναζαν και ηταν στον κοσμο τους!
Οι "κανονικοι" βουλγαροι στη Σοφια καμια απολυτως σχεση!
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
δυστυχως δεν θελω καν να μπλεξω με τετοιες καταστασεις, το ξερω, εχουν ταξιδεψει και φιλοι ......
μονο με πλοιο, πατρα-μπαρι και πτηση μπαρι-βαλενθια....200+ παραπανω φυσικα αλλα καπου τοσο βγαινει και απο σοφια + τη διανυκτερευση.....
τελος παντων, θα παρω να ρωτησω τη σουις μηπως δεχονται αλλαγη για μια μερα πριν, σε ωρες που ειναι εκτος απεργιας........
θα δουμε πρωτα βεβαια τι θα αποφασισουν αυτοι στην υπα.......
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
μολις επικοινωνησα με σουις! μου ειπαν οτι εφοσον γινει η απεργια θα μας βαλουν στην αμεσως επομενη πτηση (η ..προηγουμενη αν ενημερωθουν νωρις για αυτην!) και αυτοματα μπορω να μετακινησω και την επιστροφη μου ΧΩΡΙΣ επιβαρυνση!
μου ειπε οτι απο την εμπειρια τους συνηθως κυρησσονται παρανομες τετοιες απεργιες αλλα εφοσον δεν ειναι φταιξιμο του πελατη θα μας βρουν πτηση,χωρις αλλα εξοδα......

τωρα για τα θεματα του ξενοδοχειου και των τρενων εκει, βλεπουμε...το λ ιγοτερο κακο ειναι αυτο.....

αυτη ηταν η τελευταια μου ενημερωση! οτι μαθετε κι εσεις το γραφετε, εννοειται!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^to κακο ειναι πως η αρχικη ενημερωση ηταν πως η ενδεχομενη απεργια θα ηταν διαρκειας...αρα τρεχα γυρευε για το ποτε θα τελειωσει.
και αν καποιος εχει κλεισει ξενοδοχεια και εχει και δουλεια...σκουρα τα πραγματα!!

ας ελπισουμε σε ο,τι καλυτερο...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μολις επικοινωνησα με σουις! μου ειπαν οτι εφοσον γινει η απεργια θα μας βαλουν στην αμεσως επομενη πτηση (η ..προηγουμενη αν ενημερωθουν νωρις για αυτην!) και αυτοματα μπορω να μετακινησω και την επιστροφη μου ΧΩΡΙΣ επιβαρυνση!
μου ειπε οτι απο την εμπειρια τους συνηθως κυρησσονται παρανομες τετοιες απεργιες αλλα εφοσον δεν ειναι φταιξιμο του πελατη θα μας βρουν πτηση,χωρις αλλα εξοδα......

τωρα για τα θεματα του ξενοδοχειου και των τρενων εκει, βλεπουμε...το λ ιγοτερο κακο ειναι αυτο.....

αυτη ηταν η τελευταια μου ενημερωση! οτι μαθετε κι εσεις το γραφετε, εννοειται!
καλο αυτο. γιατι και εγω με SWISS Πεταω.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
απο την αλλη αν οι εργαζομενοι κανουν οσα λενε τι να πω...ολες οι πτησεις της Swiss απο θεσνικη ειναι μετα τις 22.00
οποτε....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το άφησα, το ξαναάφησα, αλλά δεν πάει άλλο. Ο ένας καρα-άσχετος απαντάει στον άλλο πιο καρα-άσχετο και τα διαβάζει και κόσμος και μπερδεύετε. Τα μισά posts του thread γράφετε μπούρδες. Συγνώμη, αλλά είναι ο πιο ευγενικός χαρακτηρισμός που μπορώ να βρω και να ταιριάζει.

Δεν τίθεται κανένα θεμα για πτήσεις Από/Προς Αθήνα. Η "απεργία" δεν αφορά στο Ελ. Βενιζέλος και επίσης ΔΕΝ αφορά τους ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας. Επομένως, ακόμα κι αν γίνει όπως εξαγγέλθηκε, οι πτήσεις από/προς Αθήνα δεν επηρρεάζονται.
Αφορά ΜΟΝΟ στα υπόλοιπα αεροδρόμια.
Οπότε στη χειρότερη παίρνετε ενα ΚΤΕΛ/Πλοίο/τρένο από την πόλη σας για Αθήνα, και σας βάζουν σε μια πτήση από κει. Αν τώρα πετάτε με καμμιά RyanAir από περιφερειακά αεροδρόμια, ας προσέχατε. Οι απεργίες τις ημέρες των εορτών είναι ο κανόνας στην Ελλάδα, όχι η εξαίρεση, και θα έπρεπε να το είχατε υπολογίσει.
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
αφου ρε μεγαλε λεμε μπουρδες και εσυ εισαι ο πανσοφος , γιατι δε μιλας πιο νωρις να αποφυγουμε κι εμεις οι ...ηλιθιοι τις μπουρδες?
αντε......

και συγνωμη που δεν ειμαστε εξειδικευμενοι ουτε προσωπικο αεροδρομιου αλλα απλοι πολιτες που αγχωνομαστε για τα λεφτα μας.........
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Kοίτα για πάνσοφο δεν τον κόβω τον μέγιστο, απλά είναι σχετικός...

Επί της ουσίας τώρα... εδώ και μια σελίδα μπουρδολογείτε και αντί να ευχαριστείτε τον μέγιστο που σας άνοιξε τα μάτια, του την λέτε κι από πάνω... καλά να πάθει που μίλησε...

Υ.Γ Μέγιστε αυτή την φορά κρατήθηκα έτσι? έσπασες πρώτος την σιωπή...
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
που ρε σεις αναφερει οτι δεν αφορα την Αθηνα? που? δειξτε μας το να ηρεμησουμε κι εμεις τοτε
!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εσυ δεν εχεις καταλαβει οτι Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα;
Είναι το πιο ευγενικό σχολιο που μπορώ να βρω και να ταιριάζει.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ευχαριστουμε πολυ taver

κανεις καπου λαθος ομως.υπαρχει ευγενικος τροπος:κανετε μεγαλος λαθος/λετε πραγματα που δεν ισχυουν κτλ..

ολα τα αλλα ειναι περιττα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom