Απορίες Booking.com

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

nikos_1

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα

Παιδιά χάρηκα πολύ που βρήκα το συγκεκριμένο forum γιατι χρειάζωμαι βοήθεια απο οτι είδα κιόλας έχετε κάνει πολύ καλη δουλειά.

Η απορία μου είναι οτι ετοιμάζομαι να πάω ένα ταξίδι στην Γαλλία το καλοκαίρι και έχω βρεί ένα ξενοδοχείο για να κλείσω μέσω internet και συγκεκριμένα με την booking.com.

Επειδή δεν το έχω ξανακάνει μπορώ να εμπιστευτώ την παραπάνω σελίδα και να μην έχω κανένα προβλημα οταν θα φτάσω στο ξενοδοχείο, εχει κλείσει κάποιος άλλος με την συγκεκριμένη σελίδα? Αν γνωρίζει καποιος κάτι παραπάνω και με ενημέρωνε πραγματικά θα με βοηθούσε πολυ.

Ευχαριστώ πολύ

Και καλώς ήρθα ε!!!:D
 

KatieVLS

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχία τα Χριστούγεννα
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλημέρα Νίκο, Καλωσόρισες στην παρέα!
στα δύο τελευταία ταξίδια που έκανα [Μιλάνο & Θεσσαλονίκη] έκλεισα μέσω του booking.com και οφείλω να ομολογήσω πως έμεινα πολύ ικανοποιημένη από τα ξενοδοχεία και τις τιμές. Υπόψιν, δεν έγινε καμία χρέωση στην κάρτα μου και η πληρωμή έγινε με την αναχώρηση απευθείας στα ξενοδοχεία.
Στο Παρίσι βεβαια έκλεισα μέσω γνωστού, στο Best Werstern Opera Celte Lafayette και το προτείνω ανεπιφύλακτα, λόγω θέσης, τιμής, service, κλπ
 

rukavina13

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Παιδια γεια χαρα....Θα ηθελα να ρωτησω πως λειτουργει το booking.com σχετικα με τις κρατησεις και εχω να σας κανω μερικες ερωτησεις:

1) Οι τιμες ειναι αυτες που επιλεγουμε αναλογα με τον τυπο δωματιου? Δεν υπαρχουν κρυφες χρεωσεις;
2) Γινεται δεκτη visa electron χρεωστικη?
3) Χερωνεται απ ευθειας η καρτα?
4) Η κρατηση ειναι σιγουρη ( δηλαδη παω στο ξενοδοχειο και λεω οτι εχω κανει κρατηση μεσω internet στο ταδε ονομα κ είναι ολα οκ;
5) Μου ερχεται καποια επιβεβαιωση οτι εγινε επιτυχως η κρατηση;

Γενικοτερα αν μπορει καποιος παρακαλω πολυ ας γραψει πως λειτουργει το ολο θεμα γιατι πρωτη φορα θα επιχειρησω να κανω κρατηση μεσω internet
Ευχαριστω εξ αρχης
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
1) Οι τιμες ειναι αυτες που επιλεγουμε αναλογα με τον τυπο δωματιου? Δεν υπαρχουν κρυφες χρεωσεις;
Συνηθως ΟΧΙ
2) Γινεται δεκτη visa electron χρεωστικη?
ΝΑΙ
3) Χερωνεται απ ευθειας η καρτα?
ΟΧΙ χρεωνεται οταν φτασεις εκει εκτος αν αναφερεται κατι διαφορετικο πχ χρεωση του ποσου τη μερα της κρατησης επισης ειναι συνηθες να προεγκρινουν την πρωτη νυχτα...απλα προσεχε μηπως αναφερουν οτι παιρνουν προκαταβολη που δεν επιστρεφεται το ειδα σε ενα χοτελ στην Μπαρτσα και το γραφει κατω στις σημειωσεις για το χοτελ!
4) Η κρατηση ειναι σιγουρη ( δηλαδη παω στο ξενοδοχειο και λεω οτι εχω κανει κρατηση μεσω internet στο ταδε ονομα κ είναι ολα οκ;
ΝΑΙ εμενα δεν μου εχχει τυχει ποτε κατι διαφορετικο
5) Μου ερχεται καποια επιβεβαιωση οτι εγινε επιτυχως η κρατηση;
ΝΑΙ στο email που δηλωνεις
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εγω σημερα μιλησα με booking.com και μου ειπαν οτι εγω που εχω χρεωστικη visa (μου ειπαν,οχι Electron) μπορω κανονικα να κλεισω ξενοδοχειο,απλως να υπαρχουν χρηματα.
Οποτε δεν θα χρειαστει να βγαλω προπληρωμενη που ειχα σκοπο αρχικα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Υπάρχει σχετικό θέμα που δόθηκε παραπάνω. Μπορείτε να συνεχίσετε εκεί. :)
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
καλησπερα.αν ταξιδευω ολομοναχος και θελω να κλεισω ξενοδοχειο απο το booking.com πρεπει να ειναι οπωσδηποτε μονοκλινο?δηλαδη θα μπορουσα να κλεισω δικλινο αν ταξιδευα μονος μου η δεν επιτρεπεται? εχω δει οτι σε καποια δικλινα υπαρχει η επιλογη " ατομικη χρηση" και ετσι μπορεις να κλεισεις δικλινο αν και ταξιδευεις μονος.αν δεν υπαρχει αυτη η επιλογη δεν παιζει το δικλινο? ευχαριστω προκαταβολικα!
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
253
Μπορεις να κλεισεις μονοκλινο,δικλινο , τρικλινο, οτι θες. Απλα δεν συμφερει.Αν δεν εχεις προβλημα με τα λεφτα ομως, δε πειραζει. Το δικλινο για ατομικη χρηση ειναι οτι απαγορευεται να μεινει δευτερο ατομο και το δινουν πιο φτηνα. Γενικα τα παραπανω ατομα απαγορευονται οχι τα λιγοτερα.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Πλάκα πλάκα αυτό το "απαγορεύεται" δεν το κατάλαβα ποτέ :roll:

Ας υποθέσουμε οτι γνώρισες τον άντρα των ονείρων σου (λίγο δύσκολο καθώς ο Τζωρτζ Κλούνεϋ βρήκε πάλι άλλη κ μέχρι να έρθει η σειρά μας :haha: θα μας προλάβει ο χάρος :haha: ) κ έστω οτι είσαι φλογερό θηλυκό (πατσαβούρι στην καθομιλουμένη :haha:) κ θες να τον κουβαλήσεις απο την πρώτη νύχτα στο δωμάτιο σου, τι θα του πεις "μπες απο το παράθυρο μη σε δει ο ξενοδόχος κ με χρεώσει διπλά"?:haha:

υ.γ. Ας βρούμε τον Τζώρτζ κ αγοράζω ολόκληρο το ξενοδοχείο :love2::haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@alex23 ο,τι σου ειπε ο φιλος παραπανω. Αφου εισαι ενα ατομο κλεινεις ο,τι θες.

@nena αγαπητη αν κλεισεις δικλινο με χρηση μονοκλινου και βρεις τον αντρα των ονειρων σου και θες να τον κοιμησεις κι αυτον στο δωματιο, ειναι πολυ απλο να πληρωσεις ενα εξτρα ποσο και να μεινει και ο καλος σου. Αν και θα ηταν σωστοτερο να σε φιλοξενησει εκεινος στο δικο του δωματιο. Ετσι για να ακολουθουμε και λιγο το savoir vivre...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.269
Μηνύματα
885.792
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom