Γαλλία Απορίες για Παρίσι

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κατα τη γνωμη μου μονο αν εχει καλο καιρο ήαν δεν εχετε σκοπο να ξαναρθειτε Παρισι. Οι κηποι ειναι μεν ωραιοι αλλα χωρις λουλουδια, σιντριβανια σε λειτουργια και με καλυμμενα ολα τα διακοσμητικα στοιχεια ειναι λιγο μονοτονοι. Βεβαια ειναι αχανεις και μια βολτα και μονο σου ξοδευει πολυ χρονο. Επισης και η Βερσαλλιες σαν πολη εχουν ενα ενδιαφερον.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
τι σου αρεσει μωρε εκει?σπουδαζε το βαφτιστηρι μου και πηγαινοερχομασταν,χαλι μου φαινοτανε,μονο ενα ηλιακο ρολοι με λουλουδια θυμαμαι και μια δεντρστοιχια..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
τι σου αρεσει μωρε εκει?σπουδαζε το βαφτιστηρι μου και πηγαινοερχομασταν,χαλι μου φαινοτανε,μονο ενα ηλιακο ρολοι με λουλουδια θυμαμαι και μια δεντρστοιχια..
Για την πολη λες ή για το chateau; Η περιοχη αναμεσα σε chateau και καθεδρικο ειναι αρκετα ομορφη για βολτα και για φαγητο. Οχι κατι το ιδιαιτερο φυσικα. Και γενικοτερα η πολη ειναι απο εις πιο καθαρες και περιποιημενες σε ολο το IDF.
 

KKseniAA

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους,
Α dream come true λιαν συντομως για μένα,έκλεισα χθές τα πολυπόθητα εισητήρια για την πολή των ονείρων μου,την πόλη του φωτός!!
Αλλα εχώ καταγχωθεί και απελπιστεί με το ξενοδοχείο δεν ξέρω σε ποιο διαμέρισμα να κλείσω,διάβασα τόσα σχόλια που έχω καταμπερδευτεί.Προσπάθω και να τα κλείσω και κρυφά απο τον άντρα μου γιατί έχει γενέθλια και θέλω να του κάνω έκπληξη αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω μονη μου.
Καταρχήν δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να κλέισω δωμάτιο πολύ ακριβό.Περίπου κινούμαι στα 70 με 100 ευρω τη βραδια,αλλα θέλω να είναι και όσο πιο κοντά στο κέντρο γίνεται. Επειδή δεν είμαστε και οι τυποι που βγαίνουμε στα μπαρ και στα κλαμπ,θα ήθελα η περιοχή να συνίσταται για βόλτες το βράδυ και περπάτημα,ας πούμε να μην είναι ερημικά και να φοβάσαι να περπατήσεις.
Δεύτερον δεν καταλαβα τι παίζει με το μετρο,είμαστε ζευγάρι άνω των 26 μέχρι 30 ετων και δεν ξέρω ποια κάρτα είναι καταλληλη για μας που θα φτάσουμε εκει σαββατο και θα φυγουμε τριτη και να βολεύει και με τα αξιοθέατα,όπως ήταν για παράδειγμα η ROMA PASS στη Ρωμη.
Και τρίτον δεν κατάλαβα τι γίνεται με τον πύργο του Αιφελ,μου δείχνει online οτι για τους επόμενους 2 μήνες δεν έχει διαθεσιμότητα σε εισητήρια,ίσχύει κάτι τέτοιο.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΈΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΉΘΕΙΑ
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους,
Α dream come true λιαν συντομως για μένα,έκλεισα χθές τα πολυπόθητα εισητήρια για την πολή των ονείρων μου,την πόλη του φωτός!!
Αλλα εχώ καταγχωθεί και απελπιστεί με το ξενοδοχείο δεν ξέρω σε ποιο διαμέρισμα να κλείσω,διάβασα τόσα σχόλια που έχω καταμπερδευτεί.Προσπάθω και να τα κλείσω και κρυφά απο τον άντρα μου γιατί έχει γενέθλια και θέλω να του κάνω έκπληξη αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω μονη μου.
Καταρχήν δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να κλέισω δωμάτιο πολύ ακριβό.Περίπου κινούμαι στα 70 με 100 ευρω τη βραδια,αλλα θέλω να είναι και όσο πιο κοντά στο κέντρο γίνεται. Επειδή δεν είμαστε και οι τυποι που βγαίνουμε στα μπαρ και στα κλαμπ,θα ήθελα η περιοχή να συνίσταται για βόλτες το βράδυ και περπάτημα,ας πούμε να μην είναι ερημικά και να φοβάσαι να περπατήσεις.
Δεύτερον δεν καταλαβα τι παίζει με το μετρο,είμαστε ζευγάρι άνω των 26 μέχρι 30 ετων και δεν ξέρω ποια κάρτα είναι καταλληλη για μας που θα φτάσουμε εκει σαββατο και θα φυγουμε τριτη και να βολεύει και με τα αξιοθέατα,όπως ήταν για παράδειγμα η ROMA PASS στη Ρωμη.
Και τρίτον δεν κατάλαβα τι γίνεται με τον πύργο του Αιφελ,μου δείχνει online οτι για τους επόμενους 2 μήνες δεν έχει διαθεσιμότητα σε εισητήρια,ίσχύει κάτι τέτοιο.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΈΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΉΘΕΙΑ
Να περάσετε τέλεια!!Γύρισα πριν 2 μέρες από το Παρίσι!!Η διαμονή μας ήταν σε αυτό το ξενοδοχείο και στο προτείνω ανεπιφύλαχτα http://www.booking.com/hotel/fr/pla...5d4f6ef9fa5f43b5b6c69770X1;type=total;ucfs=1& και οι τιμές κυμαίνονται σε όσα θέλεις να διαθέσεις. Δίπλα σε μετρό και πολλά άλλα!!Το βράδυ κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις και κατεβήκαμε με τα πόδια στον πύργο του Eiffel ευχάριστα!!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
θα μπορουσε να δει για διαμερισμα,με αυτα τα χρηματα βρισκει σε πολυ καλλιτερη περιοχη και βεβαια μπορει να φτιαχνει πρωινο η κατι προχειρο εκει..
 

Ftero

Member
Μηνύματα
18
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία-Μαυροβούνιο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πέρυσι το Νοέμβρη είχαμε νοικιάσει διαμερισμα στο marais με 420 ευρω για 6 διανυκτερεύσεις απο το booking.Πολύ βολική περιοχή για τις μετακινήσεις και πολλά καφέ και wine bars σε κοντινή απόσταση.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Airbnb ειναι πιο φτηνο απο το μπουκιν και εχει πολυ περισσοτερες επιλογες.
 

KKseniAA

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Να περάσετε τέλεια!!Γύρισα πριν 2 μέρες από το Παρίσι!!Η διαμονή μας ήταν σε αυτό το ξενοδοχείο και στο προτείνω ανεπιφύλαχτα http://www.booking.com/hotel/fr/pla...5d4f6ef9fa5f43b5b6c69770X1;type=total;ucfs=1& και οι τιμές κυμαίνονται σε όσα θέλεις να διαθέσεις. Δίπλα σε μετρό και πολλά άλλα!!Το βράδυ κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις και κατεβήκαμε με τα πόδια στον πύργο του Eiffel ευχάριστα!!
θα μπορουσε να δει για διαμερισμα,με αυτα τα χρηματα βρισκει σε πολυ καλλιτερη περιοχη και βεβαια μπορει να φτιαχνει πρωινο η κατι προχειρο εκει..
παμε μονο για 3 μερες οποτε δεν θελουμε σπιτι...παιδια υπαρχει κατι σαν roma pass τελικα???που να εχει μαζι μετρο + κανα μουσειο???για τον πυργο του αιφελ τελικα πως μπορω να κλεισω???
 

miss_quality

Member
Μηνύματα
38
Likes
1

KKseniAA

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Για τα μουσεία http://en.parismuseumpass.com/
Για μετακίνησής Paris Visite ή 10δες εισιτηρίων δες τι σε συμφέρει.
Για τον πύργο του Άιφελ
http://ticket.toureiffel.fr/index-css5-sete-pg1-lgen.html
Hotel εγώ έκλεισα εδώ http://hoteldesuezparis.com/location.html
το προτείνουν στο φόρουμ και είναι κεντρικό και φτηνό .
Για hotel μπορει να παω σε αυτο αν ειναι και καλη η περιοχη???
http://www.hotelicone.com/
για μετρο θα δω αμα υπαρχει κατι για το σκ!!!μου το ειπε πριν λιγο μια φιλη...
οσο για το πυργο αμα δεις δεν εχει για ιανουαριο να πας στον 3 οροφο απο οτι καταλαβα ειναι ολα κλεισμενα!!!για μουσεια σιγουρα θα παμε στο μουσειο του λουβρου|(12 euro το ατομο απο οτι ειδα) για κατι αλλο θα δουμε...για φαγητο δεν εχω δει τιποτα ακομα...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για hotel μπορει να παω σε αυτο αν ειναι και καλη η περιοχη???
http://www.hotelicone.com/
για μετρο θα δω αμα υπαρχει κατι για το σκ!!!μου το ειπε πριν λιγο μια φιλη...
οσο για το πυργο αμα δεις δεν εχει για ιανουαριο να πας στον 3 οροφο απο οτι καταλαβα ειναι ολα κλεισμενα!!!για μουσεια σιγουρα θα παμε στο μουσειο του λουβρου|(12 euro το ατομο απο οτι ειδα) για κατι αλλο θα δουμε...για φαγητο δεν εχω δει τιποτα ακομα...
Το ξενοδοχειο ειναι σε πολυ καλο σημειο. Θες να μας πεις ημερομηνιες;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.892
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom