Απορίες για κράτηση στο Booking.com

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι ενώ έγραφε στο booking 823€ ότι είναι η πληρωμή αυτο μου χρέωσε 873 δλδ 50€ παραπάνω. Είναι κάπια προμήθεια αυτό η απλά έχουν χαμηλή ισοτιμία στο συνάλαγμα στην εθνική τράπεζα;
Σε πρόσφατο κλείσιμο διαμονής σε $ μέσω trip.com, η χρέωση στη Eurobank περάστηκε με ισοτιμία 0,929$/€ αντί για 0,925$/€ που ήταν η μέση τιμή τότε, δλδ. πολύ μικρή διαφορά.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Μια ερώτηση έχω βρε παιδιά. Κλείσαμε ξενοδοχειο, ήρθε η επιβεβαίωση κράτησης και λέει στα στοιχεία πληρωμής ότι έχω εγγυηθεί την κράτηση μέσω της πιστωτικής κάρτας. Μη επιστρέψιμη τιμη. Έχουν περάσει 3-4 μέρες αλλά δεν έχουν τραβηχτεί τα χρήματα. Μήπως ξέρετε γιατι;
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
223
Likes
473
Μια ερώτηση έχω βρε παιδιά. Κλείσαμε ξενοδοχειο, ήρθε η επιβεβαίωση κράτησης και λέει στα στοιχεία πληρωμής ότι έχω εγγυηθεί την κράτηση μέσω της πιστωτικής κάρτας. Μη επιστρέψιμη τιμη. Έχουν περάσει 3-4 μέρες αλλά δεν έχουν τραβηχτεί τα χρήματα. Μήπως ξέρετε γιατι;
συμβαινει , πολλες φορες, μην ανησυχεις
πριν 10 μερες πηγα Βελιγραδι και δεν ειχαν παρει τα χρηματα απο την καρτα και τα πληρωσα με καρτα στο τσεκ αουτ...
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Μια ερώτηση έχω βρε παιδιά. Κλείσαμε ξενοδοχειο, ήρθε η επιβεβαίωση κράτησης και λέει στα στοιχεία πληρωμής ότι έχω εγγυηθεί την κράτηση μέσω της πιστωτικής κάρτας. Μη επιστρέψιμη τιμη. Έχουν περάσει 3-4 μέρες αλλά δεν έχουν τραβηχτεί τα χρήματα. Μήπως ξέρετε γιατι;
Η εγγύηση σημαίνει ότι εάν για κάποιο λόγο δεν εμφανιστείς στο ξενοδοχείο ή ακυρώσεις, το ξενοδοχείο θα σου τραβήξει τα χρήματα από την κάρτα.
Κάποιες φορές (ανάλογα με τους όρους της κράτησης) γίνεται προπληρωμή, αλλά θα πρέπει να αναγράφεται
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.747
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom